reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

Dziewczyny u mnie Julka budzi się średnio dwa razy w nocy i tak jest od urodzenia. Dostaje picie i przeważnie śpi dalej. Ale zauważyłam że jak miałam za ciepło w pokoju albo ona była za bardzo opatulona to się budziła właśnie jakby wyspana i chciała się bawić albo marudziła z 2 godziny. Teraz staram sie wietrzyć zawsze przed spaniem i max temp to 21 stopni.

Co do ząbków to my myjemy wieczorem, najpierw ja jej myje a potem ona sama sobie próbuje . I jak ja myje sobie zęby to często jest w łazience, przygląda się i śmieje. Na razie nie mamy z tym problemów. Niektóre pokarmy np jabłko troche oczyszczają ząbki co nie znaczy że należy go bardzo dużo jeść bo ma kwasy owocowe ale raz dziennie lub co drugi dzień po kawałku nie zaszkodzi. :)
 
reklama
My mamy pastę "od pierwszego ząbka", bez fluoru, Ziaji. Ma fajny, żurawinowy smak. Zawsze, kiedy wchodzimy do łazienki Nina pokazuje na szafkę ze szczoteczkami i, kiedy widzi, że wyciągam jej szczoteczkę i pastę, radości nie ma końca.. :-D Oczywiście chodzi jej o jak najszybsze zjedzenie pasty, ale coś tam zawsze umyje. A potem ja jej szczotkuję ;-)

A propos snu, ile drzemek mają Wasze szkraby w ciągu dnia? I jak długie? Młoda od jakiegoś czasu śpi tylko raz dziennie, godzinę, max 1,5 godziny.
 
mój mały śpi przeważnie 2 razy dziennie .. w sumie ok 2 godziny .. ale to tez sie zdarzy czasem ze nawet i 4 godziny ....
No i ja zauwazyłam ze wlasnie jak jest chlodniej w pokoju to i on spi lepiej :) chyba cos w tym jest ... przykrywam go kocykiem tylko nie kołdrą ... a i tak sie odkopie :p
 
Szymon śpi raz dziennie ok. 12 przez godzinkę. I też woli jak w pokoju jest chłodniej. Ostatnio jak byliśmy u mojej mamy wojował do 2, bo było mu za gorąco mimo, że przed snem wietrzyliśmy.
 
Dziewczyny jak na razie (odpukac), mala zasypia wieczorami juz normalmie, placze doslownie kilka sekund i w momencie zamkniecia drzwi do jej pokoju jest totalna cisza :) Przemeczylismy sie tylko 3 dni sposobem, 10 minut placzu, przytulenie, polozenie na pleckach i opuszczenie pokoju, i tak az do skutku. Jestem zadowolona bo nie powiem ciezko patrzec jak dziecko placze ale od niedzieli nie ma z nia problemu. Nawet moj K sobie dal rade bo ja bylam na szkoleniu 2 noce i tez kontynuowal ten sposob i wszystko jest ok :)
 
reklama
Do góry