reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

planning porodu:P

Opieka należy się nie tyle z tytułu porodu co z opieki nad osobą, która nie jest w stanie sama dobrze funkcjonować. Taką opiekę moja mama brała na babcię, swoją mamę, gdy ta.była po operacji. Można wziąć opiekę na rodziców, teściów chyba też no i na męża.
Opieka, tacierzyński i dwa dni z tytułu narodzin dziecka dla taty. Mój mąż z tego skorzystać ma zamiar. Na początku niech będzie z nami.
 
reklama
Chciałam napisać, że nam też przysługują dwa dni urlopu z tytułu urodzenia dziecka. Do wykorzystania po macierzyńskim :)
 
Maui ja chciałam w domu więc rozumiem i popieram. Niestety z racji komplikacji, poronienia wcześniejszego i krwawień to jest niemożliwe. Wiem, że trzeba mieć położną, położna musi zapewnić karetkę w razie konieczności transportu do szpitala i tyle wiem.

Przy córce też liczyłam na pomoc ojca.... mała spała 18h na dobę ja oglądałam seriale a on grał w gry na konsoli. Zmarnowany czas. Za to ta pomoc przydałaby się później
 
No ja to będę się starała tak robić, żeby też poświęcić czas starszemu, żeby nie poczuł się odrzucony. Jakoś się będzie trzeba zorganizować.
Z Kubą jak był mały to tak jak pisała 13x13 przez pierwsze dwa tygodnie luz potem się dopiero zaczęły kolki, skoki rozwojowe, alergie itd.
 
Dziewczyny, w kwestii szpitala Św Zofii w Warszawie to ja mam raczej negatywne opinie, odsyłają do innych szpitali bardzo często, do ostatniej chwili czekają z cesarką, a często potem jest za późno. Dla tych co planują karmić piersią, pomoc podobno znikoma itd. I są to opinie "nie z internetu" :( szczerze to w Warszawie każdy szpital ma więcej negatywnych niż pozytywnych opinii :( ale wiadomo, ze dopóki się nie przekonamy same to nie będziemy wiedzieć. Ja ze względu na to, ze mogą odesłać do innego szpitala, mam 3 typy: szpital na kadrowej, następnie Instytut Matki i Dziecka (mają najlepsze oddziały patologii noworodków) a jako ostatni MSWiA na Wołoskiej :) oby pierwszy typ był trafny ;)
*karowej
 
Papatki, a czy masz ciaze z komplikacjami? Niestety, ale na Karowej odsyłają prawidłowe fizjologicznie ciaze... Najczęściej do Praskiego. Wiem z doświadczenia dwoch koleżanek.

W Warszawie jest ogólnie taki przemiał, ze żaden szpital nie ma wyjątkowo dobrych opinii. Trzeba troche liczyć na fart.
 
Niesia, zdecydowałam się na karową, bo od dwóch lat tam się leczę i już miała przyjemność leżeć na oddziale ginekologicznym co prawda. Zapisałam się też tam do szkoły rodzenia. Ale niestety liczę się z tym, że mnie odeślą i dlatego wybrałam jeszcze dwa szpitale, żeby nie kierowali mnie na chybił trafił. Co do Instytutu Matki i Dziecka to mam opinie z pierwszej ręki, bo w listopadzie koleżanka tam rodziła i była zadowolona, tylko miała wykupioną położną. Co do Szpitala na Wołoskiej to znów tam rodziła dwa razy mona siostra, która była bardzo zadowolona, ale miała planowane cesarki, więc też opieka trochę inna niż po naturalnym. I stąd moje typy, a co wyjdzie to wyjdzie. Dobre opinie słyszałam też o szpitalu na Solcu i na ul. Orłowskiego, ale stamtąd jeżeli coś się dzieje z dzieckiem to dziecko przewożą i leży oddzielnie od mamy :(
 
reklama
Do góry