reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik pielęgnacji dziecka

reklama
Czyje dziecię ssie smoka jeszcze-oprócz mego?Jak odstawić, kiedy i jak to przetrwać. Macie jakieś pomysły?Nina jest na tyle rozumna, że smoka potrzebuje, wie co to smok i wie, że jest on jej dobrym przyjacielem i jak teraz tego przyjaciela przegonić?
 
Netka-moja ssie smoka, domaga sie na noc i na drzemki, w dzien rzadko chyba ze jest zmeczona to sama go szuka i wola ze chce didi, nasza logopeda powiedziala zeby jej go nie odbierac, jak potrzebuje, czemu wasza kazala zrezygnować ze smoka?
 
Kalina też smoczka używa. W dzień na drzemki, jak zaśnie, to sama wypluwa. W nocy do zasypiania, ale także wypluwa. Czasami jak jest wściekła, to chcę jej dać smoczka )dla świętego spokoju - przyznaję), ale Ona nie jest "głupia" - rzuca nim czasem tak, że znaleźć nie mogę ;p więc już jej nie podstawiam.
Co do butelek, to ja myję normalnie z naszymi naczyniami i potem płukam jeszcze wrzątkiem, łyżeczki od dawna myję pod ciepłą wodą już, talerzyk itp także :)
 
Aga logopeda powiedziała, że do 9 miesiąca się dziecko odstawia i że to był najlepszy czas. Ona już nie je z butelki więc niepotrzebny jej odruch ssania tego typu...
 
Netka Alan nie chce smoka odkąd skonczyl jakies 5-6 miesiecy. Nie wiem nawet gdzie mam smoczki :) Chociaz z jednej strony troche szkoda bo dalabym mu i bylby spokoj a tak musi dostac cycka albo musze cos innego wymyslic :eek:
 
reklama
Kota nie wiem jak nauczyc, bo Alan w sumie nigdy za bardzo nie chcial. Nawet jak mu sie czasem dawno temu zdarzylo zasnąc ze smoczkiem to zaraz wypluwał... Ostatni czas jak sobie przypominam gdzie mial smoczka to w Ustroniu jak bylismy, w czerwcu to bylo... Potem juz jakos tak nie chcial a teraz nawet nie wiem gdzie są smoczki. W sumie dobrze ze nie chce, ale z drugiej strony zawsze to jakas szybka dosc forma uspokojenia.
 
Do góry