reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze szczepienie na NFZ

ibag0311

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2022
Postów
62
Hej byłam z córką na szczepieniu w środę. Ogólnie po szczepieniu źle to przechodziła bo była bardzo rozdrażniona i tylko spała, a jak wstała to płakała i nieco zjadła i szła dalej spać. Gdy wstała około. 22 tego samego dnia było to zupełnie inne dziecko, cały czas z nami rozmawiała i była ogólnie radosna i też więcej zjadła. Wczoraj natomiast pojawił się jej katar i chyba kaszelek, bo czasami zakaszle. Wczoraj po południu też nie miała humoru. Natomiast dziś od rana jest uśmiechnięta i radosna, jednak w dalszym ciągu nie ma apetytu i nadala katarek. Czy po szczepieniu mogą wystąpić takie reakcje? Wiem ze może być gorączka, ale katar i kaszel? Dziś pojadę z nią na nocna i świąteczna opiekę do szpitala bo nigdzie indziej się szybciej nie dostane
 
reklama
Po prostu stwierdziłam że to ten NOP - niepożądany odczyn po szczepieniu czy jak to się tam zwie...
To wtedy zgłaszasz to do pediatry, on wypełnia papiery itd itd. Ale musi on najpierw potwierdzić, że to rzeczywiście nop, a nie zbieg okoliczności.

A nawet jak nop, to nic i tak nie zrobisz 🤔
 
Hej byłam z córką na szczepieniu w środę. Ogólnie po szczepieniu źle to przechodziła bo była bardzo rozdrażniona i tylko spała, a jak wstała to płakała i nieco zjadła i szła dalej spać. Gdy wstała około. 22 tego samego dnia było to zupełnie inne dziecko, cały czas z nami rozmawiała i była ogólnie radosna i też więcej zjadła. Wczoraj natomiast pojawił się jej katar i chyba kaszelek, bo czasami zakaszle. Wczoraj po południu też nie miała humoru. Natomiast dziś od rana jest uśmiechnięta i radosna, jednak w dalszym ciągu nie ma apetytu i nadala katarek. Czy po szczepieniu mogą wystąpić takie reakcje? Wiem ze może być gorączka, ale katar i kaszel? Dziś pojadę z nią na nocna i świąteczna opiekę do szpitala bo nigdzie indziej się szybciej nie dostane
Na nocną opiekę nie warto. A jak wygląda ten katar? Na pewno nie sapka niemowlęca? Sól fizjologiczną do nosa stosujecie? Kaszel to kaszel, czy odkaszlnięcie spływającej śliny? Temp. W normie?
 
Równie dobrze mogła coś złapać podczas szczepienia w przychodni 🤷‍♀️
Poza tym wszystko zaczyna pylić i katar także może być na podłożu alergicznym 🤷‍♀️

Tak jak dziewczyny - sól fizjologiczna do noska, ewentualnie nadmiar odciągnąć. Nawilżać powietrze w domu.
 
Zgłosić się do przychodni i powiedzieć co się dzieje. To może być NOP a co za tym idzie powinien byc zgłoszony bo kolejne szczepienia może być np zmieniona szczepionka. Niestety często się bagatelizuje NOP, s jednak może być zagrozeniem.
 
reklama
Moja córka też po każdym szczepieniu miała katar i wymioty ale to mogą też być inne przyczyny. I tak nikt z tym nic nie zrobi. Robiłam inhalacje, psikalam nasivinem i przeszło
 
Do góry