reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od którego dnia po owulacji rośnie beta Hcg

Dołączył(a)
1 Styczeń 2024
Postów
13
Cześć,

Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami z wzrostem beta Hgc do poziomu wykrycia przez test. W którym dpo beta była wykrywalna dla testu? U mnie dzisiaj 8dpo a test superczuly niestety negatywny. Czytałam też opinie, że niekiedy nawet w 10-12dpo beta Hgc dochodzi dopiero do poziomu 5 lub więcej ze względu na późne zagnieżdżenie zarodka. Dajcie znać jak to wyglądało u Was :).

Dzięki za każdą opinię i odpowiedź :)
 
reklama
U mnie 9/10 dpo negatyw, pozytyw 13/14 dpo (pomiędzy nie robiłam). Plamienie implantacyjne miałam 8/9 dpo wieczorem, więc ten mój test z rana 9/10 dpo wręcz nie mógl wyjść pozytywny, ale i tak go zrobiłam😅
 
Ja akurat nie mam pojęcia kiedy miałam owulacje ale dzień przed terminem miesiaczki w 27 dc test był negatywny. W dniu spodziewanej miesiączki (28 dc) była ledwo widoczna kreska a na następny dzień beta wynosiła ledwie 14. Więc test musiał ją wyłapać jak jeszcze była niziutka. Nie wiem czy mi się przesunęła owulacja czy miałam późną implantację bo akurat w tamtym cyklu zupełnie nie pilnowałam niczego. Co organizm to inaczej, są tu na forum dziewczyny, którym testy wykrywają rekordowo szybko a są takie, u których wykrywają później :)
Ja gdyby nie to, że musiałam szybko włączyć zastrzyki to wolałabym dowiedziec się o ciąży, kiedy ta beta będzie wyższa bo potem to tylko dodatkowy stres i dłuższe czekanie aż coś będzie widać na usg :)
 
Ja akurat nie mam pojęcia kiedy miałam owulacje ale dzień przed terminem miesiaczki w 27 dc test był negatywny. W dniu spodziewanej miesiączki (28 dc) była ledwo widoczna kreska a na następny dzień beta wynosiła ledwie 14. Więc test musiał ją wyłapać jak jeszcze była niziutka. Nie wiem czy mi się przesunęła owulacja czy miałam późną implantację bo akurat w tamtym cyklu zupełnie nie pilnowałam niczego. Co organizm to inaczej, są tu na forum dziewczyny, którym testy wykrywają rekordowo szybko a są takie, u których wykrywają później :)
Ja gdyby nie to, że musiałam szybko włączyć zastrzyki to wolałabym dowiedziec się o ciąży, kiedy ta beta będzie wyższa bo potem to tylko dodatkowy stres i dłuższe czekanie aż coś będzie widać na usg :)
Hej mam pytanie dotyczące też mojej temp. co prawda nie mierzyłam niestety od początku cyklu ale chce zacząć to robić już i czy możecie mi powiedzieć mniej więcej czy są szanse na zapłodnienie z taką temp w tym cyklu? od pół roku mam 27 dniowe cykle więc są regularne że tak powiem, przepraszam że się tu tak wtrącam :(
 

Załączniki

  • IMG_8002.png
    IMG_8002.png
    57,5 KB · Wyświetleń: 45
Hej mam pytanie dotyczące też mojej temp. co prawda nie mierzyłam niestety od początku cyklu ale chce zacząć to robić już i czy możecie mi powiedzieć mniej więcej czy są szanse na zapłodnienie z taką temp w tym cyklu? od pół roku mam 27 dniowe cykle więc są regularne że tak powiem, przepraszam że się tu tak wtrącam :(
Ja się na mierzeniu temp akurat nie znam, nigdy nie mierzyłam. Ale żeby to bylo miarodajne to chyba musisz mierzyć od pierwszego dnia cyklu. Dołącz do wątków staraczkowych i tam dziewczyny na bank Ci wytłumaczą bo super to ogarniają. Albo poszukaj na wątkach, które już są :)
 
Hej mam pytanie dotyczące też mojej temp. co prawda nie mierzyłam niestety od początku cyklu ale chce zacząć to robić już i czy możecie mi powiedzieć mniej więcej czy są szanse na zapłodnienie z taką temp w tym cyklu? od pół roku mam 27 dniowe cykle więc są regularne że tak powiem, przepraszam że się tu tak wtrącam :(
W mojej opinii masz duże szanse na ciążę. Czy jesteś w ciąży? Tego nie umiem powiedzieć. 🤷
Masz zaznaczony seks przed skokiem temperatury i w trakcie. Nasienie też może przetrwać w kobiecie kilka dni. 18 dni wyższej temperatury może oznaczać ciążę, ale szybciej wykryje ją Bhcg z krwi (koszt ok. 40 zł).
 
reklama
oczywiście rozumiem, teraz np zauważyłam jak mierzyłam dziennie to że od 4 dni temp utrzymuje się tak 37,00-37,01 :)
No tak, ale to nie znaczy nic więcej niż, że prawdopodobnie wystąpiła owulacja, skoro jest dopiero 19 dzień cyklu. Możliwe, że taki masz model płodności i gdybyś w ogóle nie współżyła, to też miałabyś takie temp.
 
Do góry