reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

czesc lasensje:) danwooooooooooooooo mnie nie było na głownym oj dawno...nie nadrobię- ale przelecialm pobieżnie widze "akcja cyc" masakra...ja już się 100 tys razy na ten temat wypowiadałam...ta cala nagonka to koszmar- i żeby niebylo tak jestem za karmineim piersią sama karmie piersią ale nie rozumiem jak można na kims wywierac presje krytykować naciskac i w ogole wypytywać o takie sprawy! kto komu prawo dal? jest miliony powodow dla których kobiety NIE MOGĄ mimo najszczerszych checi karmic piersią...i tylez samo powodów dla których NIE MUSZĄ się nikomu z tego tłumaczyć! ba! a nawet jelsi mogą a NIE CHCĄ- to jets tez ich sprawa i nikomu nic do tego! ja już mówiłam jak odpowiadałam na pytania przy pierwszym dzieku - karmionympiersia zresztą- "jak karmisz dziecko??" "jak jak??? przez otwor gębowy a ty co jesz przez odbyt??" i koniec tematu- nie odczuwam i nie odczuwalm nigdy potrzeby kogokolwiek informować o tym ze karmie piersią! koniec kropka- chyba ze sama powiem- ale na sto pytan do nie ebde odpowiadać- mojej cycy moje dziecko i wara!
 
reklama
Witamy niedzielnie.
U nas pada i młody chyba odczuwa pogodę,bo zje i śpi.
Villandra,joanna trzymam za was kciuki &&&&
Agnes przykre to,co piszesz o tych położnych.Ale ka również byłam świadkiem jak jedna wyzywala pacjentkę,że jest wygodnicka i karmić nie chce.To przykre,ze takie jednostki pracują w takim zawodzie.Nie przejmuj się i zrób to,co będziesz uznawała za stosowne.A co do diety-ja jem każda zupę (oprócz kapusniaka i grochowki),kanapki,pije ponad 3l dziennie.
Amtiope mój spadł z wagi w szpitalu z 3380 na 3120 i też powiedzieli,ze to normalne.Gdy miał 3 tygodnie to poszliśmy do pediatry na kontrole.Ważył 3540 - za mało przybrał,więc wyznaczyl kolejna kontrole wagi za tydzień. Po tygodniu ważył 4020 :-) Więc ponad normę.
Die super odpowiedź na pytania dot. karmienia piersią ;-) Chyba wykorzystam :p

A my nadal wahamy się co do chrzesnych.A tu czas ich poinformować żeby byli przygotoeani,bo chcemy w święta chrzcic...

Młody śpi w nocy dość ładnie, bo od 22.00 mamy dwie pobudki na cyca (koło 3.00 i 6.00). Także wysypiam się w miarę :-)

Używamy pieluch tetrowych,a na noc pampersów.
W czwartek mamy kontrole stawów biodrowych.
Miłego dnia babeczki
 
u nas tez zaczelo padac o_O ja chce znow upaly :p

u oliwki dupcia odparzona ale maka ziemniaczana poszla w ruch i ladnie sie goi.... my uzywmy pampersow bo w kazdej pieluszce kupa wiec z tetrowymi chyba bym nie dala rady :p

o karmieniu piersia czy mm podzielam zdanie Die.. nikomu nic do tego wazne aby dziecko bylo najedzone i szczesliwe.. :)

moja ur 2460.. po pierwszej dobie 2360 a wychodzilysmy z waga 2418 :) teraz wazy jakies 3200g a moze nawet wiecej :)
 
