reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami

Kinga przyczyn pewnie może być wiele - u Szyma okazało się to być rogowaceniem okołomieszkowym, a córci jego chcrzestnej mamy było spowodowane podawaniem wit. D w kroplach.

Kiedy Szymon był taki malutki jak Martynka to przemywałam mu buzię płyn odświeżającym do twarzy i pośladków z musteli - było dużo lepiej, a przynajmniej krostki ropne poznikały.
 
reklama
dzięki dziewczyny, spróbuje mustelą - mam tę próbkę.

Przyznam Wam się, ze ja bardzo mało kosmetyków używam takich oczyszczających.
Płyn do mycia twarzy i tyle, nieraz szare mydło i to wszystko.

Karoli zawsze myliśmy buźkę wodą (nawet nie przegotowaną) i nieraz mydłem Bambino i nic jej nie było i nie jest.

A tu taka niespodzianka :confused:
 
A jeszcze jedno: czy gdyby to była reakcja na jedzenie, to takie krostki nie musiałyby być na reszcie ciałka? słyszałam taką opinię, że mam się tym nie przejmować, bo gdybym coś zjadła, to reakcja byłaby na reszcie ciała... Co Wy na to?
 
oj nie wydaje mi się żeby reakcja musiałaby być na całym ciele..męża siostra urodziła córkę przeszło rok temu ..boziu ta malutka miała makabryczne krosteczki..i do tego ciagle się się ulewało z czasem przeszło to w wymioty zaraz po zjedzeniu ...wg objawów ewidentna nietolerancja chyba na mleko krowie ...ale ..jakiś za przeproszeniem durny lekarz mówił o trądziku niemowlęcym ....zeszło jej to z buzi ..ale szwagierka zamiast natłuszczać to jeszcze wysuszała ..wiec takie strupy dziecku porobiła..brak słów
 
Kinga ja nieustannie walczę z uczuleniem i uwierz mi, że uczulenie może pojaić się tylko w jednym miejscu, wcale nie musi na ciele, może np. na policzkach, ba nawet tylko na jednym policzku , także sie tym nie sugeruj ale oczywiście przyczyna może być jakaś banalna w końcu Martynka jest malutka i skóra dopiero się przyzwyczaja do kontaktu z szalenie czystm środowiskiem
 
Kinga Maja miała chyba coś podobnego - nikt nie wiedział co to jest co lekarz to inna opinia u nas kąpiele z dodatkiem Oilatum pomogły. Jak zmiany były duże wacikiem nasączonym Oilatum miejsca chorobowe zmienione przecieraliśmy.
 
reklama
FIONKA Ja smaruję buziaczek, uszka i odsłonięte ramionka przy wysokiej temp. Dax Cosmtics 40, a tak poza tym to 20 Eris dla dzieci. Ł. ma karnację po mnie, czyli łatwo się opala na brązowo. A ten wyższy filtr stąd, że często przemieszczamy się na nogach, tzn. Ł. w wózku ;-), i w pełnym słońcu...


KINGA U Ł. w taki sposób pojawiła się skaza białkowa - i to na początku tylko na policzkach.
 
Do góry