reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy poronienia

Dołączył(a)
30 Maj 2023
Postów
1
Moje drogie, od lat staramy się z mężem o dziecko,, 2 ciąże poronione i jedna biochemiczna, niespodzianka, ciąża naturalna. Okazuje się, ze od jakiegos czasu miewam bole brzucha i w krzyżu, sa coraz silniejsze, to 10 tydzień. Lekarz mowil, ze na usg było Ok tydzień temu, ale dziś mam wrazenie, jakby opadły mi piersi, doszły dreszcze,schudłam 3 kg w tydzień, bole głowy, ból w krzyżu. Myślicie, ze to objawy kolejnego poronienia? Jestem sparaliżowana strachem, za tydzień dopiero wizyta… ktoś tez tak miał?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Poronienie najczęściej nie daje żadnych objawów (Oczywiście poza krwawieniem, które i tak nie musi oznaczać poronienia).
A już obumarcie ciąży, a pewnie o tym u siebie myślisz no bo nie krwawisz, w zasadzie zazwyczaj jest nie do rozpoznania bez wizyty u lekarza.
A objawy ciąży raz są raz ich nie ma i o niczym to nie świadczy
 
U mnie poronienie zaczęło się objawiać kilka dni wcześniej, dopadło mnie dziwne mrowienie, usztywnienie jakby lewej strony pleców i nogi (tak jakby zdrętwiała, ale nie miała powodu) i to mnie już zaniepokoiło. Na Youtube kobieta mówiła, że też tak miała. Od samego początku poronionej ciąży miałam uczucie „guza” w brzuchu i puntkowy ból, plamienie (chociaż zdarzyło mi się i w zdrowej ciąży), niski przyrost bety. I mi objawy ciąży tak samo pojawiały się i znikały w zdrowej ciąży, także to nie wyznacznik. Najlepiej pójść na USG jeszcze raz jak najszybciej.
 
Moje drogie, od lat staramy się z mężem o dziecko, mamy za soba nieudane próby invitro, 2 ciąże poronione i jedna biochemiczna, tym razem niespodzianka, ciąża naturalna. Okazuje się, ze od jakiegos czasu miewam bole brzucha i w krzyżu, sa coraz silniejsze, to 10 tydzień. Lekarz mowil, ze na usg było Ok tydzień temu, ale dziś mam wrazenie, jakby opadły mi piersi, doszły dreszcze,schudłam 3 kg w tydzień, bole głowy, ból w krzyżu. Myślicie, ze to objawy kolejnego poronienia? Jestem sparaliżowana strachem, za tydzień dopiero wizyta… ktoś tez tak miał?
 
Nie masz możliwości umówić się na wcześniejszą wizytę, nawet u innego lekarza, żeby się uspokoić?
 
Wydaje mi się, że Twoje odczucia mogą być związane z Twoim strachem.
Może warto rozważyć wizytę u psychologa? Bo się zamęczysz zanim urodzisz.
 
reklama
To są normalne objawy ciazowe . Spróbuj się uspokoić. Wizytę miałaś nie dawno i sama mówisz że było ok . A co do spadku wagi . Wiele kobiet spada w 1 trymestrze to normalne . Kiedy masz kolejna wizytę? Za 2- 3 tyg powinnaś mieć prenatalne ,nie ?
 
Do góry