O a ja właśnie dzisiaj Krzyśkowi mówiłam, że niemiłosiernie wkur**ają mnie pytania typu "karmisz piersią?" Nosz kurde - czy komukolwiek jest to potrzebne do szczęścia? Wiedza na temat czy M. karmi piersią? Rozumiem, że pediatra się o to pyta, ale ludzie postronni? A i jego komentarz "a to szkoda" - darowałby sobie:wściekła/y: Choć muszę Wam powiedzieć, że w szpitalu nikt nie naciskał, choć chyba 2 osoby zapytały się dlaczego nie karmie piersią, ale nikt nie krytykował mojego wyboru...
A my dziś rozwoziliśmy zaproszenia na chrzest i wrzucę link do tych, które zamówiliśmy - super szybka i dokładna realizacja, także jakby komuś się spodobało to polecam :)Zaproszenia na Chrzest i Roczek ze zdjęciem Rybnik (3651425382) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Jutro zamówię kiecunię do chrztu - jeszcze tylko 2 tygodnie...
Persefona może i masz rację z tą pogodą - Zuźka tez caaaały dzień przespała, aż się boję co będzie w nocy...
 
Dziewczyny zastanawiam się, czy któraś ma może podobny problem. Mam wrażenie, że mój mały robi strasznie śmierdzące siuśki, zwłaszcza jak na takie małe dziecko; tak jakby były zbyt zagęszczone. Przez to niestety ma straszne odparzenia. Zastanawiamy się więc z D, czy nie powinniśmy zacząć go dopajać, żeby trochę rozrzedzić te siki, żeby były mniej żrące.
 
my uzywamy Linomag..i zawsze nakladamy z nadmiarem..
Mamy malutkie odparzenie przy samym odbycie..więc wkładam tam malutki wacik (nasączony linomag) aby oddzielić półdupki..zaczęłam też przemywać pupinkę wodą zamiast używać samych chusteczek nasączonych..

Co do siuskow Antiope-nie pomogę.

Pieluchy: polecam Babydream- tanie i fajne:)

Agnes: ja robię sobie co 3 lub 4 dni rosołek na indyku i kurczaku (bez cebuli). Zawsze daję dużo marchwi. Potem jem sobie z kluseczkami.. mięsko używam też do kanapek..
Jem dużo kanapek z serkiem Bieluch..jem naleśniki z serkiem białym lub jabłkami polane sekiem waniliowym, piję maślankę Piotr i Paweł (pycha polecam! taka gładziutka bez grudek). Jem pieczonego łososia i dorsza z ziemniakami i surówka z marchwi z chrzanem. Dużo Corn Flakes.. jabłek..bananów.. 2 x w tyg jajko na twardo na śniadanie..jutro chyba zrobię tortille z indykiem z rosołu.

Od 2 dni poszerzam mocno menue.. Wczoraj w Fridays zjadłam żeberka i malutka w ogóle na nie nie zareagowała ;) więc powolutku zacznę jeść normalnie..
a tak w ogole jem NIEPRZYZWOITE ILOŚCI! ciągle głodna jestem...
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny! dzis 3 dzien po terminie, tak jak gin kazal pojechalam do szpitala zeby zbadali ale tylko zbadali a ktg nie robili bo powiedzieli ze to tylko robia jak sie na oddzial kladzie ;/ szyjka bez zmian a ten gin nawet twierdzil ze na opuszek rozwarcie ( w czwartek inny mowil ze na luzny palec), kazal monitorowac ruchy, isc do lekarza np w srode i dopiero w czwartek, 8 dzien po terminie do szpitala. Czy bez ktg tyle czasu mozna? czy to jest jakies bardzo niezbedne badanie? Z drugiej strony wolalabym nie miec wywolywaneog porodu...:(
 
Antiope: Jeśli chodzi o te siuśki, to nie pomogę...bo nie wiem, ale wydaje mi się, że u takiego Maluszka powinny być prawie bezwonne...może zadzwoń do położnej albo pediatry i podpytaj...

