reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parens rzeszów

anikola Ty masz wyliczenia na dni cyklu a mi lekarz ( z powodu swego urlopu) wydłużył cykl tabletkami, które mam odstawić początkiem przyszłego tygodnia. Teraz mam chyba 31 dc ( trochę dostaje świra ). Dostałam karteczke z datami co kiedy a nie na dni cyklu. Dlatego podpytuję Ciebie czy to podobnie wygląda tj antyki odstawiasz kilka dni po rozpoczęciu kłucia.
Z tymi tabletkami anty jest dla mnie jeden jedyny plus - miesiączka jest niebolesna i skąpa co zdecydowanie poprawi komfort badania w pierwszych dnach cyklu.
Apropos badania w trakcie miesiączki, to smerfetko niestety, ale bedziesz musiała pokonać drogę z przebieralni na samolot:zawstydzona/y:.
anikola ta krew to nie jest nic złego. Po prostu trafiasz na jakieś naczynko. Mi się raz tak trafiło przy ovitrellu, że krew wpłynęła do strzykawki. Dziś np próbując wbić igłę poczułam pieczenie na samym początku więc wyciągnęłam i wbiłam w inne miejsce - nie ma się co męczyć. jak dostaniesz @ daj znać po ilu dniach od odstawienia anty.
 
reklama
Czerwona Oliwko ja zakładam, że @ przyjdzie tak jak zawsze w moim przypadku 4 dnia po odstawieniu, no chyba, że gonapeptyl coś poprzestawia. Napisz mi proszę, kiedy dr M. ma ten urlop, bo ja zakładam jak dobrze pójdzie mieć wizytę 26 listopada a mi o urlopie nic nie mówił.
Smerfetko mnie też czeka po raz pierwszy badanie w 2 dc, więc nie jesteś sama;-)
 
Cześć Dziewczyny
Czerwono Oliwko dostałam @ 4 dnia po odstawieniu tabletek anty, czyli tak jak zawsze. Na usg i badanie z krwi jestem umówiona na środę w 3 dc. Jedna rzecz mnie Dziewczyny zastanawia. Pani z Parensa powiedziała mi, że nadal mam przyjmować gonapeptyl, a czytałam na forach , że dziewczyny robiły zastrzyki dopiero po badaniach z krwi a tu mi kazała normalnie wziąść zastrzyk. Jak tu u Was było?
 
anikola czy usg będziesz miała po odebraniu wyników czy to nie ma znaczenia ? A właściwie o której masz się pojawić w klinice na pobranie krwi ? Pytam dlatego, że ja podaję gonapeptyl ok godz 9 więc jeżeli bedą kazały wstawić się ok godz 8 to mnie ten problem nie będzie dotyczył. Ja antyki odstawię w środe.

Co słychać u reszty ???
 
Czerwona Oliwko mam się pojawić na badanie krwi na 8.10 i zaraz po tym mam mieć usg, a to tylko dlatego podejrzewam, bo doktor M. przyjmuje w środy od 8.30. Jak Tobie wypadnie 2 czy 3 dc w dniach kiedy przyjmuje po południu to na wizycie już pewnie będziesz znała wyniki, ja będę miała na zasadzie co zrobić w razie takich a takich wyników. Ja nadal nie mam żadnych skutków ubocznych brania gonapeptylu, jedynie czego nienawidzę w tabletkach anty to 3 dniowych migren z odstawienia:wściekła/y::)
 
Obawiam się, że 2 dc może wypaść mi w sobotę a nie wiem czy nasz lekarz wtedy przyjmuje, bo kiedyś usłyszałam, że stara się raczej nie mieć pacjentek w soboty. A może bedzie musiał z racji jakiegoś zabiegu. Zastanawiam się czy w razie "w" taką wizytę można odbyć u dr S i co ewentualnie później - oj dużo tego myślenia:eek:

O której podajesz gonapeptyl??
 
Czerwona Oliwko jeśli by Ci wypadł 2 dc w sobotę to by Cię przyjęli w piątek, bo mi kazał przyjść w 2 lub 3 dc, ale też powiedział, że mogę przyjść w 1 dc:) Gonapeptyl biorę o godz. 7. Zadzwonię jeszcze raz i się dopytam, czy brać zastrzyk czy nie, najwyżej zrobię z siebie idiotkę;-)
 
Hej Dziewczyny
Czerwona Oliwko wizyta ok. Najpierw usg a później miałam badanie krwi. Pobrać krew próbowała najpierw praktykantka to skończyło się pokłuciem obu rąk i siniakami;-)i niestety musiała wołać pielęgniarkę, bo nie udało się jej nic pobrać, ale trudno każdy jakoś musi zdobyć doświadczenie a siniaki kiedyś zejdą;-)Jedyna rzecz mnie bardzo dziwi, bo z tego co czytałam na różnych forach to, żeby zacząć stymulację lh musi być<=2 a estradiol <=40 i jak zobaczyłam wynik lh 2,68 to byłam pewna, że jednak nie zacznę dziś i zadzwoniłam do parensa, żeby mi powiedziały co i jak i ku mojemu zaskoczeniu Pani powiedziała, że ok, że mogę zacząć się dziś kłuć gonalem. Spytałam się jej czy czasem lh nie powinno być<2 a ona na to, że nie że lh ma być <5. Na żadnym forum nie spotkałam się z takimi parametrami, no ale jak kazali zacząć to zaczęłam. Mam brać gonal 225 j i w poniedziałek kontrola. Myślałam, że może zmieszczę się w 3 tyś. ale chyba nie ma szans, bo 3 zastrzyki gonal mają mi narazie starczyć na 6 dni a kosztowały 1700zł + gonapeptyl 750 zł a to pewnie dopiero na połowę stymulacji wystarczy.
Czerwona Oliwko pytałam o te zrosty i mi dr powiedział, że nawet jak nie ma zrostów to zawsze jest ryzyko, ze tą igła można cokolwiek przekłuć, ale żeby się nie martwić, bo teraz są nowoczesne usg i obraz jest bardzo powiększony i wszystko powinno być ok.
 
reklama
dzięki za informacje anikola
Ja czekam na @ i również zdam relacje

szczerze to nie orientuję się w wynikach lh i e - ale dzięki Tobie chyba zacznę czytać

smerfetka nie wiem, ale być może wysokie amh grozi hiperstymulacją, ale upewnij się
 
Do góry