reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

A moje dziecię nie chce nic jarzynowego, żadnych obiadków. Deserki lubi tak sobie, kaszkę raczej chętnie i nie wiem co mam robić bo kurcze pół roku skończyła, a jarzynek nie cierpi, a to już czas na nie.
 
reklama
heheh mysle ze razem z wiekiem zwieksza sie apetey dzidzi i jak beda mialy 7 miesiecy to beda wcinac te wielkie sloiczki na raz!!!:szok::szok::-D:-D:-D:-D
Takie duze są juz od 6 miesiąca. Kupiłąm małemu ale on ten mały czasami ma na 2 razy a co dopiero ten duzy. Zdarzy sie ze zje mały na raz, ale to rzadko.
 
Od szóstego miesiąca są takie dania, że ja w sklepie z otwarta buzią stałam, że az ten mój mnie szturchał co chwilkę. Indyk w pomidorach, jarzynowa z cielęciną, krem marchewkowy z zółtkiem, menu smakosza: mus bananowy z owocami leśnymi, owoce z jogurtem :szok: !

Tylko nie wiem jak mam zacząć to dawać :eek:

Mam w domu kalendarz Bobovity i z tyłu jest tabela posiłków dla dzieciów na mleku sztucznym i maminym czy któraś chce abym jakiś miesiąc przepisała??


Tam jest jak to dawać Agaciu :-)
 
Marzycielko, ja bardzo poproszę, a byłby jakis problem wszystkie miesiące:sorry:
chyba, że na pocztę jak tego dużo.
A mój brzdąc to tak przepada za wszystkim, że już mu nawet nie żałuje, na początku to się bałam jakieś alergii, to było po troszku, ale jak teraz widzę jak je to już całe porcje idą i wszystko, dziś była dynia z kurczaczkiem pierwszy raz, i nawet jagódek z bananem spróbowaliśmy
szkoda tylko, zę ja nie mam takiego wyboru słoiczków jak wy w PL, to muszę gotować, ale juz niedługo, bo od 6m-ca większy wybór
A jeśli chodzi o wielkośc słoiczków to gdzieś wyczytałam, że początkujący bobas, gdzieć po 4-5m-cu powinien zjeść 125g obiadku, także myślę wielkośc słoiczka celowa, tylko ja ma takiego głodomora, że i dwa by zjadł, jak sama bym go nie zastopowała.
No teraz to juz my tak normalnie
1 i2 śniadanko mleczko, potem obiadek, zupka moja ok.160-180ml, a jak słoiczek to całe 125g pójdzie naraz i to w 10minut
potem mleczko popołudniowe, po jakiś 2 godz deserek(też cały słoik, bo uwielbia) Deserki jemy ze słoiczków bo sa pyszne, no i przed spankiem kaszka, także aż sie boję jak pójdę za tydzień na ważenie:tak::-)sumo mi rośnie w domu:-D
 
reklama
a mam jeszcze ogromną prośbę do was dziewczyny, bo ja tu w polskim sklepie mam kiepski wybór sloiczków, próbowaliśmy jarzynowej z bobovity, i smakowala doslownie jak pasztet:-Dale skoro wy juz próbowałyście mogłybyście poddać mi kilka pysznych pomyśłow i z jakiej firmy po 4 m-cu, bo moja mama ma jeszcze jutrzejszy dzień na zakupy, w piątek rano juz leci, jeśli coś macie godnego polecenia to bym ją poprosiła, żeby kupiła kilka. Będę wam bardzo wdzięczna
 
Do góry