reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ovitrelle 7dni po owulacji jako lek na cienkie endometrium po lyzeczkowaniu - metoda naprotechnologii

IZABELA 1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Sierpień 2022
Postów
193
Witajcie,
Rozpoczelam wizyty u lekarza naprotechnologa (opinie 4/5). Po trzecim poronieniu mialam wykonane lyzeczkowanie. W drugim cyklu (z owulacja) po lyzeczkowaniu moje endo wynosiło tylko 3mm w 27dc. Lekarz na kolejny cykl przepisal mi 2x zastrzyk z ovitrell na jeden cykl, dawkowanie 1/2strzykawki w dniach P+ 3, P+5, P+7, P+9 (to jest 1/2 strzykawki 3 dni po ostatnim dniu z plodnym sluzem, i kolejno 5, 7, 9dni po. Peak czesto przybliżony jest do dnia owulacji. Nie wykupilam zastrzyku. Przestraszylam sie. Wiem, że ovitrel stosuje się na pęknięcie pęcherzyka w okresie owulacyjnym. Czy któraś z Was spotkała się z takim leczeniem ovitrel na pogrubienie endometrium? Zastrzyk bardzo drogi wiec troche spanikowałam. Dostalam recepte na 6 zastrzykow na 3 cykle, 2 zastrzyki na jeden cykl. Mam zamiar wybrac sie na konsultacje do innego lekarza, żeby skonsultować mozliwe terapie cienkiego endometrium i co mysli o ovitrel. Moze faktycznie to normalne ze tak się go stosuje?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie,
Rozpoczelam wizyty u lekarza naprotechnologa (opinie 4/5). Po trzecim poronieniu mialam wykonane lyzeczkowanie. W drugim cyklu po lyzeczkowaniu moje endo wynosiło tylko 3mm w 27dc. Lekarz na kolejny cykl przepisal mi 2x zastrzyk z ovitrell na jeden cykl, dawkowanie 1/2strzykawki w dniach P+ 3, P+5, P+7, P+9 (to jest 1/2 strzykawki 3 dni po ostatnim dniu z plodnym sluzem, i kolejno 5, 7, 9dni po. Peak czesto przybliżony jest do dnia owulacji. Nie wykupilam zastrzyku. Przestraszylam sie. Wiem, że ovitrel stosuje się na pęknięcie pęcherzyka w okresie owulacyjnym. Czy któraś z Was spotkała się z takim leczeniem ovitrel na pogrubienie endometrium? Zastrzyk bardzo drogi wiec troche spanikowałam. Dostalam recepte na 6 zastrzykow na 3 cykle, 2 zastrzyki na jeden cykl. Mam zamiar wybrac sie na konsultacje do innego lekarza, żeby skonsultować mozliwe terapie cienkiego endometrium i co mysli o ovitrel. Moze faktycznie to normalne ze tak się go stosuje?
Brałam w jednym cyklu po owulacji na endometrium ale nie pomogło- endometrium nadal było cienkie. Lepiej działało połączenie 3 rodzajów estrogenów z progesteronem.
 
Nie słyszałam o stosowaniu Ovitrelle na endometrium. Oprócz tego, że pomaga pęknąć pęcherzykowi to jedynie tylko to,że pomaga również na zagnieżdżenie. A może spróbuj naturalnych metod. Czerwone wino, orzechy brazylijskie. Do tego na endo działa również estrofem.
 
Nie słyszałam o stosowaniu Ovitrelle na endometrium. Oprócz tego, że pomaga pęknąć pęcherzykowi to jedynie tylko to,że pomaga również na zagnieżdżenie. A może spróbuj naturalnych metod. Czerwone wino, orzechy brazylijskie. Do tego na endo działa również estrofem.
W jaki sposób dawkowałas estrofem? Ja mialam kiedys od 2dc do 15dc. Ale opóźniał mi ouwlację. Zaczęłam pic czerwone wino i jeść orzechy brazylisjkie ;). A Tobie coś konkretnego pomogło?
 
