reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oczopląs

Podobno jest tez tzw oczoplas fizjologiczny ktory nagle sie pojawia i tak samo nagle znika wraz z rozwojem dziecka... Moze to akurat przytrafilo sie Waszemu smykowi!
 
reklama
Witam:)
jesteśmy już po badaniach
krew wyszła małemu dobrze, żadnej toksoplazmozy, literiozy itp.
rezonans magnetyczny też o.k. ,,, czekamy jeszcze na wyniki metaboliczne,,,
ale prawdopodobnie jest to problem okulistyczny
słabe ubarwienie siatkówki, tarcza nerwu blado-szara,,,
nie wiem na ile mój maluszek widzi, na ile nie...

Ania_i_karol wasz dzieciaczek jeszcze malutki... moze mu się to uspokoi...

Karolinajak ćwiczyłaś z maluszkiem? mój synuś ma dopiero 5 m-cy, jutro jedziemy do "Tęczy" Aktualności | Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Newidomych i Słabowidzących "Tęcza" do Wa-wy, a 7 lutego do CZD, do poradni okulistycznej, czy to tam przyjmuje dr Hertz??
pozdrawiam
 
dr Hautz - mała poprawka..
dr Wojciech Hautz
gabinet prywatny
ul. Mokotowska 23/1 Warszawa
czynny we wtorek i czwartek 15.30 - 18.00

tel. do rejestracji (codziennie od 12.00 do 18.00)
+48 504 262 041
+48 22 621 32 41
tak on jest z CZD z tego co wiem a ja do niego jeżdżę prywatnie bo jest szybciej :) 100zl wizyta kosztuje
Ja cwiczyłam z Kacprem sama w domu.. zabawkami tak zeby wodzil wzrokiem za nimi, rysowalam tez plansze z kreskami i tez mu to pokazywalam zeby sie patrzyl... ale zaczelam jak mial jakies 2-3mies.
Niedlugo powtorzymy badania i zobaczymy czy poprawil mu sie wzrok. Z bliska bardzo ładnie skupia sie na przedmiocie, patrzy sie ,uśmiecha (nawet z dalszej odleglosci usmiech zawsze zobaczy i odwzajemni) ostatnio neurolog powiedziala ze moze ma slaba ostrosc wzroku skoro z dalszej odleglosci oczka mu bladza. No ale zobaczymy u okulisty. No i te nerwy wzrokowe blade zobaczymy czy sie poprawily. Mam nadzieje ze bedzie dobrze i w niczym mu nigdy ten oczoplas nie przeszkodzi :)
 
Witaj! Mam nadzieję że dotrze do Ciebie ta wiadomość! Moja córka urodziła się w styczniu 2006. W trzecim miesiącu zauważyliśmy z mężem że oczka jej tańczą - to był oczopląs poziomy. Zaczęłam czytać i nie znalazłam nic pozytywnego w necie na ten temat. Tak jak Ty byłam przerażona. Lekarz na pytanie o cytomegalię się uśmiechnął i powiedział żebym nie wymyślała chorób u dziecka.Mieszkamy w małej mieścinie a lekarz-pediatra był starej daty. Neurolog we Wrokcku nic nie stwierdził - badanie w 7 m-cu życia dziecko było bardziej rozwinięte ruchowo niż rówieśnicy - więc ok. Badanie dna oka - klinika prywatna na Hirshfelda (chyba tak to się pisze) też pozytywne. Trafiliśmy po roku w ręce dr Barć i już u niej się leczymy (Spectrum Wrocław). nie badaliśmy ją na żadne choroby - nawet jeśli miałaby cytomegalię to jak stwierdził pediatra - nic nie moglibyśmy zrobić - czy to prawda? nie wiem. Dziecko ma skończone obecnie 5 lat. w grudinu zeszłego roku urodziłam zdrowego synka a choroba Marti jest najprawdopodobniej związana z bielactwem. W porownaniu do Rodziców i brata jest bardzo jasnej karnacji a włoski ma zdecydowanie jaśniejsze od naszych - złocisty blond - my mamy włosy naturalne w kolorze szatyn i brąz. Czy z tą opinią lekarza się zgadzamy - potwierdziłyby to badania genetyczne. Jak na razie widzi prawidłowo - nie ma problemów w ocenie odległości, jest wesołą i pogodną dziewczynką. Uczy się pisać. Jedynie kiedy ogląda poruszające się przedmioty to jej oczka delikatnie drgają. Jest szansa że strefa ciszy się pogłębi. Jeśli się to ustabilizuje będzie miała zabieg - korekta zeza. Żyjemy jednak w świadomości że ta cecha będzie trwale do niej przypisana jednak chcemy zrobić wszystko aby nie utrudniała jej życia. Pozdrawiam i mam nadzieję że Wasz synek ma się równie dobrze dziś co moja mała.
 
no i ważne że skupiała prawidłowo wzrok na przedmiotach i choć nie wodziła za przedmiotami lecz częściej odwracała za przedmiotem główkę to z biegiem lat - i ćwiczeń to się zmieniło. teraz wodzi oczami w prawo i lewo i choć drgają jej oczka to dzielnie znosi tą "zabawę". Wszyskie zmartwione mamy - bądźcie dobrej myśli! Pozdrawiam!
 
