reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Cześć dziewczyny :)

U mnie nocka tragiczna, 6 razy wstawałam do małej- budziła się co około 1,5 godziny... :O ale o dziwo jakoś żyję i nawet nieźle się czuję ;) właśnie położyłam malą spać więc mam chwilkę ;)

Monia ja już kilka razy karmiłam publicznie- między innymi w zoo, kilka razy w restauracji, w galerii i na ławce wczoraj bo było ciepło :D póki co ludzie patrzyli z zaciekawieniem, czasem jakby zaskoczeni, niektóre starsze kobiety nawet zaczynały rozmowę jak to wspaniale że karmię piersią. A z kupą to nie wiem jakbym sobie poradziła poza domem :D i moja uwielbia reklamy- a szczególnie lubi jak na tvn mają ten przerywnik przed reklamami i jest ta niebieska kropka... wtedy nawet jak jest zajęta to na dźwięk tego odwraca głowę ;)

Betti ładny wynik z karmieniem Ciebie ma mama- kto wie, jak to u mnie będzie, na razie planuję do dwóch lat, ale też i czas pokaże :) Co do ubierania dzieci na dwór to też jestem nieraz przerażona- przecież te dzieci się pewnie gotują.. rozumiem, ze może pogoda jest jeszcze zdradliwa, ale bez przesady... Hania wczoraj chodziła w opasce, body i cienkim sweterku i getrach- super jak nie trzeba dziecka ubierać w milion warstw :) Zazdroszczę morza- my się chyba wybierzemy za jakiś tydzień, dwa... ;)

I Hania coraz sprawniej sie porusza... już potrafi przepełzać z rogu pokoju do kanapy, która stoi na środku... :))) na razie wolno jej to idzie, ale myślę, że to już tylko moment i załapie jak to zrobić żeby było szybciej i sprawniej. I się zacznie- niedługo będzie raczkować do mnie do kuchni jak będę sobie śniadanie robiła.. :p z siedzeniem już też zaraz nie będzie miała problemu- pięknie utrzymuje równowagę, tylko musi jeszcze poćwiczyć samodzielne siadanie :)
 
reklama
Askar, u mnie nocki czesto tak wygladaja, dlatego mala sypia z nami. Ale od dwoch dni spi u siebie jakos do ok 24. Pozniej nie idzie jej odlozyc do lozeczka, a klade ja do nas to odrazu spi. Zobaczymy jak dzis bedzie.

Ja musze wlasnie mojej Hani opaske kupic bo nie mam zadnej. Mam tylko cieniutka czapeczke. Jutro idziemy na bioderka ostatni raz to skoczymy odrazy na zakupy :)

Mieszkanie nad morzem jest naprawde wspaniale, nie wyobrazam sobie mieszkac gdzies daleko. Jak studiowalam to zawszr brakowalo mi morza.

Dzis poszlam do kuchni przychodze po chwili a Hania lize podloge!! Masakra;p

Jeszcze troche to nie upilnujemy naszych maluchow ;)
 
Czesc dziewczyny :-)

Askar nie zazdroszcze nocki i podziwiam, ze tak dobrze to znosisz. Ja to ostatnio chodze jak zombi. Rano ide na drzemke razem z Zosia, a pozniej mam caly dzien rozwalony.

U nas dalej masakra ze spaniem. Godzina usypiania, 15 minut spania i gotowa do zabawy. Dzisiaj jeszcze na dokladke bunt na jedzenie. Skok jak nic.

Smieszne te wasze maluchy. Lizanie podlogi mnie rozbroilo :-D az strach co ten moj maly szatan bedzie wyprawiac jak nauczy sie tak pelzac, ze o raczkowaniu juz nie wspomne.

Betti zazdroszcze morza. A z drugiej strony moje Mazury i jeziora tez sa super :-D No i wesela zazdroszcze. Ja chetnie poszlabym na swoje jeszcze raz. To takie cudowne chwile. Szkoda tylko, ze tak szybko mijaja i w dodatku z wrazenia malo sie pamieta ;-) My tez mamy chrzciny w czerwcu tylko na sam koniec.

Apropo opsek wlasnie dzis zakupilam jedna :-)

Dziewczyny macie juz okres? Ja ostatnio czuje cos na dole brzucha i jakies sutki mam wrazliwe przy karmieniu. No i tak sie martwie czy to nie na @ czasem. Oby nie, bo wcale mi tego nie brakuje.
 
Ostatnia edycja:
Monia, jak zobaczylam jak zasuwa jezykiem to tez mnie rozwalilo. Jak piesek ;p Tylko gorzej ze podloga nie byla zbyt czysta, bo wlasnie dzis mialam myc ;p

Musze sie przyznac ze na mazurach jeszcze nie bylam;)

My po weselu chcemy gdzies pojechac na kilka dni. Tylko jeszcze nie wiemy gdzie.

U mnie okresu brak na szczescie. Moglby juz nie wracac, bo sie odzwyczailam. A brzuch tez mnie czasami boli jak na okres.

Ale wkoncu po pol roku przy seksiku mnie nie boli. Tzn troche na poczatku ale po chwili jest ok. Bo martwilam sie ze cos nie tak.

Powiedzcie mi jak waszych pociech z kupkami po innym jedzonku jak mleczko? Ostatnio hani kupki strasznie smierdza i byly geste. Natomiast dzisiejsza kupa mnie troche zmartwila bo byla polplynna z kawaljami takiej plasteliny bym powiedziala i bylo sporo takich jakby niteczek chyba czerwonych i znow smierdzaca. Chyba jakas nietolerancja.
 
