reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Marieta - ja pracowałam jeszcze 2 h przed cesarka bo sie dobrze czułam ( w pierwszej ciazy) a w tej juz jest inaczej :szybciej sie mecze, mam większego gloda, ogólnie czuje sie gorzej.

Po tym jak moja córka urodziła sie z niedotlenieniem ( teraz ma dziecięce porażenie mózgowe ) , boje sie o wszystko , i nie biorę tego tak lekko jak wczesniej ...
 
reklama
Cześć, jestem tu nowa. Od kilku tygodni śledzę ten post ale dopiero teraz znalazłam czas żeby się zarejestrować. Jestem w 18tc. Strasznie się bałam na początku, bo kilka lat temu dowiedziałam się że raczej nie będę miała dzieci. A w czerwcu taka niespodzianka:) kompletnie nie byliśmy z mężem na to gotowi. W dodatku ważyłam 110kg. W tej chwili przytyłam tylko 1kg, a to już piąty miesiąc, z czego jestem dumna. Nie trzymam żadnej diety, po prostu mieszczą się we mnie tylko małe porcje. W dodatku na początku cokolwiek zjadłam od razu wymiotowałam, a moim ulubionym daniem był arbuz - codziennie zjadałam z 2kg:) Do ubiegłego tygodnia pracowałam, ale mam zbyt stresującą pracę (8-10h przy kompie, obsługa klientów), więc lekarka kazała mi odpoczywać. Mam kilka pytań - czy widać wam brzuszek ciążowy? Bo boję się, że przy ogólnej nadwadze nie będzie on tak ładnie widoczny jak u szczupłych osób. A po drugie co z odczuwaniem ruchów dziecka? Podobno osoby otyłe czują ich znacznie mniej, lub nie czują prawie wcale. Czasem czuję takie lekkie jakby ukłucie w dole brzucha, ale nie wiem czy to może już być to.
pozdrawiam wszystkie panie - mam nadzieję, że będzie nam raźniej wspólnie:)
 
Witam :-)

Czucie ruchu dziecka zależy od samej dzidzi , moja mała nie ruszala sie bardzo, raz mnie kopla ze az wstałam z krzesła lol a tak to nie było nic specjalnego ...


Super ze do nas doszłaś :-) razem raźniej :-)
I gratuluje ciazy po prognozach ... Cuda sie zdarzają ♥️♥️♥️
 
Karina...widzę że i u Ciebie ta ciąża będzie bardziej obarczona obawami i lękiem.. przykro mi z powodu choroby Twojej córeczki, wiadomo co było przyczyną niedotlenienia? Jak Twoja córeczka sobe radzi?
Moja zuz też urodziła się z niedotlenieniem, na szczęście u niej nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, natomiast moja druga ciąża nie skończyła się już tak szczęśliwie i moja druga córeczka zmarła - urodzona w 23 tc. także wiem co to znaczy nie przeżywac ciąży z taką błogą nieświadomością i radościa... też ciągle drżę i się martwię...

Aisha - witaj!!!!!! Po pierwsze u mnie brzuszek widać bardzo szybko i to typowo ciążowy..jestem w 13 tyg a wyglądam na 23 :) więc to chyba zależy od predyspozycji kobiety, tak samo jest z ruchami dzidzi... moim zdaniem
 
aisha, mi bardzo długo nie było widać brzuszka spod mojego sadełka, ale potem się ładnie uwypuklił:-) faktycznie później czułam ruchy niż chudsze koleżanki, ale jak już poczułam konkretnie to było nie do pomylenia z niczym innym:-)

a poza tym - gratulacje dla rozpakowanych i zapakowanych:-) dużo zdrowia, dziewczyny:-) nie było mnie z pół roku, nie nadrobię zaległości, ale mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze:-) my mamy się nieźle, Ola niedawno skończyła 8 miesięcy, raczkuje, siada, wstaje i uśmiecha się:-) a my z nią:-)

pozdrawiam Was i życzę miłego dnia!:-)
 
Jeśli chodzi o mój brzuch to w zasadzie w ogóle nie widać, że jestem w ciąży. To znaczy, ja widzę różnicę, ale jak ktoś mnie nie zna, to nie jest to oczywiste, że ma przed sobą ciężarną w 7 miesiącu. To dziwne, bo nie mam budowy typowego jabłka, raczej kilogramy rozkładają się na mnie proporcjonalnie, ale u każdej kobiety macica inaczej się układa - moja widocznie idzie w środek :) Może ruszę z brzuchem w kolejnych miesiącach.
 
Rurka- przyczyny nie znamy , lekarze tez nie wiedza co sie stało, bo wszystko było ok.
Mała bedzie całe zycie skazana na pomoc drugich, 28.9 bedzie miala 3 latka i : nie siedzi, je tylko zmiksowane pokarmy, ma epilepsie , rączek nie używa - ale ogólnie jest wesołym szkrabem :-) i w życiu bym jej nie zamieniła czy oddała. Kocham ja taka jaka jest :-) ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Ciesze sie ze wyniki dobre :-) super

Przykro mi z powodu Twojego Aniolka :-(
 
reklama
Hej,ja po weselu siostry naszczescie jeszcze sie nierozpakowalam..botroche poszalalam zaczynamy 31tc ,ale mam pewne obawybo ost czuje mlodego bardzo nnisko tak jakby mialmi sie wypchnac juz, pecherz mam takzbolaly od jego kopniakow. Zmeczonajestem ost bardzo duzo..choc nic tak naprawde nie robie. Ja przytylam dokladnie 4kgw ciagu ost 2 miesiecy..wakacje niestety mnie zgubily ale diabetolog pociesza ze niejest zle i 4kg w 8miesiacy to nie jest zle. Mlody sie miota tam jakbym miala stado koni w brzuchu.
 
Do góry