Witam,
jestem nową osobą na forum.
2 tygodnie temu u mojego 4 miesięcznego synka też stwierdzono oczopląs. Byliśmy na badaniach u neurologa i na usg głowy i ponoć nic niepokojącego nie znaleziono. W zeszłym tygodniu byliśmy na wizycie w klinice okulistycznej w Katowicach. Po badaniach lekarka stwierdziła, że oko jest prawidłowo zbudowane i wg niej problem tkwi w sygnale wysyłanym z ośrodkowego układu nerwowego do oka. Nic więcej nie udało się powiedzieć, bo dziecko jest za małe i mamy przyjechać za 2 miesiące. Nic nie mówiła, że może mu się pojawić jakaś wada. Wspomniała, że być może będzie w miarę dobrze sobie radził z tym oczopląsem. Znajomi radzą, abym udała się do innego neurologa jeszcze wszystko posprawdzać. Czy mogłabym prosić o informację jakie badania miały Wasze dzieci? jak sobie radzą z rozwojem? Lekarze kazali nam obserwować synka czy dobrze się rozwija. Pozdrawiam
 
Witam! Pisałam wcześniej więc pewnie znasz moja historię! Jeśli to ma Ciebie nieco uspokoić to wybierz się do innego neurologa - tak jak to radzą tobie znajomi. Ja byłam z córką na badaniu dna oka gdy miała 8 m-cy. We Wrocku - klinika na Hirszfelda (tel. 71 361 7867, 71 361 8910 - dr Hanna Świebodzka - super babka). Dalsze leczenie pokierowała Nas do Kliniki Specjalistycznej we Wrocku do Dr Anny Barć - Teraz to Ona opiekuje się Naszą córką - ma już 5 lat - oczopląs na szczęście prawie zanikł a Mała nie ma problemów z widzeniem - Nosi co prawda szkła z cylindrami - ale to nie tragedia a dalsze leczenie na pewno przyniesie pozytywne efekty. Jak ja miałam takie rozterki niestety mało było w necie o oczopląsie u dzieci - do tej pory nie znamy 100 % przyczyny. Głowa do góry - trzeba cierpliwości i niestety czasu - bo gdy dziecko jest malutkie to i tak nie wykona się prawidłowo większości badań. No i najważniejsze: ograniczcie zabawki dyndające nad dzieckiem, karuzele i tego typu historie. Teraz dziecko zaczyna być ciekawskie i zacznie rozglądać się wokół siebie - obserwujcie Go a gdy coś was zaniepokoi - notujcie - łatwiej będzie wam później opowiedzieć lekarzowi (neurologowi) co się dzieje z waszym synkiem.

Pozdrawiam.
 
Witam, bardzo dziękuję za odpowiedź i pocieszenie. Za Twoją radą poszukam jeszcze innego neurologa, bo jednak się martwię, czy z małym wszystko ok. Odnośnie wiszących zabawek to faktycznie niespecjalnie lubi te karuzele, ale własnie gdy leżał w kołysce pod karuzelką zauważyłam ten oczopląs. Wydaje mi się, że lepiej sobie radzi jak ma zabawkę w rączce, a ja mu ją podtrzymuję. Będziemy go obserwować i notować. Pozostaję w kontakcie i pozdrawiam
 
reklama
Kometta, czy pamiętasz jakie badania Wasza córeczka miała robione po stwierdzeniu tego oczopląsu? czy miała robiony rezonans? Napisałaś, że ona ma już 5 latek. Czy ona potrafi powiedzieć jak widzi? Strasznie się martwię jak mój synek widzi i będzie widział, czy poradzi sobie z chodzeniem i później w szkole. Od jednej osoby słyszałam,że dzieci z oczopląsem mają problem z widzeniem/czytaniem bo to jest tak, jakby cały czas ruszać przed oczami kartką. Czy to prawda? Czy da się ten oczopląs jakoś leczyć,żeby mu te oczka mniej drgały? Czy można jakoś stymulować mu ten wzrok? czy poza przypuszczeniem, że u Twojej córeczki oczopląs jest związany z bielactwem był on przyczyną jakiejś innej choroby? Pozdrawiam
 
Do góry