A jak wyglądało u Ciebie dawkowanie 3 rodzajów estrogenów? Jakiś konkretny jeden lek?
Brałam estrogeny dopochwowo, doustnie, w postaci aerozolu na skórę, w plastrach- poprostu leki dla kobiet z menopauzą. 😉 firmy różne w zależności od cyklu i dawkowania. Zazwyczaj 3 rodzaje jednocześnie.
 
W jaki sposób dawkowałas estrofem? Ja mialam kiedys od 2dc do 15dc. Ale opóźniał mi ouwlację. Zaczęłam pic czerwone wino i jeść orzechy brazylisjkie ;). A Tobie coś konkretnego pomogło?
Ja akurat brałam estrofem w związku z in vitro. Więc trochę inaczej wygląda dawkowanie. Na mnie on dobrze działał, więc żadnych innych metod nie stosowałam.
 
Brałam estrogeny dopochwowo, doustnie, w postaci aerozolu na skórę, w plastrach- poprostu leki dla kobiet z menopauzą. 😉 firmy różne w zależności od cyklu i dawkowania. Zazwyczaj 3 rodzaje jednocześnie.
Ok. Rozumiem :). Ile cykli z zastosowaniem tych leków dał zadowalający efekt? Czy pamiętasz jakieś nazwy leków? Jak będę na wizycie i lekarz mi nic nie zaproponuje to zapytam go o taki zestaw ;)
 
Ok. Rozumiem :). Ile cykli z zastosowaniem tych leków dał zadowalający efekt? Czy pamiętasz jakieś nazwy leków? Jak będę na wizycie i lekarz mi nic nie zaproponuje to zapytam go o taki zestaw ;)
Z tymi lekami miałam 6 czy 7 cykli, ostatecznie zaszłam w ciążę z endometrium niecałe 6mm po owulacji- po wyeliminowaniu innych przyczyn problemów z zajściem w ciąże więc da się i z cienkim.
Brałam Estrofem- dopochwowo, doustnie. Systen- plastry na skórę, Lenzetto- aerozol na skórę.
Poza tym przewinęły się jeszcze takie leki jak ovestin, oekolp i kilka innych- w postaci żeli, globulek ale nie pamiętam już nazw ponieważ było to w zeszłym roku a trochę tego było. 😉 Przedewszystkim najpierw trzeba badać poziom estrogenów co kilka dni cały cykl a dopiero później wdrażać leczenie w zależności od tego z czym dokładnie jest problem i w którym momencie bo rzucanie na ślepo estrogenami blokuje owulację i tylko sztucznie pompuje endometrium a bardziej od jego grubosci ważna jest jego receptywność.
 
reklama
Z tymi lekami miałam 6 czy 7 cykli, ostatecznie zaszłam w ciążę z endometrium niecałe 6mm po owulacji- po wyeliminowaniu innych przyczyn problemów z zajściem w ciąże więc da się i z cienkim.
Brałam Estrofem- dopochwowo, doustnie. Systen- plastry na skórę, Lenzetto- aerozol na skórę.
Poza tym przewinęły się jeszcze takie leki jak ovestin, oekolp i kilka innych- w postaci żeli, globulek ale nie pamiętam już nazw ponieważ było to w zeszłym roku a trochę tego było. 😉 Przedewszystkim najpierw trzeba badać poziom estrogenów co kilka dni cały cykl a dopiero później wdrażać leczenie w zależności od tego z czym dokładnie jest problem i w którym momencie bo rzucanie na ślepo estrogenami blokuje owulację i tylko sztucznie pompuje endometrium a bardziej od jego grubosci ważna jest jego receptywność.
No tak. U mnie jest jeszcze problem z utrzymaniem ciąży. Miałam 3 zatrzymane ciąże w 5,5 tyg. To kolejny problem. Nie udaje się znaleźć przyczyny. Teraz jeszcze to endometrium.
 
Do góry