reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomoc nastolatka prace domowe

martyna1517

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Grudzień 2017
Postów
29
Wasi nastolatkowie dużo pomagają wam w pracach domowych? Mój syn ma 14 lat i ostatnio dodałam mu trochę więcej obowiązków żeby mi poprostu bardziej pomagał. Zrobiłam listę moich i jego obowiązków uważam że sprawiedliwą . Syn oczywiście marudzi ale no wydaję mi się że tak najlepiej nauczy się porządku i trochę mi pomoże .Jakie wasi synowie mają obowiązki?
 
reklama
Może nie na temat, ale brawo! Ja jestem wdzięczna swojej teściowej, że nauczyła wszystkiego mojego męża i mam w Nim wielką pomoc
 
Ja syna mam raptem 3 latka, wiec to wykluczam. Mam brata młodszego o 11 lat, (obecnie 20 lat)oj kiepsko u niego z utrzymaniem porządku itd. Zawsze moja matka to wyreczala, a teraz narzeka.
Wiec bardzo dobrze zrobiłaś, przydział obowiązków jak najbardziej wskazany.
 
Może nie na temat, ale brawo! Ja jestem wdzięczna swojej teściowej, że nauczyła wszystkiego mojego męża i mam w Nim wielką pomoc
Czasem takie rzeczy pozornie proste ja posprzątanie łazienki może być trudne jak nigdy nikt tego nie robił porządnie mój syn żeby doprowadzić łazienkę to dakiego stanu co ja musi dwie godziny poświęcić naprawdę..
 
Czasem takie rzeczy pozornie proste ja posprzątanie łazienki może być trudne jak nigdy nikt tego nie robił porządnie mój syn żeby doprowadzić łazienkę to dakiego stanu co ja musi dwie godziny poświęcić naprawdę..
Nauczy się [emoji4]

"Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym"
 
Mój syn ma 12 lat. Sprząta swój pokój, odkurza, zajmuje się psem, opróżnia zmywarkę , latem kosi trawę. Ale właściwie wszyscy po prostu pomagają np.w nakrywaniu do stołu , przygotowaniu posiłków czy sprzątaniu po. Trzeba czasem o to poprosić bo dzieciaki zawsze mają coś "ważnego" do roboty ale np jak syn potrzebuje "na jutro" jakiś ciuch to włącza pranie , potrafi zrobić jakieś proste posiłki jak naleśniki czy spaghetti. W ogóle lubi pomagać w kuchni a córka to pomocnica taty.
 
Mój syn ma 12 lat. Sprząta swój pokój, odkurza, zajmuje się psem, opróżnia zmywarkę , latem kosi trawę. Ale właściwie wszyscy po prostu pomagają np.w nakrywaniu do stołu , przygotowaniu posiłków czy sprzątaniu po. Trzeba czasem o to poprosić bo dzieciaki zawsze mają coś "ważnego" do roboty ale np jak syn potrzebuje "na jutro" jakiś ciuch to włącza pranie , potrafi zrobić jakieś proste posiłki jak naleśniki czy spaghetti. W ogóle lubi pomagać w kuchni a córka to pomocnica taty.
mój dopiero teraz pranie nauczył się robić nowego roku jak zrobiłam ten ,,plan dnia,, ale super widzę że twój chłopak jak na 12 lat to bardzo ogarnięty gratuluję :)
 
Mój syn ma 12 lat. Sprząta swój pokój, odkurza, zajmuje się psem, opróżnia zmywarkę , latem kosi trawę. Ale właściwie wszyscy po prostu pomagają np.w nakrywaniu do stołu , przygotowaniu posiłków czy sprzątaniu po. Trzeba czasem o to poprosić bo dzieciaki zawsze mają coś "ważnego" do roboty ale np jak syn potrzebuje "na jutro" jakiś ciuch to włącza pranie , potrafi zrobić jakieś proste posiłki jak naleśniki czy spaghetti. W ogóle lubi pomagać w kuchni a córka to pomocnica taty.
U mnie podobnie. Do tego zrobi zakupy, umyje podłogi. Jak leżałam w ciąży miał bardzo dużo obowiązków. Bez niego bym zginęła.
 
reklama
Witam
Moj syn w tym roku konczy 14 lat. Stale obowiazki ma takie.
Wynosi smieci i sprawdza ich zapelnienie. Zmya po obiedzie. Sprzata razem z ojcem u papug (mamy ich az 5). Pilnuje siostry. Odkurza i sciera kurze. Sprzata lszienle ale to juz sporadycznie. E karzda sobote przydzielam mu jakiws nowe zadania na danydzien. Np. Dzis zostal w domu a mypojechalismy do znajomych. Mial poprawic lozks, pozmywac i pozamiatac u papug. Poza tym ma ostatno jakas chec na gotowanie wiec ponaga mi w kuchni isam robi sobie cieple koleace lub sniadania. Eksperymentuje na ojcu nowe dania.
Jestwm zdania ze kazdy chlopiec powinien miec obowiazki zeby nie wyrosnas na ksiecia i despote.
Moj maz jest mega zaradny!!! Pokochalam go jak rylko mi powiedzial jak rozszyfrowac metki z instrukcja prania na ubraniach. :-)

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry