reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlę zaczęło krztusić się przy butli

Dołączył(a)
29 Październik 2023
Postów
11
Witam forumowiczki! Potrzebuje porady, a może któraś z was miała już taki problem i może mi odpowiedzieć.. mianowicie córa 3 miesiące jest na responsywny smoczku z philipsa poziom 3. Do tej pory nie mieliśmy problemów, córka jadła mniej lub bardziej zachłannie w zależności od stopnia głodu i okoliczności. Od kilku dni córka zaczęła jeść bardzo łapczywie i krztusi się - taki epizody mamy od jednego do kilku razy dziennie. Tak jakby zasysała więcej niż może zjeść. Probowalam zmiany smoczków ale tylko responsywny smoczek philips tzw. niekapek nie powodował, że córce lało się bokami mleko lub jadła za szybko. Wróciłam nawet do smoczka na poziomie 2 ale wtedy tylko są nerwy, że nie leci wystarczająco i płacz. Pytanie brzmi, czy któraś z mam miała taka sytuację? Czy to mija? Zakupiłam zagęszczacz bebilon ale jestem sceptycznie nastawiona i nie chce go od razu stosować z racji tego, że niesie czasem za sobą skutki uboczne tj. rozwolnienie. Probowalam już zmniejszać przerwy między jedzeniami karmiąc nawet co około 2h ale skutku to żadnego nie przynosi, córka jedynie wierzga i ruszą głową na boki powodując, że tez się czasem zakrztusi. Bardzo proszę o pomoc bo karmienie to dla nas stres 🙈 pozy do karmienia również przetestowałam wszystkie.
Pozdrawiam! Aga
 
reklama
Mój synek się krztusi od urodzenia przez refluks i jedynie jak zagęszczamy mleko nutritonem to zjada spokojnie i my też już bez stresu karmimy. Kupka jest troszkę wolniejsza, ale to u nas dobrze, bo nie ma zaparć i maksymalnie są dwie takie kupki na dobę.
Jeśli u was zaczęło się to od kilku dni to może rzeczywiście trzeba szukać innej butelki, bo aktualna przestała pasować.
 
Nie zagęszczałabym bez wyraźnych zaleceń lekarza. Spróbowałabym przeczekać. My jestesmy na tym samym smoczku tylko 6m i też czasami się zakrztusi. Przejdzie. A jak nie to uderzyłabym do neurologopedy.
Smoczka nie ma sensu zamieniać, jeżeli odpowiednio go łapie.
 
Nie zagęszczałabym bez wyraźnych zaleceń lekarza. Spróbowałabym przeczekać. My jestesmy na tym samym smoczku tylko 6m i też czasami się zakrztusi. Przejdzie. A jak nie to uderzyłabym do neurologopedy.
Smoczka nie ma sensu zamieniać, jeżeli odpowiednio go łapie.
To też dlatego jestem zdziwiona bo od urodzenia jest na tym smoczku i było fajnie. Teraz się nagle zmieniło, nawet myslalam żeby zrzucić to na skok rozwojowy bo widać, że córka go ewidentnie przechodziła. Tylko do tej pory córka mi się nigdy nie zakrztusiła więc może też sobie dodaje za bardzo - dziecko się pewnie może czasem zakrztusić😅 będę obserwowac. Co do zagęszczacza to właśnie pediatra kazała zastosować ale sporo czytam na forach, że ma skutki uboczne typu rozwolnienie, zaparcia czy nawet kolki. Będę obserwować bo nie chce też skakać ze smoczka na smoczek - więcej nerwów u nas to jest bo dziecko się wkurza. Dzięki za odpowiedź.
 
Mój synek się krztusi od urodzenia przez refluks i jedynie jak zagęszczamy mleko nutritonem to zjada spokojnie i my też już bez stresu karmimy. Kupka jest troszkę wolniejsza, ale to u nas dobrze, bo nie ma zaparć i maksymalnie są dwie takie kupki na dobę.
Jeśli u was zaczęło się to od kilku dni to może rzeczywiście trzeba szukać innej butelki, bo aktualna przestała pasować.
Synek też pewnie ulewa? U nas jest wszystko wzorowo, uleje sporadycznie przez to, że wierzga lub nie odbije czasami ale ogólnie jest ok. Też się zastanawiałam czy nie refluks ale pediatra również mówiła, że dzieciaczki mają fizjologiczne refluks do około 6msc życia nawet.
 
