reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy "ciężarówek" i nie tylko

Ayni teraz jestes w 28tyg??
No juz wsyztsko mamy przygotowane tylko czekanie zostalo ale brzuch jescze mi nie opadl dzisiaj byla u ans polozna bo mnie juz tak uciska na zoladek ze od 2 dni juz prawie nie moge nic jesc :(
Sylwia a gdzie jest to Tolen bo nie moglam znalezc na mapie ale napewno daleko ode mnie ja jestem z okolic Zwolle i z moich okolic hcyba nie ma zadnej mamy
Czytam to forum i jescze na temat porodów aby dowiedziec sie co nieco bo na poczatku tez bylam zielona i jak urodze to napewno tez duzo rzeczy nie bede wiedziala
 
reklama
hej sylwia, wyobraz sobie ze do marca mieszkalam 9 km od Tholen ! Ale sie przeprowadzilismy do Putte, koniec koncow i tak niedaleko Bergen Op Zoom. :) witaj na forum!

rewelka mysle ze u ciebie to juz porod sie zbliza wielkimi krokami i lada moment urodzisz, ja sie biore za papier scierny bo mam komode do oszlifowania, milej niedzieli wam zycze, pozniej wpadne ponarzekac :-D
 
Witam się po dłuższej przerwie.

Ale dziś pogoda........:crazy: i gdzie to lato?

W tym tygodniu jedziemy do Pl na 3 tygodnie. Tak nijak jestem nastawiona do tego wyjazdu. Trochę się boję, bo czeka mnie bardzo trudna rozmowa i przez to popadłam w nie małe doły. Od miesiąca nie mogę spać. Jestem zmęczona, ale jak się kładę to nie umiem zasnąć i tak kręcę się z jednej strony na drugą i walczę z natrętnymi myślami które nie chcą dać mi spokoju choć na chwilkę. Rano wstaje nieprzytomna.

Dzieci rosną mi takim tempie, że nie nadążam. Córa od września idzie do PSZ. Pieluch się pozbyć nie możemy, bo mała nienawidzi nocnika. Jedyna nadzieja w kibelku.....zagląda do łazienki i czai się czy usiąść czy nie. Na razie ogranicza się to odrywania papieru toaletowego, ale wierzę, że nadejdzie taki dzień w końcu zasiądzie na tronie.

Karol przeszedł do 4 grupy i jestem z niego bardzo dumna:-) A dziś zakończył zajęcia z logopedą i dostał piękny dyplom:-)

Witam nowe forumowiczki:-):-) i pozdrawiam resztę mamusiek:-):-)
 
Hej dziewczyny, przyjechalam do Holandii dwa miesiace temu i taka niespodzianka-ciaza..totalny szok..mam kilka ptyran do was bardziej doswiadczonych :) mam kontrakt w firmie(jestem chemikiem) do konca listopada jak to wyglada jak kontrakt sie skonczy a ja nadal bede w ciazy?Przedluzaja kontrakt w takiej sytuacji czy zostawiaja na lodzie?Jestem w 4 tygodniu ciazy :) dzieki za odp
 
Micela hej, ja Ci nie pomoge bo ja nie praduje wied nie mam pojedia:( moge Ci pomoc jakbys miala jkies pytania odnosnie ciazy opieki badan itp aktualnie jestem w 38 tc i juz mam takiego stresa!!moze ktos tu zagladnie z doswiadczonych juz mam i Ci pomoze:) a ska wiesz ze to 4 tydz? Bylas juz u lekarza?
 
