reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć oraz imiona kwietniowych maluszków.

porannakawa i lilijka- mi zostaje chyba tylko teoria Nuba, bo w przypadku bliźniąt ph moczu nie jest miarodajne:p:p obejrzałam linki, które poleciła Lilijka i przyznam, że to bardzo interesujące, niestety filmu nie udało mi się otworzyć:( p.s. co więcej na moje oko to ta teoria Nuba potwierdza diagnozę lekarza co do płci jednego z bąbelków:-) dzięki bardzo za wprowadzenie w temat
 
reklama
Ponoc mardzo miarodajne jest to kiedy doszlo do zaplodnienia. U nas od razu podejrzewalam ze to dziewczynka. 7.07 byl ostatni sex bez zabezpieczenia, a 10.07 mialam jajeczkowanie. Plemniki musialy przezyc 3 dni, a plemniki Y tyle nie zyja, sa szybsze niz X, ale szybko umieraja, za to X sa slamazarne, ale zywotne. Takze policzcie sobie, jesli mozecie i jesli macie takie ksiazkowe cykle jak ja:)
 
nie za bardzo rozumiem jak zrobić te testy:(

Lilijko albo porannakawo czy mogłybyście mi pomóc z tym ostatnim testem? Jestem bardzo ciekawe a nie rozumiem o co tam chodzi:)
 
Ostatnia edycja:
hej ziewaczka :) a ty zamiast tu siedzieć zbieraj energię na jutro :) Ściskam Cię !!!!!!!!!!!!!
Jeżeli chodzi o owulacje itd to ze wszystkim się zgadzam ale pomimo tego że cykle mam regularne to nie robiłam sobie żadnych pomiarów ani temp, ani testów owulacyjnych więc do końca na 100% nie wiem kiedy miałam - to jest dość ruchome i sama owulacja w cyklu może występować różnie a nie koniecznie tak książkowo jak piszą. Więc na swoją owulację nie będę patrzeć bo nie mierzyłam jej :)
 
Pisze z doskoku takze bedzie szybko...

Metoda owulacyjna Shetlesa nie sprawdza sie zawsze moj ostani synek byc celowany na dziewczynke , ostani stosunek 3,5 doby przed owulacja , testy owulacyjne, mierzenie ph ,badanie szyjki oraz sluzu...aaaaaaaa jest synek . Metoda ta zostala ostanio obalona i dowiedziono ze plemniki z chromosomem y jak i x pływaja z taka sama predkoscia dlatego jest tak wiele dziewczynek z dnia owulacji i na odwrot. Natomiast sama osobiscie mysle ze cos moze w tym i jest ale bardziej ma to zwiazek z ph a nie ruchliwoscia plemników poprostu 3 czy 4 dni wczesniej pochwa jest bardziej kwasna co sprzyja plemnikom x to samo dzieje sie na okolo 8 h po owulacji. Niestety to jest to tylko plus 5% wiekszosci plemników x. Nie wiem co tak naprawde myslec o tej metodzie. Jak to mowia jestem ZA a nawet PRZECIW. :sorry2:

Test z Sody : 2 lyzeczki sody kuchennej zalewasz porannym moczem jesli babluje i robi sie pianka -chlopiec jesli nie -dziewczynka

test z kapusty : gotujesz kawalek czerwonej kapusty okolo 10 , 15 min nastepnie odlewasz sok , nalezy zmieszac z porannym moczem . Jesli zmieni kolor na czerwony rozowy -chlopiec jesli pozostanie bez zmian *filoteowy .-dziewczynka ( nalezy pamietac aby wywar z kapusty mial zblizona temp. do moczu poniewaz moze falszowac wyniki )
 
porannakawo widzę, że masz duże doświadczenie w tej kwestii;) ale rozumiem w 100 % oczekiwanie na dziecko to niekończąca się ciekawosć. Widzę, że możliwości sprawdzenia jest więcej niż myślałam;)
 
reklama
Ponoc mardzo miarodajne jest to kiedy doszlo do zaplodnienia. U nas od razu podejrzewalam ze to dziewczynka. 7.07 byl ostatni sex bez zabezpieczenia, a 10.07 mialam jajeczkowanie. Plemniki musialy przezyc 3 dni, a plemniki Y tyle nie zyja, sa szybsze niz X, ale szybko umieraja, za to X sa slamazarne, ale zywotne. Takze policzcie sobie, jesli mozecie i jesli macie takie ksiazkowe cykle jak ja:)

My stosujemy NPR już od 5 lat:-) Teraz przytulanie było 4 dni przed owulką (tzn u nas przed skokiem, czasem owulke mam dzień przed skokiem, czasem nawet 2 dni przed)..i mam nadzieje, ze rzeczywiście będzie dziewczynka:-) Synek byl z II dnia skoku, u nas dzien po owulce wtedy było:-) Oczywiście nie zawsze jest tak kolorowo, bo czasem kobieta (kobiece jajeczko) przyjmuje tylko np męskie plemniki - też są takie przypadki właśnie, że organizm odrzuca konkretną pleć..ale próbować nie zaszkodzi:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry