reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PH moczu 7,5 - jak było u Was?

NiebieskookaEM

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Październik 2022
Postów
3 942
Czy przy zasadowym PH moczu miałyście także bakterie?

Dzisiaj odebrałam wyniki badania ogólnego moczu i się dość zmartwiłam. Całość ok, tylko PH moczu 7,5. 2 tygodnie temu było 7 ( w diagnostyce nie ma informacji na temat bakterii w moczu).

2 tygodnie temu robiłam dodatkowo posiew i wyszła e.coli, dostałam antybiotyk i się teraz zastanawiam, skoro mam PH zasadowe, to czy możliwe, że mi antybiotyk nie pomógł i nadal tam siedzą bakterie (bo wiadomo, środowisko zasadowe sprzyja tym małym paskudom)? Czy jest szansa, ze nic nie ma, tylko wysokie PH ?
 
reklama
W ciąży często miewałam wysokie ph. Jednego miesiąca miałam 7 ph a kolejnego już było 5. Jakieś pojedyncze bakterie wychodziły, innym razem nie. W obu ciazach lekarze nic z tym nie robili. Nie wiem, jak jest bez ciazy. W sumie tez powinnam zbadac mocz bo od ciazy i poprzednich badan minal juz rok.
 
W ciąży często miewałam wysokie ph. Jednego miesiąca miałam 7 ph a kolejnego już było 5. Jakieś pojedyncze bakterie wychodziły, innym razem nie. W obu ciazach lekarze nic z tym nie robili. Nie wiem, jak jest bez ciazy. W sumie tez powinnam zbadac mocz bo od ciazy i poprzednich badan minal juz rok.
I wszystko było ok ?
 
U mnie także skacze sobie to pH. Ja akurat w tej ciąży zmieniałam lekarza prowadzącego. I pierwszy np przy wyższym pH moczu badał pH pochwy które wychodziło również wyższe i przepisywał globulki. Drugi złapał się za głowę i kazał mi je odstawić, bo niszcząc nimi florę bakteryjna narazalam się na grzybice. Powiedział ze ciężarnym nie bada pH bo często zdarza się tak ze jest ono zasadowe i jest po prostu okey. Dodam jeszcze ze po miesiącu tych globulek od pierwszego lekarza pH było jeszcze wyższe zamiast niższe także… ale rozumiem obawy, bo sama byłam załamana tym pH 🙈
 
U mnie także skacze sobie to pH. Ja akurat w tej ciąży zmieniałam lekarza prowadzącego. I pierwszy np przy wyższym pH moczu badał pH pochwy które wychodziło również wyższe i przepisywał globulki. Drugi złapał się za głowę i kazał mi je odstawić, bo niszcząc nimi florę bakteryjna narazalam się na grzybice. Powiedział ze ciężarnym nie bada pH bo często zdarza się tak ze jest ono zasadowe i jest po prostu okey. Dodam jeszcze ze po miesiącu tych globulek od pierwszego lekarza pH było jeszcze wyższe zamiast niższe także… ale rozumiem obawy, bo sama byłam załamana tym pH 🙈
Najbardziej się boję, ze mi wjedzie kolejny antybiotyk ;/

Miałam jeden na 3 dni - globulki od gin, praktycznie zaraz po ich skończeniu ten antybiotyk na bakterie e.coli i nie chciałabym mieć kolejnego antybiotyku , już 3ciego w ciągu 2 tygodni...
 
Ja mam wysokie pH moczu, bez bakterii i moja gin nic z tym nie robi, kazała mi jedynie brać zurawit i Wit c. Jak mam wyższe pH pochwy to każe mi brać probiotyk i też mam spokój z infekcjami ;)
 
Najbardziej się boję, ze mi wjedzie kolejny antybiotyk ;/

Miałam jeden na 3 dni - globulki od gin, praktycznie zaraz po ich skończeniu ten antybiotyk na bakterie e.coli i nie chciałabym mieć kolejnego antybiotyku , już 3ciego w ciągu 2 tygodni...
Może powtórz dla własnego spokoju posiew moczu? Chociaż jak nie ma nic w wyniku o bakteriach to myśle, ze po prostu będziesz miała również wyższe to pH. Niestety w ciąży zachodzi wiele zmian i naprawdę wiele kobiet ma problemy w tych strefach. Moja szwagierka opowiadała mi, ze ona w ciąży badała mocz co 2 tygodnie i zawsze po tym posiew bo zawsze jej coś wychodziło… tez brała później żurawit. Ale dzieciątku nic się przez to nie stało. Lepiej wziasc ten antybiotyk, bo taka infekcja nieleczona moze doprowadzić do najgorszych rzeczy…
 
Tak mysle, ze zdecydowanie to dobry pomysl. Ja tez zawsze wolalam miedzy zaleconymi badaniami przez gina zrobic jakies badanie extra jak mnie np frasowala morfologia, mocz, czy jak mialam schizy, ze dzidek sie za malu aktywnie rusza to USG extra.
Polecam tak jak pisały dziewczyny zainwestowac tez w dobry probiotyk :) To to zawsze sie przydaje tym bardziej, ze jestes po antybiotykoterapii.
Nie stresuj się, będzie dobrze :)
 
reklama
Tak mysle, ze zdecydowanie to dobry pomysl. Ja tez zawsze wolalam miedzy zaleconymi badaniami przez gina zrobic jakies badanie extra jak mnie np frasowala morfologia, mocz, czy jak mialam schizy, ze dzidek sie za malu aktywnie rusza to USG extra.
Polecam tak jak pisały dziewczyny zainwestowac tez w dobry probiotyk :) To to zawsze sie przydaje tym bardziej, ze jestes po antybiotykoterapii.
Nie stresuj się, będzie dobrze :)
Dzięki ;)
Probiotyk myślilsz takie zwykły, czy takie bardziej pod kobiece sprawy ? Bo wiedziałam, ze są 2 rodzaje w aptekach.
 
Do góry