Czesc dziewczyny !
Ale fajnie ,ze pojawila sie jakas swieza krew , moze forum znowu ruszy :tak:
Micela Gratuluje ciazy ! przepisy sa takie,ze jesli skonczy Ci sie kontrakt w ciazy to pracodawca nie ma obowiazku Ci go przedluzyc.Wiem cos o tym ,bo bylam w takiej samej sytuacji i i mi nie przedluzyli. A na lodzie calkiem nie zostaniesz, bo jak przepracujesz min 26 pelnych tygodni to bedzie nalezec Ci sie zasilek dla bezrobotych no i jak dla kazdej ciezarnej maciezynski ( chociaz czy mozna dostawac na raz obydwa tego nie wiem ) Wiecej informacji znajdziesz na stronce UWV.
Rewelka a Ty juz prawie rodzisz heh nie dziwie si ze masz stresa .Napewno bedzie dobrze.Co tam w brzuszku nosisz, bo chyba mi umknelo,chlopiec czy dziewczynka ? Imie wybrane ?

Z ciekawostek u nas to dzis Marta kolege 4 letniego ugryzla w reke az do krwi i to kurde bez powodu, siedzieli bawili sie az tu nagle atak wampirka na jego reke :szok: Normalnie szok , co to za lobuz jest i jeszcze potem olewka jakgdyby ona nic nie zrobila.Tzn kazalam jej przeprosic ale tamtem uciekl z wielkim rykiem a ona miala wyje*ne :crazy: Jeszcze do teraz jestem wsciekla, kiedy te dzieci zaczna sie sluchac.Chyba predzej osiwieje :-D
 
MamaZuzi&Marty dzieki :) mam nadzieje, ze jakos uda mi sie z nimi dogadasc, ze pozwola mi wrtocic po ciazy-oby :). Kiedy powiedzialas szefowi o ciazy? I czy juz teraz mam szukac poloznej?Ale agentka z Twojej cory, pozniej bedziecie tylko smiac sie i wspominac ;).Po mamie czy po tacie takie ziolko hehe ;)?
 
Micela tak naprawde to wlasnie wszystko zalezy od dobrej woli Twojego pracodawcy.Jesli bedzie zadowolony z Twojej pracy i bedziesz potrzeba w firmie po urodzeniu to napewno wezmie Cie spowrotem .
Ja powiedzialam dosyc wczesnie ok 7 tyg ale u mnie byla inna sytuacja, bo pierwsza ciaze poronilam i polozna wyslala mnie wczesniej na usg zeby posprawdzac . Najlepiej powiedziec po 1 wizycie u poloznej, bo ona wystawi Ci odrazu zaswidczenie ktore musisz dac szefowi .Nazywa sie Zwangerschapverklaring oni musza miec to u siebie w dokumentacji,ze Ty jestes w ciazy. Poloznej mozesz sobie poszukac, mozesz nawet zadzwonic zarejetrowac sie i bedziesz miec z glowy, pierwsza wizyta i tak jest z reguly troche pozniej ( nie wczesniej niz 7-8 t.c. )
 
Dzięki :) tak zrobię. A powiedz mi proszę, bo się zastanawiałam jak to będzie z tą kasą z macierzyńskiego, bo tak jak pisałam pod koniec listopada kończy mi się kontrakt czyli potem będę bezrobotna i w ciąży to nadal dostanę tą kasę z macierzyńskiego(czy warunkiem jest posiadanie pracy w trakcie całej ciąży, bo przecież ponad 3 miechy będę bez pracy, wtedy wypłacą mi w wysokości mojej byłej pensji, jakiegoś zasiłku czy wcale)?
 
reklama
Helou!
W koncu sie skonczyly te deszcze, juz myslalam ze mi dziecko w domu zwariuje, tez sie zrobil agresywny przez brak wrazen i wymyslal, broil,ach, na szczescie dzis slonecznie moze poturlam sie z moim bumpem i malym na spacer czy na rower.
Dzis snil mi sie porod LOL i juz sie nie moge doczekac, a jeszcze 10 tyg lekko...

Micela gratuluje ciazy, macierzynskie chyba zalezy tez od stazu pracy, jesli nie pracujesz cala ciaze tylko poczatek to tez moga nie wyplacic, do jakiegos tam okresu trzeba pracowac, ale zorientuj sie u zdrodla wszystkie informacje sa w internecie. Powodzenia, rozumiem co czujesz, pierwsza ciaza to szok a szczegolnie w nowym kraju. Bedzie dobrze!
 
Do góry