reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy

Lusia31

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Marzec 2021
Postów
46
Hej.
Nie znalazłam na forum podobnego tematu.
14 listopada om.
10 grudnia pierwszy pozytywny test
17 grudnia (3 dni po terminie miesiaczki) beta 360
20 grudnia pierwsze usg, po kilku minutach odnaleziony pęcherzyk ciążowy, który wg Pani doktor musiał sie dopiero pojawić ( wg om to był 5tydz 1 dzien)
3 stycznia (wczoraj, równo dwa tygodnie po 1 usg ) kolejne usg
Zaleczam zdjęcie


Widać zarodek ale nie ma akcji serca

Czy to normalne że dwa tyg po uwidocznieniu pecherzyka nie ma jeszcze serca?
Jestem po 7 poronieniach ba etapie w większości ciąż biochemicznych, lecę na clexan. Mam już jedno dziecko. Bardzo się martwie. Proszę podpowiedzieć, czy ja mam jeszvze jakieś szanse?
Wg usg wczoraj 5tyg 3 dni a wg om 7tyg 1 dzień... samo to już chyba nie wygląda ciekawie;(

Dziękuję za każde napisane zdanie w moim temacie.
 

Załączniki

  • 20220104_121342.jpg
    20220104_121342.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 425
reklama
Hej.
Nie znalazłam na forum podobnego tematu.
14 listopada om.
10 grudnia pierwszy pozytywny test
17 grudnia (3 dni po terminie miesiaczki) beta 360
20 grudnia pierwsze usg, po kilku minutach odnaleziony pęcherzyk ciążowy, który wg Pani doktor musiał sie dopiero pojawić ( wg om to był 5tydz 1 dzien)
3 stycznia (wczoraj, równo dwa tygodnie po 1 usg ) kolejne usg
Zaleczam zdjęcie


Widać zarodek ale nie ma akcji serca

Czy to normalne że dwa tyg po uwidocznieniu pecherzyka nie ma jeszcze serca?
Jestem po 7 poronieniach ba etapie w większości ciąż biochemicznych, lecę na clexan. Mam już jedno dziecko. Bardzo się martwie. Proszę podpowiedzieć, czy ja mam jeszvze jakieś szanse?
Wg usg wczoraj 5tyg 3 dni a wg om 7tyg 1 dzień... samo to już chyba nie wygląda ciekawie;(

Dziękuję za każde napisane zdanie w moim temacie.
Nie jestem specjalistą, a jaki tydzień ciąży został określony przez gina na pierwszym usg? Może ciąża od początku jest młodsza, a owu zawsze mogła się przesunąć 🤷 ciężko na tym etapie coś stwierdzić, chyba będziesz musiała poczekać do kolejnej wizyty i rozwój sytuacji. Ja tak wcześnie nie byłam u lekarza - pierwszą wizytę miałam 6+4 i był zarodek z serduszkiem, ale tydzień z USG i om się pokrywał (wiedziałam też kiedy miałam owu). A co lekarz Ci powiedział na ostatniej wizycie?
 
Nie jestem specjalistą, a jaki tydzień ciąży został określony przez gina na pierwszym usg? Może ciąża od początku jest młodsza, a owu zawsze mogła się przesunąć 🤷 ciężko na tym etapie coś stwierdzić, chyba będziesz musiała poczekać do kolejnej wizyty i rozwój sytuacji. Ja tak wcześnie nie byłam u lekarza - pierwszą wizytę miałam 6+4 i był zarodek z serduszkiem, ale tydzień z USG i om się pokrywał (wiedziałam też kiedy miałam owu). A co lekarz Ci powiedział na ostatniej wizycie?
Ja też miałam monitoring i wiem kiedy buła owulacja, ale cytując mojego lekarza "nie wiadomo kiedy było zagnieżdżenie, bo data zapłodnienia nie nam nie daje"
Co jest w sumie logiczne. I fakt, że po terminie miesiączki weszłam dopiero na bete trzycyfrową.
Bardziej chodziło mi o to czy dwa tygodnie po uwidocznienie pęcherzyka ciążowego moze jeszcze nie być czynności serca.

Ja jestem na lekach w ciąży, więc pierwszy test pozytywny lub beta i od razu muszę brać zastrzyki, stąd wczesna wizyta
 
u mnie w 6t nie było serduszka, kolejną wizytę miałam w 8t i wtedy już było.
Może po prostu masz wcześniejszą ciążę i teraz to już tylko kwestia dni do pojawienia się serca.
A pamiętasz co już widziałaś w tym 6 tygodniu?
Po prostu nie potrafię znaleźć odpowiedzi na pytanie ile czasu mija od momentu pojawienia tego maluśkiego pęcherzyka ciążowego do akcji serca, bo u mnie minęły dwa tygodnie i to jedyne, do czego mogę mogę się odnieść:(
 
Ja też miałam monitoring i wiem kiedy buła owulacja, ale cytując mojego lekarza "nie wiadomo kiedy było zagnieżdżenie, bo data zapłodnienia nie nam nie daje"
Co jest w sumie logiczne. I fakt, że po terminie miesiączki weszłam dopiero na bete trzycyfrową.
Bardziej chodziło mi o to czy dwa tygodnie po uwidocznienie pęcherzyka ciążowego moze jeszcze nie być czynności serca.

Ja jestem na lekach w ciąży, więc pierwszy test pozytywny lub beta i od razu muszę brać zastrzyki, stąd wczesna wizyta
Więc zaufaj lekarzowi, który prowadzi Twoją ciążę. Jeżeli lekarz określił ciążę na 5+3 to na serduszko za wcześnie, musisz czekać. Powodzenia
 
Tak określił.
Jak wyżej, ja się obawiam że rozwoj się po prostu zatrzymał i stąd te wątpliwości po dwóch tygodniach przerwy.
Dobrze Cię rozumiem, myślę, że za tydzień powinien być zarodek z serduszkiem. Niestety teraz już tylko zostało czekać, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i trzymam za Ciebie kciuki ✊
 
A pamiętasz co już widziałaś w tym 6 tygodniu?
Po prostu nie potrafię znaleźć odpowiedzi na pytanie ile czasu mija od momentu pojawienia tego maluśkiego pęcherzyka ciążowego do akcji serca, bo u mnie minęły dwa tygodnie i to jedyne, do czego mogę mogę się odnieść:(
Wydaje mi się że dwa tygodnie od ciążowego, a 11 dni od żółtkowego. Jeśli nie ma, to ciąża do obserwacji, ale z małą nadzieją na sukces (zakładając dobry sprzęt i umiejętności lekarza:()

Ja w listopadzie miałam podobne dylematy i wtedy szukałam właśnie tego kryterium. O ile się nie mylę to kryterium amerykańskie.

Jeśli 10.12 miałaś pozytywny test, to musiałaś zajść w ciążę minimum ten tydzień (a raczej 8-12 dni) wcześniej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mój lekarz kazał obserwować - zarodek jest piękny, może za 2-3 dni będzie akcja serca. Możesz zbadać betę i zobaczyć czy jest spadek czy przyrost.
 
Do góry