Paulagd: Mi się wydaje, że KTG jest bardzo ważne, bo pokazuje jakie jest tętno Maluszka i teraz, jak juz jesteś po terminie to powinni Ci je robić codziennie. Nie chcę Cię oczywiście straszyć, ale tak było u mnie...moja doktorka już od 39 tygodnia i 5 dnia kazała mi się meldować w szpitalu co drugi dzień na KTG.
 
hej,
Tulipania mój Mały też ulewa. Pod łóżeczko włożyłam książki, żeby główke miał wyżej i tam śpi w dzień, oczywiście na boku. A w nocy śpi ze mną w łóżku i też na boku. Jak jestem obok niego to leży na plecach,ale jak nie to kłąde go na boku bo boje się, żeby się nie zadławił, a ksztuszenie nam się niestety często zdarza.
Agnes wspólczuje przeprawy z położnymi. U mnie w szpitalu jak Ale rodziłam to były podobne komentarze, a teraz zmiana o 180 stopni. Położne pomocne, sympatyczne, aż byłam w szoku. Ja jem mieso gotowane lub duszone, surówki z marchwi lub buraków, rosół, krupnik, zupe pomidorowa, ziemniaczaną, koperkową. Na śniadania kanapki z serem żóltym, twarogiem z pietruszką, wędliną, jajko jadłam, ale mój maly źle na nie zareagował. z warzyw zielonego ogórka. pije harbate, sok malinowy domowej roboty, sok jabłkowy, wode mineralną.
Antiopie mój Filip siuśki miał śmierdzące po antybiotyku, a tak to nie więc nie pomogę.

Co do karmienia piersią to ja jak ktoś pyta to odpowiadam,nie widze nic w tym złego, ale uważam, że każda kobieta ma wybór i nie potępiam kobiet karmiących mm. Ja Alusie karmiłam mieszanie bo jeździłam na uczelnie i nie byłam w stanie odciągnąc pokarmu tyle ile mała potrzebowała. Filip w szpitalu był głodny i raz był dokarmiany, później też zawoziłam,ale niechciał już jeść. teraz karmimy się tylko piersią, ale w nocy je co godzine przez 1,5 godziny. Niewiem jak długo tak pociągne. w dzień je rzadziej,ale też długo.
Co do dopajania to mi pediatra kazała dopajać Filipka, żeby pozbył się żóltaczki, ale ten niechce nic pić. Próbowałam butelką, łyżeczką, strzykawką. pluje dalej niż widzi.
Pieluchy. My jak narazie używamy pampers premium care. mamy też paczke pampersów żóltych, ale jeszcze nie wypróbowane. Mam też w planach spróbowanie dady, ale jak troche podrośnie.
Odparzenia. my nie mamy tego problemy. 2 razy pupka była czerwona, ale nie odparzona i posmarowałam bepanthenem i poprawa była natychmiastowa wręcz.
My mamy problem z pierdkami Jak ma gazy to się napina strasznie i ma problem z wydaleniem gazów.
 
reklama
Jestem w szoku ile mój mały mężczyzna jest aktywny, ale potem od 15 śpi do następnego dnia oczywiście z przerwami na mlesio i kąpiel :-). Wczoraj lekko nam się przestawiło i myślałam, ze o 6 wstaniemy zamiast o 7, a Maksik spał prawie do 9, a my z nim. Mąż w szoku, bo liczył, ze syn go obudzi i pojedzie na giełdę, a syn zrobił niespodziankę i pospał dłużej :-).
Co do jedzonka jesteśmy w trakcie przechodzenia z 90 na 120 ml. W takim tempie to z torbami pójdziemy :p. Oczywiście żartuje, ale normalnie głodek mi się trafił jak nic.

Antiope
za bardzo nie pamiętam i nie chce cię w błąd wprowadzić. Zadzwoń najlepiej do lekarza, bo siuski powinny być bezzapachowe u naszych maluchów z tego co pamiętam.

Paulagd powinni ci zrobić KTG tym bardziej jak jesteś po terminie. Mi po 37tc lekarz KTG zlecił co tydzień, a dziewczyny po terminie miały się zgłaszać do 2 dzień na KTG.

Dopajanie my pijemy od wczoraj wodę między mm jak widzę, ze robi się niespokojny i szuka. W cyckach prawie nic już nie ma :-(.
Pieluchy po skończeniu pampersów mąż kupił dada i jestem zadowolona min dlatego, ze pępek który jeszcze mamy jest mniej podrażniony w dada niż w pampersach.
Odparzenia zdarzyło się raz i użyliśmybepanthen polecam :-)
 
Do góry