reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Witam, mam pytanie staramy sie o dziecko 10 miesiecy, nie mialam jeszcze robionych badan hormonalnych czy to juz jest odpowiednia pora na ich wykonanie? Czy moze to jeszcze za krótki czas, i lekarz może mi odmówić badań. Jak sądzicie?
Pozdrawiam
 
reklama
Ja badania zrobilam jakoś po pól roku od momentu starań o dzidzię-glownie dlatego , ze obraz z usg jajników wykazywał , ze są policystyczne.

Przyjęło sie , ze po roku nieudanych naturalnych starań nalezy udać się do lekarza w celu rozwiania wszelkich watpliwosci - wtedy takowe badania są zlecane. Rowniez partnera.

Na nastepnej wizycie porusz ten temat , uwazam ze lekarz nie ma prawa odmowic , a jezeli to zrobi to jakis palant i go jak najszybciej zmien! (Sorry takie moje zdanie)
 
My też staralismy sie ok poł roku o drugie i pani gin. kazała zrobić badania progesteron oraz prolaktyke noi wyszedł progesteron bardzo niski.
 
Mi wyszła prolaktyna ok (14), ale progesteron niski, okazało się, że lekarka kazała mi zrobić prolaktynę z obciżeniem metoclopramidem (tabletka) i pokazało się coś niesamowitego, norma do 70 (max 5 cio krotność wyniku pierwotnego naczczo) a ja miałąm 279 okazuje się, ze mam hiperprolaktynemię czynnościową. Ona skacze jak są jakieś bodźce (stres, sex, podekscytowanie) obecnie biore bromergen na obniżenie prolaktyny i naczytałam się , że w miare szybko zachodzą w ciążę po tym dziewczyny..mam straszną nadzieję, że mi też sie uda...aha- podwyzszona prlaktyna obniża progesteron...
 
@agrafka_7 zycze Ci aby sie udalo z zajsciem w ciaze. Ja też mialam problemy z prolaktna byla bardzo wysoka, bralam te same leki co ty, hormony byly niskie. A zaszlam w ciaze, byla ona dla mnie ogromnym zaskoczeniem:)
 
Mi też udało się po bromergonie, ale gdy dołączono duphaston w drugiej fazie, bo prolaktyna spadła, ale progesteron nadal był za niski.
 
reklama
Czy myślicie, czy lekarze sami wysyłają na takie badania, czy trzeba się dopominać?
Lekarze wysyłają na badania, które trzeba wykonać i do których są wskazania. Oczywiście warto jest coś zasugerować lub zapytać i wyjaśnić wątpliwości. Spokój i pewność, że wszystko jest ok są najważniejsze.
 
Do góry