reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy chustowe mamy!!!!!!!!!

Net-ka

Ninkowa Mamusia
Dołączył(a)
12 Listopad 2011
Postów
2 420
Miasto
Mazury
Proszę o pomoc. Chodzę z córką na rehabilitację i tam zalecono mi nosić ją w chuście, pomoże mi to walczyć z jej wadą postawy(pokarzą mi jak ją wiązać) i pomoże to memu dziecku, gdyż ona potrzebuje być bardzo blisko mnie. Moje dziecko waży ponad 8 kg, chciałabym dowiedzieć się jaką chustę wybrać, zależy mi by była to taka chusta dobrana do wymiarów mego ciała- o tym wspomniała Pani Ordynator. proszę o rady, linki, strony, nazwy. Zależy mi na czasie! Pozdrawiam!!!!
 
reklama
forum co podała Katasza równiez polecam.
Poza tym jak rehabilitanci stwierdzili, że malutkiej pomoże noszenie, to powinni sami pokierować w czym ma być noszona... Bo jak chusta, to tkana wiązana, elastyczna nie da rady. Ale widzę, że córcia już dośc duża, to może i nosidło ergonomiczne? A wada postawy to coś z bioderkami? Jeśli tak to prawdopodobnie w tkanej wiązanej noszenie w pozycji 2x bądź inaczej zwane koala... Ale trudo cokolwiek doradzić, bo nie wiadomo o co chodzi rehabilitantom dokładnie...
 
Musi to być chusta-Córka ma asymetrię-skraca prawą stronę.
A Ordynatorka powiedziała mi tylko tyle, żeby była to chusta tkana i dopasowana do moich wymiarów. No więc jaka? Mam 172 cm wzrostu, dziecko waży ponad 8kg. Ja noszę ubrania 36-38. Ważę około 60kg...Jak mam wybrać np. na allegro?
 
z tego co się orientuję maksymalna długośc dla Ciebie to 4,7 m możliwe, że i 4,2 m starczy (na wszystkie wiązania). Jak będziesz szukac to koniecznie chust tkanych skośno-krzyzowo. Jest ich cała masa od ok. 130 złw górę (jeśli chodzi o nowe). Warto rozejrzeć się za uzywanymi, bo taka juz nieco znoszona tylko zyskuje na miękkości i łatwości w wiązaniu
 
Ostatnia edycja:
Musi to być chusta-Córka ma asymetrię-skraca prawą stronę.
A Ordynatorka powiedziała mi tylko tyle, żeby była to chusta tkana i dopasowana do moich wymiarów. No więc jaka? Mam 172 cm wzrostu, dziecko waży ponad 8kg. Ja noszę ubrania 36-38. Ważę około 60kg...Jak mam wybrać np. na allegro?
na poczatku nie zrozumialam i strasnzie się zdziwiłam, bo myślaąłm, ze kazali ci dobrać chustę do rozmiarów dziecka hihi :szok::-D
Myślę, ze najlepsza będzie dla Ciebie standardowa długosc ok 4,6. Tak asekuracyjnie, bo nie wiem jakie wiązania ci zaproponują. Na plecy na pewno krótsza potrzebna ale nie sądzę by ot o i chodziło
Daj znać bardzo cie proszę jak już się dowiesz jakie wiązania sa dobre przy asymetrii ok? bardzo jestem ciekawa

mata-kow chusty są do 6m, a osobiscie mam taka z nati, bo ze mnie duuuuza babka
 
mata-kow chusty są do 6m, a osobiscie mam taka z nati, bo ze mnie duuuuza babka

Może nie do końca jasno napisąłam - wiem, że są dłuższe chusty, ale pisałam maksymalna długość do wymiarów podanych przez Net-kę (bo prosiła o wymiary pod siebie), bo jak dla niej maksymalna długośc to 4,6, w dłuższej ogony mogą się po ziemi ciągać i za długa chusta raczej nie ułatwia motania ;-)
sama mam LL 5,2 ale z eskosami mam 5,7 i mogłaby byc nieco krótsza ;-)
 
a to przepraszam, źle zrozumiałam.
Ja jak w zeszłym roku schudłam to też była dla mnie za długa i chciałam ją obciąć ale dobrze,z e tego ie zrobiłam, bo po ostatniej ciązy jestem jeszcze grubsza :dry:
 
Na 8kg dziecka koniecznie skosno-krzyzowa, szukalabym na Allegro - sama kupowalam chuste tutaj: CHUSTA TKANA SKOŚNO-KRZYŻOWO 4,7 Tęcza -H I T ! (2577660278) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Bylam zielona w temacie, sprzedajacy doradzil mi dlugosc chusty, dostalam instrukcje wiazan, nie bylo najmniejszego problemu z wysylka do UK, kontakt ze sprzedajacym byl bardzo dobry i odnioslam wrazenie ze "czlowiek wie o czym mowi". To nie reklama - nie mam z tego profitow, po prostu mysle ze dobrze trafilam. Kupilam nowa chuste, wystarczyl ja zdekatyzowac (sparzyc wrzatkiem) i juz sie dawala wiazac - po pierwszym praniu zrobila sie kapitalnie miekka. Kiedy ja kupowalam, synek byl jeszcze maly, ale bardzo szybko rosl i wydaje mi sie ze chusta skosno-krzyzowa jest dobrym rozwiazaniem bo pozwala dziecko stabilnie nosic nawet kiedy wazy tyle co moje sloniatko teraz. Elastyczna za bardzo sie poddaje i przy ciezkim dziecku to juz nie to.
 
reklama
mam poucha z tej firmy i szczerze mówiac jakoscia odbiega mocno od nati, babiloni czy chusta.pl przede wszystkim wykonczeniem boków. Ja bym dołozyła troszke i kupila np z nati albo poszukała uzywanej. Uzywana chusta nie traci na jakosci
 
Do góry