reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
reklama
Teraz używam maści pośladkowej. Na receptę od pediatry. Tania i najłagodniejsza. Bo np. sudokrem wywołuje przy dłuższym stosowaniu krostki. Ale teraz też jak nie posmaruję to się już nie odparza - widać skóra dojrzewa, także nie wiem, czy się nie przestawię na nie smarowanie wcale.
 
MADZIU - na taki przeciagające się odparzenia lekarze zazwyczaj przepisuja rozne masci na recepte. Wasz pediatra nic Ci nie zalecił? Nam przepisano Dermazin - ta maść + częste wietrzenie pupy i od tego czasu z odparzeniami problemu nie mamy. Teraz profilaktycznie smaruje sudocremem. I koniecznie sprobuj innych pieluszek....rozne maluszki na rozne pieluszki reaguja roznie....hehehehe ale zamieszalam :-pNam pampersy sluza rewelacyjnie, ale wiem ze uczulenia sie zdarzają.
 
Sara raz jak miala kilka miesiecy miala strasznie odparzona pupe, ktorej nie moglam wyleczyc zadnymi kremami. Pediatra polecila nam Tormentiol - zeszlo po 2 dniach - a pozniej Alantan Plus maść :tak: Od tego czasu stosujemy tylko Alantan i pupa jest supergladka. Nam Sudocrem nie sluzyl - strasznie podraznial malej pupe.
 
Hej, dzieki za wszystkie porady, teraz intensywnie wietrze jej pupe uzywajac na zmiane Sudocremu i Tormentiol i jest juz widoczna poprawa. Co do pediatrow to bylam u 3 roznych i kazdy mial inny magiczny srodek i uwazal ze poprzedni jest nic niewarty, a wiec nie wiem czy to jeszcze bardziej nie podraznilo jej pupy, to czeste zmienianie!! Pozdrowienia dla wszystkich:-)
 
Witam! Ja też miałam problemy z odparzaniem pupci córeczki. Okazało się, że ma uczulenie na pieluchy jednorazowe (wszystkie możliwe), dlatego używam tylko tetry. Do pielęgnacji pupy używamy tzw. maści pośladkowej (na receptę).Warto tę maść załatwić. Dobry i skuteczny w naszym wypadku (kiedy były nadżerki a potem sączące się ranki) był Tanno -Hermal Lotio - potocznie zwany taniną. Ładnie wysuszało te ranki. (taki biały lotion stosowany przy ospie wietrznej). Też trzeba z tym uważać, bo można skórę przesuszyć. Oczywiście ważne jest wietrzenie pupci.
 
sudocream=CUDOCREM-bardzo dobry,poza tym duzo wietrzenia,u mnie w szpitalu na oddziale noworodkow stosuja taka zolta masc,chyba sami ja robia i ona tez jest super,spytaj u siebie.
antos180707r038gm9.th.jpg
 
Ja polecam Vaseline - zwykla wazeline bezzapachowa:tak:;-) i nie stosowanie zadnych chusteczek mokrych, Moja Blaneczka byla bardzo wrazliwa i przestalam uzywac i pupcia ladnie wyglada. Oczywiscie wietrzenie i czeste wymienianie pieluszek zeby w mokrym Dziecko nie lezalo!:cool2:;-)
 
na odparzona pupke najlepsze (wyprobowane na moich dwoch lobuzach) okazaly sie dwa kremy:
daktozin oraz inotyol.
a bylo juz tak ze od pampersow org, mieli az otwarte ranki na pupciach.
 
reklama
Nam kiedyś przy mega odparzeniu ( z rankami) zapisano maść triderm-ale to tylko na receptę, ostatnio Kuba miał biegunkę strasznie go wyżarło :no: : sudocrem, nivea nie pomogły, pomógł mu tormentiol + sposób mojej teściowej kartoflanka :-) w przeciągu dwóch dni nie ma śladu :tak:
 
Do góry