reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamy, suche miejsca na skórze 7 miesięcznego niemowlęcia

Domi9685

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Luty 2021
Postów
46
Dzień dobry,
Chciałabym się dowiedzieć czy któraś z mam
miała może taki przypadek. Niemowlę skończone 7 miesięcy dostaje od czasu do czasu takie suche plamki. Nie są bardzo widoczne (do zrobienia zdjęcie użyłam dodatkowego źródła światła), natomiast czuć je podczas pielegnacji. Wcześniej dostał takich plam 2 razy (pediatra stwierdził, że to sucha skóra i zalecił stosowanie emolientow) teraz plamy znów się pojawiły ale też na rączce. Ja się zastanawiam czy to może być alergia na banany. Czy może ktoś spotkał się z takim czymś na skórze dziecka?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

Załączniki

  • IMG_7944.jpeg
    IMG_7944.jpeg
    253,3 KB · Wyświetleń: 656
  • IMG_7945.jpeg
    IMG_7945.jpeg
    263,9 KB · Wyświetleń: 111
  • IMG_7946.jpeg
    IMG_7946.jpeg
    231,6 KB · Wyświetleń: 106
  • IMG_7947.jpeg
    IMG_7947.jpeg
    210,2 KB · Wyświetleń: 166
reklama
Polecam przejrzeć dietę i suplementy. U mnie trochę inna wysypka okazała się reakcją alergiczną na nową postać witaminy D... Nawet tu się radziłam i po kilku dniach od odstawienia znaczna różnica.
 
Tylko na rączce coś takiego występuje?
Pierwszy raz się pokazalo na nogach łydkach i udach ale kilka takich plamek. Pozniej był spokój i teraz znów się pokazalo kilka na nóżkach i 3 na rączce. 3 dni temu synek jadł słoiczek z bananem było go 20% i nie wiem właśnie czy to nie po tym bananie.
 
Mój syn od czasu do czasu takie ma, pediatra kazała nawilzać, schodzi samo. Nie widzę korelacji ani z jedzeniem sni z suplami.
Witaminę D3 zmieniłam kilka dni temu z D-vitum na Vignatol a te plamki były pierwszy raz w styczniu więc raczej małe prawdopodobieństwo, że to od tego. Też nawilzam teraz i zobaczę czy zejdzie. Zastanawiam się czy powinnam iść to skontrolować u alergologa lub dermatologa.
 
reklama
reklama
Witaminę D3 zmieniłam kilka dni temu z D-vitum na Vignatol a te plamki były pierwszy raz w styczniu więc raczej małe prawdopodobieństwo, że to od tego. Też nawilzam teraz i zobaczę czy zejdzie. Zastanawiam się czy powinnam iść to skontrolować u alergologa lub dermatologa.
Ja nie idę :) wystarczy mi, ze pediatra widziała i nie zaniepokoiło jej to.
 
Do góry