reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczoteczka do zębow dla niemowlaka.

asienka:)

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Czerwiec 2009
Postów
711
Miasto
Katowice
Witajcie 👋
Dziewczyny młoda (prawie siedem miesiecy) ma pierwszy ząbek 😄
Jakie macie szczoteczki do zębów dla dzieci? Możecie coś polecić? I jaka pasta?
Dziękuję za odpowiedzi i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2024!
 
reklama
Hej jestem higienistka stomatologiczna i wg mnie, jeśli chodzi o szczoteczki to najlepsza elektryczna z timerem, tylko trzeba dziecko techniki nauczyć i tu polecam patrzeć na cenę końcówek, bo szczoteczkę kupujesz raz a końcówki co 2-3 miesiące więc muszą być dostępne i w miarę tanie, nie polecam kupowania zamienników. Jeśli chodzi o pasty to w zasadzie dowolną, wg WHO można teraz szaleć z fluorem ale ja bym jednak patrzyła mniej więcej żeby było nie za dużo, 1000-1500 ppm, dzieci uwielbiają tutti frutti, bo jest smaczna, do nauki fajna jest elgydium ta niebieska edukacyjna, przebarwia się jak się szczotkuje odpowiednio długo i raz na jakiś czas polecam na noc wsmarowywac w zęby tooth mousse, zabezpiecza przed próchnica :)
 

Załączniki

  • bc4af8ae-8f2c-4344-ba1b-9560bafe20dc.jpeg
    bc4af8ae-8f2c-4344-ba1b-9560bafe20dc.jpeg
    33,9 KB · Wyświetleń: 39
  • 775e0200-c4f0-4314-b3dc-9b21d84ca469.jpeg
    775e0200-c4f0-4314-b3dc-9b21d84ca469.jpeg
    34,5 KB · Wyświetleń: 36
  • 4e833ae5-fa97-412c-a889-a156397c124d.jpeg
    4e833ae5-fa97-412c-a889-a156397c124d.jpeg
    50,5 KB · Wyświetleń: 47
Ja na początku miałam taką gumową, zakładaną na palec. Później była soniczna i pasta bez fluoru. Poza tym trochę późno zaczęłaś bo dziąsła też powinno się czyścić.
 
Witajcie 👋
Dziewczyny młoda (prawie siedem miesiecy) ma pierwszy ząbek 😄
Jakie macie szczoteczki do zębów dla dzieci? Możecie coś polecić? I jaka pasta?
Dziękuję za odpowiedzi i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2024!
Pasta fluor min. 1000 (wg wielu dentystów ponizej 1000 nie ma działania terapeutycznego). Mało jest takich dla takiego wieku. Ja znalazłam Elmex 0-6 lat i używamy od urodzenia :) Przy kilku ząbkach szczoteczka Jordan ta malutka z dziurką. Potem mieliśmy soniczną Seysso. Teraz soniczna Smiley Kids już dla przedszkolaka :) Ząbki w stanie idealnym i mam nadzieję , że tak pozostanie :D
 
Tu na forum dziewczyny polecały elmex, ten pierwszy. Ja taką mam i jest ok, na początek ilość pasty jak ziarnko ryżu. Mała chętnie myje zęby, zwłaszcza sama 🤭 co do szczoteczki to ja najpierw miałam taką silikonową na palec, teraz używam taką zwykłą z akuku i jest ok. To mycie nie jest super dokladne, przynajmniej u nas się tak nie da... ☹️ Więc nam taka szczoteczka wystarcza.
 
Sory, teraz doczytalam, że 7 miesięcy a nie 7 lat xD no to ja będę używała pastę np z biorepair albo z ziaji bez fluoru dla takiego maluszka i może raz w tygodniu taka zwykła z fluorem jaka ja też uzywam (teraz np mam z Jordana o smaku mango to myślę że by się nadała), ale takie naprawdę minimalne ilości pasty tylko. Szczoteczka w zasadzie obojętne byleby była niewielka, mi się podobają takie na palca zakładane.
 

Załączniki

  • 19af32eb-4dbf-49ba-b4ba-c945ad63aa17.jpeg
    19af32eb-4dbf-49ba-b4ba-c945ad63aa17.jpeg
    30,9 KB · Wyświetleń: 42
Ja na początku miałam taką gumową, zakładaną na palec. Później była soniczna i pasta bez fluoru. Poza tym trochę późno zaczęłaś bo dziąsła też powinno się czyścić.
Ja mam taką na palec gumową i czyściłam dziąselka, ale nie pastą nie wiedziałam, że myje się dziąsła pastą do zębów 🙈
 
reklama
Ja mam taką na palec gumową i czyściłam dziąselka, ale nie pastą nie wiedziałam, że myje się dziąsła pastą do zębów 🙈
No to ok, myślałam,że wcześniej w ogóle nie czyscilas dziąseł. Dla jednego zęba nie kupowałabym jeszcze szczoteczki tylko dalej tą silikonową myła.
 
Do góry