reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy dziecka

a w jaki sposób odczuwacie czkawkę? jakie to jest uczucie?
mi się wydaje, że też czuję czkawkę Mai, ale nie wiem czy to na pewno to-tak jakbym czuła puls, takie tykanie (nie wiem jak to opisać) ;-)
 
reklama
Dziewczyny ja wogóle nie odczuwam czkawki, pytałam gina czy coś jest nie tak a on mi na to ze nie każde dziecko ma czkawkę. Jak czytam tutaj to wszystkie to odczuwacie więc już sama nie wiem może tak tylko mi powiedział żebym się nie denerwowała :-(
 
Wszystko możliwe Aniu tylko moja siostra mówi że nie ma możliwości aby nie odróżnić czkawki a ja i tak trochę panikara jestem i zawsze o wszystko na zapas się martwię :eek:
 
mój szkrab ma baardzo rzadko czkawke, w sumie to czułam może ze 3 razy jak miał. Też myślałam że coś nie tak bo tu dziewczyny piszą że ich to ma codziennie albo prawie codziennie ale gin mi powiedział że jest dobrze, więc się przestałam martwić.
 
Ja tez nigdy nie czulam czkawki ale sie tym nie przejmuje bo moze faktycznie nie odrozniam jej:sorry:
Co do ruchow to juz mowilam ze moje dziecko to len straszny i poczucie ruchow jest wielkim wydarzeniem w ciagu dnia:sorry:
 
Moj Młody to czasem ma czkawke nawet z 4razy dziennie...:szok:
i nie wiem, czy to czasem nie za czesto....:baffled:

Jakubka, nie martw sie ponoc normalne to jest, tak samo normalne ze dzidzius wogole czkawki nie ma:tak:
moj tez z tych co czkawke kilka razy dziennie ma, nawet po 10 minut ale polozna powiedziala mi ze to ok, i ze po urodzeniu pewnie tez czkawke miec bedzie,
mnie to osobiscie rozczula i
wiem ze ulozenie glowkowe ma bo czuje w prawej pachwinie czkawke wiec sie ciesze bo mi sie usg juz nie nalezy wiec sie przynajmniej nie martwie ze w zlej pozycji = cesarskie ciecie;-)
 
Ponieważ jestem wciąż aktywna zawodowo często nie zwracam uwagi co moje maleństwo wyprawia w brzuszku, bo jestem skupiona na pracy. Dopiero kiedy nadchodzi weekend nadrabiamy zaległości. Obserwuje skaczący brzuch, potrafie wyczuć wystawioną nóżkę czy rączkę, a i zdaża się, że czkawkę poczuje. Wierze, że w ciągu dnia też dzieją się te piękne rzeczy, ale z braku czasu omijają mnie. Najważniejsze, ze lekarz mówi, ze z małą jest wszystko ok, a to dla mnie ważne słowa...
 
reklama
Denerwowałam się że mała się niewiele rusza, więc za radą dziewczyn zrobiłam tę tabelkę ruchów i zapisywałam od rana w pracy ile razy Jagoda się wypięła czy przesunęłą, czkawki nie liczyłam. I naprawdę się uspokoiłam bo rusza sie dobrze. Może nie 10 razy na godzinę, ale z 6,7 w każdej godzinie, ale sdą takie odstępy że rusza sie tylko 2, 3 razy. Wtedy śpi odsypiając charce w brzuszku. Najbardziej aktywna jest wieczorem od 21.
Super jest to liczenie, przynajmniej jak dla mnie.
 
Do góry