Synek też pewnie ulewa? U nas jest wszystko wzorowo, uleje sporadycznie przez to, że wierzga lub nie odbije czasami ale ogólnie jest ok. Też się zastanawiałam czy nie refluks ale pediatra również mówiła, że dzieciaczki mają fizjologiczne refluks do około 6msc życia nawet.
Niestety u nas okropny refluks. Ulewa dużo, chlusta pod ciśnieniem też noskiem nawet 2 godziny po jedzeniu. Mało przybierał przez to. Było tak jak miał 2 tygodnie, zmieniliśmy mleko i było lepiej, przybierał już ładnie. Czasem mu się udało, ale właśnie tak jak to dzieci mają fizjologicznie no i też krztusił się ale rzadziej. Niedawno musieliśmy zmienić mleko ze względu na alergię na bmk i refluks znów strasznie się nasilił 🥺
 
Niestety u nas okropny refluks. Ulewa dużo, chlusta pod ciśnieniem też noskiem nawet 2 godziny po jedzeniu. Mało przybierał przez to. Było tak jak miał 2 tygodnie, zmieniliśmy mleko i było lepiej, przybierał już ładnie. Czasem mu się udało, ale właśnie tak jak to dzieci mają fizjologicznie no i też krztusił się ale rzadziej. Niedawno musieliśmy zmienić mleko ze względu na alergię na bmk i refluks znów strasznie się nasilił 🥺
W jakim wieku synkowi wyszła alergie na BMK i jak Wam się objawiła? Życzę Wam
dużo sił i aby jak najszybciej przeszły wszelkie dolegliwości 💗
 
W jakim wieku synkowi wyszła alergie na BMK i jak Wam się objawiła? Życzę Wam
dużo sił i aby jak najszybciej przeszły wszelkie dolegliwości 💗
Dzięki ♥️
Gdy miał 6 tygodni zaczął robić kupy ze śluzem i krwią, potem już były ciemnozielone bardzo śmierdzące. Brzuszek bardzo napięty i bolał. Skóra czysta. Teraz ma 8 tygodni i po mleku na alergię brzuszek super i piękne kupki tylko ten okropny refluks... Szukamy dalej odpowiedniego mleka 🙄
 
reklama
Niestety u nas okropny refluks. Ulewa dużo, chlusta pod ciśnieniem też noskiem nawet 2 godziny po jedzeniu. Mało przybierał przez to. Było tak jak miał 2 tygodnie, zmieniliśmy mleko i było lepiej, przybierał już ładnie. Czasem mu się udało, ale właśnie tak jak to dzieci mają fizjologicznie no i też krztusił się ale rzadziej. Niedawno musieliśmy zmienić mleko ze względu na alergię na bmk i refluks znów strasznie się nasilił 🥺
W jakim wieku synkowi wyszła alergie na BMK i jak Wam się objawiła? Życzę Wam
dużo sił i aby jak najszybciej przeszły wszelkie dolegliwo💗
Dzięki ♥️
Gdy miał 6 tygodni zaczął robić kupy ze śluzem i krwią, potem już były ciemnozielone bardzo śmierdzące. Brzuszek bardzo napięty i bolał. Skóra czysta. Teraz ma 8 tygodni i po mleku na alergię brzuszek super i piękne kupki tylko ten okropny refluks... Szukamy dalej odpowiedniego mleka 🙄
Na jakim mleku jesteście? My od narodzin jesteśmy na Hipp Combiotik i dosyć chwalimy sobie to mleko (choć wiadome, każde dziecko inne), pediatra również mówiła mi, że to dobre mleko. Może spróbujcie jeśli jeszcze nie było okazji? Ostatnio pediatra mówiła mi również o Hipp Anti-reflux i Hipp Comfort.
 
Do góry