reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pampuszek, niuniek, ptysia... czyli jak nazywamy nasze dzieciaki? :-)

reklama
My na naszego młodszego synka mówimy FAJNIUTKI, KORALICZEK lub ANIOŁEK, bo w porównaniu ze starszym to istny anioł. A jak się urodził to był KURCZAK, a jak przybrał przez 1 miesiąc 1,5 kg to był GRUBY, ale starszy synek się oburzał i został FAJNIUTKI do dziś.
 
Hej Nasz synek ma na imię Dominik i najczęściej oczywiście mówimy do niego Dominiś,Dominiuś itp ale również często mówimy Misiu,Książę,Mikuś,czasem Wilkołaczek(bo ma włoski na uszkach).Pozdrawiam
 
My na nasze Maleństwo jeszcze w ciąży mówiliśmy Ktosio,bo uparcie do rozwiązania się ukrywało.Teraz wołamy Perełka,Łobuzek,Tuptuś,Gosiaczek,Gosia ,Gosiulina,Niunia,Bąbela,Krzykaczek ,Slonko,Robaczek i oczywiście pospolicie : córcia,córeńka.Moja siostra często mówi do Niej Miśka (nie wiedzieć czemu). Bardzo dużo tego jakoś :)
 
My na naszego Wojtusia mówimy:
Hrabia Wojtek - poniewaz uwielbia byc całowany po raczkach przy karmieniu,
Hrabia Pampers - tak mówimy na smyka wieczorem po kapieli ma pidzamke taka z kolnierzem podobna do Hrabiego Draculi
Błędny rycerz bo przy karmieniu wywraca oczy do góry.
Jedna babcia mówi do niego Mały Pierunie - jak niechce spac lub Mały Pierniczku jak płacze, prababcia mówi Musia jak chce zeby przestał płaka.
A ja Mama jak bardzo płacze a mi rece opadaja bo wypróbowałam wszystkie metody uspokajania to mówie do synka Dzwońcu:sorry:
 
u mnie:
żabko zielona (albo od koloru stroju)
falbaniasta (jak ma bodik z falbankami)
gaagucha (od gugania)
piękności (babcie tak mawiają)
grubcio (ach te udeczka szynkowe...;-)), albo grubolinka
panieneczka bez koteczka
królikas
wiercipiętołek
rzygolinka :laugh2:
lub po prostu malutka..
 
My synka nazywamy kruszek,kruszynka , bo jak sie urodzil to byl jak taki maly okruszek wazyl 2kg300gr wiec nawet balam sie wziasc go na rece ,a teraz lobuziaczek bo nie chce sypiac i tak kopie nogami i dziubeczek bo ma taki maly dziubek,pysiaczek bo ma takie teraz pyzie mam nadzieje ze pomoglam powodzenia w pisaniu pracy pozd ewelina i Igorus:-)
 
reklama
Do góry