reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Kochane dziewczyny-dzięki-to chyba działa-jak coś się napisze,ktoś coś Tobie odpowie:) Muminka, Ulisia, dzięki za wsparcie...przede wszystkim kobieta powiedziała mi, że jestem w 3 tygodniu-nie widać jeszcze zarodka-nie kumam co to znaczy:(czy ja mam liczyć od dnia miesiączki czy zapłodonienia te tygodnie w takim razie?(@ 31.12.09) kazała jeść tylko folik i nic więcej. na pytanie:czy mogę sushi i gorące kąpiele-odpowiedziała-nie! a ja w ostatnich dwóch tygodniach 2 razy jadłam sushi:(gorące kąpiele-biorę codziennie-i co-czy to znaczy, że już zrobiła krzywdę fasolce?czy jak mam to traktować?te wszystkie zakazy w kwestii spożywania-to jak je złamałam przypadkowo-to znaczy, że już koniec ze zdrową ciążą? eh, głupie pytania-ale jak mam się wyluzować skoro nie potrafię odpowiedzieć sobie na nie. Co powinien lekarz na pierwszej wizycie mi objaśnić,o co pytać, jak często chodzić do lekarza i czy już wybierać lekarza i szpital (jestem z Wrocławia).czuję się tak nieporadnie-że głowa mała. Poza tym oczywiście mnie muli i śpię jak niemowlak-jeśli mam kiedy,bo zazwyczaj jestem w pracy:( serdeczności dla wszystkich- i gratulacje.
 
reklama
przede wszystkim kobieta powiedziała mi, że jestem w 3 tygodniu-nie widać jeszcze zarodka-nie kumam co to znaczy:(czy ja mam liczyć od dnia miesiączki czy zapłodonienia te tygodnie w takim razie?(@ 31.12.09) kazała jeść tylko folik i nic więcej. na pytanie:czy mogę sushi i gorące kąpiele-odpowiedziała-nie! a ja w ostatnich dwóch tygodniach 2 razy jadłam sushi:(gorące kąpiele-biorę codziennie-i co-czy to znaczy, że już zrobiła krzywdę fasolce?czy jak mam to traktować?te wszystkie zakazy w kwestii spożywania-to jak je złamałam przypadkowo-to znaczy, że już koniec ze zdrową ciążą? eh, głupie pytania-ale jak mam się wyluzować skoro nie potrafię odpowiedzieć sobie na nie. Co powinien lekarz na pierwszej wizycie mi objaśnić,o co pytać, jak często chodzić do lekarza i czy już wybierać lekarza i szpital (jestem z Wrocławia).czuję się tak nieporadnie-że głowa mała. Poza tym oczywiście mnie muli i śpię jak niemowlak-jeśli mam kiedy,bo zazwyczaj jestem w pracy:( serdeczności dla wszystkich- i gratulacje.

W 5 tygodniu (3 od zapłodnienia) lekarz może jeszcze nic nie widzieć. dopiero od 6 tyg - 4 po zaplodnieniu coś widać.
Nie wiem jak ona to liczyła... jak chcesz dokładnie wiedzieć w ktorym jesteś tyg - zrób sobie odpłatnie badanie betaHCG - zrobią ci w każdym laboratorium ale RANO bo po południu we Wrocławiu nie ma szans żeby jakieś lab przyjmowało material do badań.

w każdym razie takie badanie pokazuje ile jednostek hormonu HcG jest we krwi i któremu tygodniowi to odpowiada. Ja zapłacilam 30zł.

sushi i gorące kąpiele odpadają - ale nie martw się. nawet jeśli się kąpałaś w gorącej wodzie - nie znaczy że na 100% coś się musialo stać. Jeśli nadal jesteś w ciąży to nic sie nie stało.

Co do odżywiania - sushi nie jest dobre bo to surowa ryba. Ale ponoc (gdzieś tak czytałam) przez te pierwsze tyg kiedy kobieta nie wie że jest w ciąży to dziecko jest chronione - tzn zarodek odżywia sie sam, czy coś takiego, bo nie ma jeszcze lożyska.

Mogłam coś pokręcić, ale nie martw się. Każda z nas jadła lub piła choć raz coś czego nie powinna.

do lekarza chodzi się w ciąży raz w m-cu, potem pod koniec co 2 tygodine.


Możesz myśleć o lekarzu i szpitalu jeśli chcesz :-) Ja się nie mogę powstrzymać i mam już cały plan :-)

I... też jestem z Wrocławia ( no dobra, z okolic) więc możemy się kiedyś spotkać :-)
 
wybrałam sobie ginekologa w EuroMediCare na ul.łowieckiej (NFZ) ale jeszcze u niego nie byłam, dopiero w piątek w przyszłym tygodniu idę.

a co do szpitala to chyba będzie jednak Trzebnica - ma dobre opinie i mam bliżej...
 
a ja też bym chciała taki kalendarzyk, żeby mi pokazywało ile ma moja fasoleczka:) jak to zrobić? p.s. a najlepszy portal opisujący dzień po dniu-godzina po godzinie?baby boom i tylko to?czy można szukać też gdzie indziej;)
 
Ten kalendarzyk pod postem w podpisie to suwaczek. Kliknij w czyiś i zrób sobie swój. Potem wstaw go w podpisie: Znajdź ustawienia (lewy górny róg strony), edytuj sygnaturę. Tzn wstawiasz kod suwaczka który zostanie podany jak już go zrobisz.

Baby boom fajnie opisuje ale możesz poszukać też gdzieś indziej. Jak znajdę coś fajnego to wstawię.
 
Witajcie dziewczynki.Dzięki Ulisia za umieszczenie na liście....:-) :-),a czy możesz uzupełnić moje dane,chodzi mi o poprzednie dzieciaczki:happy2:.Jeśli tak to serdeczne dzięki.Więc tak:Kacper 5 lat,Oliwier 3 lata,Gabriel 1 roczek.pozdrawiam
 
gotowe.

widzę, że masz w domu samych facetów :-)
teraz kolej na córeczkę? :-)
 
reklama
Nie ma za co.:-)

A teraz - z cyklu: "Jak czlowiek może utrudnić sobie życie próbując je uprościć" (ale nie będziecie się głośno śmiały?)

właśnie uprasowałam bluzkę na jutrzejszy egzamin na... sedesie, bo mi się nie chciało deski do prasowania rozkładać...

namęczyłam się z tym jak kto głupi... nie ma to jak sobie uprościć... :baffled:
 
Do góry