reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odczulanie dziecka

reklama
Zależy na co uczulony jest. Mój odczulany jest na brzozę, trawy i żyto. Odczulanie zaczął mając ok 9 lat. W tej chwili co 6 tyg otrzymuje dawkę szczepionki odczulającej. Na samym początku dawki były częściej podawane.
 
Zależy na co uczulony jest. Mój odczulany jest na brzozę, trawy i żyto. Odczulanie zaczął mając ok 9 lat. W tej chwili co 6 tyg otrzymuje dawkę szczepionki odczulającej. Na samym początku dawki były częściej podawane.
Jest uczulony na altenaria,trawę , zboże,kurz domowy,ma teraz 6 lat
 
Mój syn jest uczulony na wiele rzeczy,niedługo zaczynamy odczulanie,chciałabym wiedzieć czy to coś pomaga i który wariant odczulania macie wybrany?
Mogę powiedzieć na swoim przykładzie. Fakt, że trochę czasu temu, ale byłam odczulana na kurz i roztocza. Najpierw z 2 lata szczepionki co tydzień, potem co 2, 3, 4, finalnie co 6 tygodni. Razem z 6 lat to zajęło, ale zdecydowanie widzę efekty. Jeśli wchodzę do zakurzonego miejsca, czy np. ścieram kurz z lampy ( gdzie wiadomo, że jest go "trochę"), to jedynie pokicham i tyle.
Mąż ma równie silną alergię, jak i moja (jak byłam mała, to się dusiłam + od alergii dostałam astmy), ale nie był odczulany i wystarczy Mu na serio malutko, np. zwykłe odkurzanie odkurzaczem i już ma czerwone oczy, puchnie Mu gardło itd.
 
reklama
Moj syn 5l uczulony jest na kurz i roztocza. Alergolog tez juz cos mowila o odczulaniu, natomiast ja poki co na pewno sie nie zgodzę bo nie obserwuje u niego intensywnych objawow.
Ewentualnie rozwazę odczulanie podjezykowe, kłuć go co tydzien to na ta chwile dla mnie za duzo przy tak malych objawach.
A u Waszych dzieci ktore sa uczulone na kurz jak sie to objawia? I jakie macie na to leki?
 
Do góry