reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pas poporodowy

Dołączył(a)
23 Sierpień 2012
Postów
13
Hej dziewczyny,powiedzcie mi,jakich pasów poporodowych używałyście? koleżanka poleciła mi firmę Memo, na ich stronie można kupić taki pas. zastanawiam się jeszcze nad opcjami z allegro, tylko nie wiem czym dokładnie powinnam się kierować przy wyborze. Czy to w ogóle coś daje?
 
reklama
hahaha a po co? tylko skora gorzej wyglada... lepiej zainwestuj w jakis dobry krem ujedrniajacy i cwicz.... chyba że chcesz mieć brzydka skorę na brzuchu.... zimny prysznic pilingi i 2 mies po porodzie wyglada sie dobrze..:-p
 
nie zgodze sie, ja używałam pasa poporodowego, nawet nie wiem jakiej firmy, pierwszy lepszy kupiłam w aptece, moja skóra na brzuchu wygląda nawet ładniej niz przed porodem a nie robiłam kompletnie nic, zadnych ćwiczen itp.
 
W szkole rodzenia położna nam polecała te pasy, wszystko jedno jakiej firmy, byle był zapinany i regulowany, a nie np wciągany przez biodra.
Bardzo ważne jest to, żeby zakładać ten pas na leżąco. On nie służy do wygładzania skóry, ma pomóc się obkurczać i podnosić narządom wewnętrznym po porodzie. Jeśli się źle postępuje w okresie połogu z własnym ciałem, to po 2-3 porodach można liczyć na takie atrakcje jak nietrzymanie moczu, wypadanie macicy itp. Dlatego ważne by pas zakładać w pozycji leżącej, kiedy narządy są ułożone wysoko. Bo jak się najpierw wstanie i dopiero założy pas, to wszystko wewnątrz się obniża i pasem utrwalisz to.
Więc jak już wcześniej pisałam, pas nie służy do ujędrniania skóry, ma zupełnie inne zadania - ściąga mięśnie brzucha które się rozeszły, pomaga obkurczyć się narządom wewnętrznym i utrzymuje je w odpowiedniej pozycji po porodzie. Po CC to już w ogóle jest wskazany, zmniejsza dolegliwości bólowe.
Zakłada się go na 2-3 godziny jednorazowo, nie na cały dzień. Firma chyba nie ma większego znaczenia, ale myślę że lepiej kupić go w aptece albo jakimś sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym - jakość będzie na pewno bardziej przewidywalna, niż pasa kupionego na allegro.
 
A czy pomoże moim wnętrznościom 8 miesięcy po porodzie :confused: Bo mój brzuch ciągle sterczy i wydaje mi się że zupełnie straciłam mięśnie brzucha i nie ma co mi przytrzymywać narządów wewn. :crazy: Jest wypukły w górnej części a w dolnej to taki tylko flaczek typowy dla kobiet otyłych, do których niestety należę :wściekła/y:
Pozdrawiam
 
Tak was czytam to coraż cześciej mam wrażenie że wybrykiem natury jestem... bo mi nic nie wystaje wszystko już się pochowało a jedyne co mnie dobija to oponka i boczki....
 
Kupiłam pas, lekarz powiedział, że bardziej od względów estetycznych chodzi własnie o to co mamy w brzuchu;) a jeśli chodzi o wygląd brzucha, trzeba pamiętać o ćwiczeniach, dobrze zadbać o zdrowie fizyczne jeszcze przed i na początku ciąży, wtedy łatwiej wrócić do sylwetki sprzed ciąży:)
 
Ja sobie nie wyobrażam nie posiadać pasa. Dzięki niemu mogłam się przekręcać z boku na bok :tak:
Dokładnie podpisuję się pod postem Kasi P-P

Od siebie dodam, że bardziej polecam taki na duży szeroki rzep. Ponieważ z czasem "chudniemy" i można go regulować ( w sensie przylepić dalej ) Te wciągane i te na haftki raczej nie będą dobrze trzymały.
 
reklama
Do góry