reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

opieka na dziecko a zwolnienie z pracy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez rikapa, 26 Styczeń 2011.

1. rikapa

rikapa Guest

Witam serdecznie pracuję na umowę o pracę na czas określony ( 2 lata), wcześniej miałam 3 miesiące umowy na okres próbny, w ciągu 5 miesięcy które pracuję w firmie 3 razy byłam na opiece na dziecko ( mała niestety odkąd poszła do przedszkola choruje co pewien czas, po prostu ma anginę)Opieka za każdym razem była na 7 dni (niestety nie mam mamy ani teściowej, nie mam możliwości małej z nikim zostawić):-(. Moje pytanie jest następujące czy po powrocie do pracy, pracodawca może mnie zwolnić , oczywiście nie mówiąc wprost, że to za branie opieki tylko np. bez podania przyczyny??. Chodzi o to, że dowiedziałam się ,iż kierowniczki były wściekłe na to że wzięłam opiekę i pewnie będą robiły wszystko żeby się mnie pozbyć, bo jak to powiedziały nie jestem osobą dyspozycyjną :-(

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

W przypadku umowy na czas okreslony nie ma konieczności podawania przyczyny wypowiedzenia. Pracodawca nie musi uzasadniać swojej decyzji.

3. reklama
  4. rikapa

rikapa Guest

dziękuję bardzo za szybką odpowiedź

ale rozumiem że 2 tygodnie wypowiedzenia i zaległy urlop mnie obowiązują?? tzn. dostanę za niego pieniążki??

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Jesli nie ma Pani oddmiennych niż kodeksowe uregulowań umownych w zakresie okresu wypowiedzenia jest tak jak w kodeksie.
    Co do urlopu, pracodawca może zlecic Pani wykorzystanie urlopu w okresie wypowiedzenia. Za niewykorzystany urlop przysługuje ekwiwalent.

Poleć forum