reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Kamila - rozmawiałam o tym mleku z pielęgniarką i raczej po miesiącu to już jest bez sensu zmieniać. A jeśli chodzi o kolejne bobo to będę się tego wystrzegać jak ognia, przynajmniej do momentu gdy Kacper nie będzie w miarę ogarnięty, bo jak na razie to jest czysta katorga.
Eli - mnie niepokoi to, że jak młody zanim puści bąka to właśnie czerwieni się niesamowicie i się skręca, skrzeczy i ryczy normalnie jakby go ze skóry obdzierali :-(
Doris - z tym budzeniem, spaniem i nie spaniem i spokojnym siedzeniem w leżaczku młodego mam tak samo. Kuźwa, szlak człowieka trafia, tym bardziej, że sama siedzę, czyli od smroda odejść nawet nie ma jak :baffled: Coraz bliżej jestem dokonania zakupu tej chusty, byłam przeciwna, ale chyba nie dam rady tak dłużej i na weekendzie coś muszę wymyślić.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rany ja od 4 mam ciężką przeprawę z młodym :-( Co chwilę się drze i oczywiście razem z bąkami i skręcaniem. Teraz jest chwila spokoju, bo opatuliłam go w naszym łóżku i trzymam mu moją rękę na głowie i jedną ręką piszę. Nie wiem czy to już znak aby zadzwonić do lekarza? Zastanawiam się czy to może mieć związek z kropelkami Esputicon. Jak zaczęłam je podawać młodemu po jednej rano i wieczorem to na początku była ogromna poprawa, ale zmieniło się to odkąd dokładnie skończył miesiąc. Chyba je dzisiaj odstawię i zobaczę co się będzie działo. Kurde, przerażona jestem, przez to też męża wyzwałam jak wychodził do roboty. Ehhh
Kurde nie wiem, ja idę jutro bo Olek dostał katar i lekko kaszle a ja oczywiście się boję, że to od tego cholernego wodonercza jakaś infekcja z dróg moczowych. Masakra. Także może idź. Uspokoisz się na pewno.

Drem na beodawkach :/ polozna przywiozla nystacyne w zawiesinie i pomoglo :) niestety skutek rzeki mleka i ciagle mokrych wkladek laktacyjnych
A jak to wygląda? Może ja mam w tym jednym sutku, bo jakoś nie przechodzi ból, a to już miesiąc karmienia...
 
Dream brodawka jest zarozowiona jasniejsza niz zwykle, po karmieniu lekko biala jakby zgrubialy naskorek
Boli strasznie nawet mycie takiej brodawki :/
Mozna smarowac cloyrimazolem tylko potem trzeba umyć przed karmieniem
 
Doris - ja Ciebie też :-)

Dolga - no nie zakładam póki co żadnej spirali (z resztą i tak okresu jeszcze nie mam,więc trzeba czekać) tak więc z metod anty zostaje nam żarówka ;-) A co do kosztów to dopytaj swojego gina. Mój lekarz powiedział,że gdyby w ciągu powiedzmy pierwszych 3 miesięcy okazało się,że wkładkę trzeba wyjąć,bo bardzo źle się toleruje, to można odzyskać część kosztów. Z wydanych 850 zł odzyskuje się chyba 650 albo 600 zł więc strata jest ale nie aż tak wielka. On odsyła to z jakimś tam oświadczeniem do producenta i oddaje większość pieniędzy. Wiem,ze nie każdy tak robi, bo to wymaga dobrej woli lekarza,żeby mu się chciało bawić w to odsyłanie ale mój tak robi. Dlatego jeszcze się zastanawiam...
 
Mrowka to duży czlowiek juz :)
U nas dziś byla położna młody waży 3, 5kg w miesiac 0, 7kg do przodu.
I wogole to chora jestem smarki do kolan gardlo boli :( czym sie leczyc? Co polecacie?
 
hej

dolga Ty mnie nawet nie strasz ciążą, ja już zakończyłam rozmnażanie się

kamila ja już nie krwawiłam jak zakładałam wkładkę, załozył mi jak byłam na wizycie kontrolnej
6 tyg po porodzie

Chybra podajesz co s małemu na te bolące bąki??

mrowka nie trzeba czekac z założeniem wkladki do okresu,
ja okresu jeszcze nie mam a wkładkę już 3 tygodnie mam,
a mój młody ma 9 tygodni i waży 6800 kluska taka się zrobiła i do tego duży




a co do dzieci u mnie z każdym kolejnym jakoś prościej idzie,
 
So happy - używam Esputicon, bo takie kropelki mi poleciła pielęgniarka patronażowa. Na początku używałam Espumisanu, ale one nic nie dawały, a poza tym można ich używać po 1 miesiącu życia. Dzisiaj nie dałam mu tych kropelek, a w zamian herbatę koperkową, zobaczymy czy to coś da. Do tego staram się utrzymać długą przerwę, czyli najmniej 3 godz, między posiłkami aby brzusio odpoczął oraz nawet po malej ilości picia czy jedzenia długo go odbijam.
 
Chybra wyluzuj, tez miałam taki ciężki egzemplarz nr 1, teraz jest o niebo lepiej tfu tfu ( nie zapeszając). Ile się oklęłam to moje :-p Wypij meliskę, zrelaksuj się, bo jak Ty nerwowa to i dziecko nerwowe, to się na prawdę sprawdza. A jak mały ma problemy z brzuszkiem to nie baw się w espumisany, esputicony i inne pierdoły, bierz od so happy sab simplex! U mnie przy dwójce kolkowych dzieci nie działały te specyfiki, teraz daję sab i młoda jest dużo spokojniejsza!

Mrówka no pięknie mały przybiera :) A Twój tekst ostatnio o bara bara przy zmywarce mnie rozbroił, ale jakież to prawdziwe! też zastanawiam się nad wkładką, ale nad mireną.. ale po dłuższym przemyśleniu stwierdzam po co mi to jak nie ma kiedy się sexić :-D

Kamila zdrówka! jak karmisz to z lekami nie poszalejesz, jedynie syrop *spam*, ew paracetamol w razie gorączki. I jakieś domowe syropki z cebuli, czosnku itp

Ja dzisiaj wzięłam kolejną dawkę kropelek od so happy i będę nadal młodą faszerować ;-)
 
reklama
hybra własnie chiałam napisac ze sab simplex bardzo pomagają

izka mi gin polecił bez hormonów chociaz tez pytałam i mirene,
a jak wracaliśmy dzisiaj do domu to cała 3 spała ledwo wyjechałam :happy:

bylismy dzisiaj na sesji zdjęciowe tym razem światecznej, stresa miałam czy całą 3 ogarnę,
ale Alex przespał prawie cała sesję, przebieraliśmy go, przestawiali, przenosili a on spał
 
Do góry