Monia Mazur też Ci zazdroszczę- nigdy nie byłam, a bardzo bym chciała, tylko że ode mnie to kawał drogi. Może kiedyś jak Hania będzie większa i będzie potrafiła przetrwać 8 godzin w samochodzie ;) Okresu też nie dostałam- ale czytałam, że przy częstym karmieniu tak może być rok a nawet ponad. Wcale za nim nie tęsknię :p i też mnie właśnie nieraz pobolewa jak na okres i za każdym razem wydaje mi się, ze już przyjdzie, ale nie ;) w sumie to jakby tak chcieć mieć dziecko jedno po drugim to byłby problem, bo jak.. :)

Betti ja też się martwiłam, że coś nie tak albo że lekarz przy szyciu spaprał robotę- ale widać tak to już jest :) co do kupek to moja przez pewien czas robiła takie pośredniej konsystencji, a od dwóch dni ma takie twardsze i miała problem z załatwieniem- to pewnie po marchewce, bo ostatnio parę razy jadła, no i jadła też trochę ziemniaka... Jak tylko przyjdzie jej kubek doidy cup to zacznę jej podawać niewielkie ilości wody i może bedzie lepiej ;) Betti a co dawałaś już swojej małej?
 
Oj dziewczynki dobry srodek na komary i zapraszam nad jeziorka :-) zeby nie te bestie to byloby cudownie ;-)

Z kupkami nie pomoge, bo Zosia jeszcze nic nie jada. U nas dopiero od tygodnia, moze dwoch kupki zrobily sie bardziej geste, bo do tej pory to taka woda albo sluz. Na poczatku nie moglam sie przyzwyczaic i zastanawialam sie czy to dobra kupa. Chyba w koncu zaczal dzialac ten probiotyk na alergie. Kuracja trwa 3 miesiace i wlasnie jestesmy w polowie ostatniego opakowania. I tak sie zastanawiam czy podawac dalej czy zrobic przerwe i poobserwowac. Jak myslicie?
 
Fajnie macie dziewczyny, morze, Mazury a ja z centralnej polski. Tylko taki plus że wszędzie podobna odległość.
U nas po marchwi gęste kupy, teraz znów rzadsze bo mniej innego jedzonka niż mleko. A ja żeby ściągnąć mleko muszę najpierw ściągać a potem karmić bo inaczej prawie nic nie leci.
Łucja ma początek zapalenia oskrzeli. A z tym czworakowaniem okazało się że ona chce siadać z tej pozycji bo dziś jej się raz udało.
Betti 3 lata wow!!!
a propo karmienia ja po pierwszym porodzie dostałam dwa tygodnie po zakończeniu karmienia a karmiłam 13 miesięcy. Teraz dalej nie ma.
Ja byłam z tych nie raczkujących.
 
Hej:)
Hania dzis znow spala do ok 12 w lozeczku pozniej z nami. Mam nadzieje ze ten czas spania w lozeczku bedzie sie wydluzal z dnia na dzien.

Askar to ze nie mamy okresu nie znaczy ze nie mozna zajsc w ciaze. Polozna jak na poczatku przychodzila mowila ze teraz to wlasnie bardzo latwo zajsc.

Hania wlasnie w koncu zaczela pic wode od jakiegos tygodnia bo kupilam jej kubej niekapek z aventu (pingwinek). Nareszcie cos pije, bo z butelki ze smoczkiem nie chciala. Dobry zakup to byl.

A hania juz sporo zjadla. Marchewka, ziemniak, dynia, brokul, przecier warzywny z pietruszka marchewja ziemniakiem i selerem, zupke jarzynowa i owocki jabluszko banan, suszona sliwka i soczek z bobofruta marchew jablko banan.

Kiedy planujecie zaczac dawac miesko i zoltko?

Monia ja bym dokonczyla opakowanie.
 
Hej :-) U nas nocka jak zwykle, 24, 1, 2, 4, 7. Dzisiaj wzielam sie w garsc i nie poszlam z Zosia na drzemke. Moze dzien bedzie bardziej produktywny ;-)

Ale wasze dzieciaczki juz duzo potrafia. Moja to w tyle jest. No ale mlodsza. No i tyle juz jedza wasze szkraby. U nas dalej tylko cyc, bo buzia jeszcze w lekkich krostkach. Czuje, ze nie bedzie tak latwo z tym rozszerzaniem diety. Jak zobaczylam, ze Hania Betti wcinala selera to az zbladlam. Ja ze strachu chyba swojej nie dam wcale, bo on bardzo uczulajacy jest ;-)

Betti oczywiscie dokoncze to opakowanie. Chodzilo mi o to czy kupic nastepne i kolejny miesiac podawac czy zrobic przerwe.

Nina zdrowka dla niuni!

Askar Betti dobrze pisze, ze teraz latwo w ciaze zajsc. Moja znajoma zaszla 2 miesiace po porodzie. Niewiele brakowalo a mialaby dzieci z jednego roku :-)

Co do seksiku to mnie tez dosc dlugo bolalo na poczatku. Ale juz przeszlo, chociaz i tak nie jest tak jak kiedys. Jakby bardziej sucho.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Monia ja postanowipam dawac alergeny ale obserwowac, nic jej nie bylo po selerze wiec ok:)

Acha w takim razie moze poobserwuj, moze wystarczy. Mam nadzieje ze juz wszystko ok bedzie.

Nina zdoweczka dla Lucji, szybkiego powrotu do zdrowka.

U nas bez ogromnej ilosci zelu nawilzajacego sie nie obejdzie. ;p
 
Do góry