reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PORÓD w szpitalu RYDYGIERA w Krakowie

Hej dziewczyny ! Chciałabym odświeżyć temat. Chciałabym rodzic w Rydygierze i mieć opłacona położna 😊 bardzo zależy mi na waszej opinii którą położna wybrać, szczególnie, że teraz w obecnej sytuacji, ciężko się rozeznać osobiście i mieć wyrobioną jakąś opinie nt. Położnej.
I kiedy z taka położna rozmawiać i opłacić 🤔?
Jestem w 21+4 tygodniu ciąży :)

Z góry bardzo dziękuje wam za pomoc 😊
Ja rodzilam 2 razy z Kamila i moja siostra też. Obie byłyśmy bardzo zadowolone! :)
 
reklama
Cześć, dołączam się do Suzie_suzanna :) Zastanawiam się nad porodem w Rydygierze i dokupieniem opieki położnej- czy któraś z Was może powiedzieć w którym tygodniu ciąży najlepiej to ustalić ze szpitalem? Albo czy orientujecie się co w sytuacji w której opłacona położna ma dyżur w trakcie waszego porodu? Schodzi z dyżuru, inna położna przyjeżdża? I ostatnie z moich pytań: uważacie że warto przed porodem odwiedzić prywatnie tak z 2/3 razy któregoś z lekarzy pracujących w tym szpitalu? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :) U mnie 22+5 tc.
 
Cześć, dołączam się do Suzie_suzanna :) Zastanawiam się nad porodem w Rydygierze i dokupieniem opieki położnej- czy któraś z Was może powiedzieć w którym tygodniu ciąży najlepiej to ustalić ze szpitalem? Albo czy orientujecie się co w sytuacji w której opłacona położna ma dyżur w trakcie waszego porodu? Schodzi z dyżuru, inna położna przyjeżdża? I ostatnie z moich pytań: uważacie że warto przed porodem odwiedzić prywatnie tak z 2/3 razy któregoś z lekarzy pracujących w tym szpitalu? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :) U mnie 22+5 tc.

@Dżo lepiej weź się za to już teraz ! Ja zadzwoniłam do Rydygiera w tamtym tygodniu i dali mi spis telefonów do wszystkich ich położnych, ponieważ wszystkie szczegóły ustalasz z położna . Koszt to 1500 zł za opiekę. Dzwoniłam do położnej Agnieszki Serafin, żeby się dowiedzieć kiedy się umawiać. A okazało się, że i tak za późno bo ona już nie ma miejsc. Załapałam się jako ostatnia do położnej Kamili. Nie wiem jak z innymi ale akurat chciałam którąś z nich. Będę się z nią widzieć po 30 tygodniu to ma mi wszystko wyjaśnić :) także radziłabym się szybko skontaktować z którąś i dopytać 😊
 
Dzwonię w poniedziałek! Dzieki za odpowiedź😃 suzie jeśli możesz to napisz proszę na kiedy masz termin 🙂
 
Hejka, umieszczam tą opinie z nadzieją, ze komuś się przyda.
Rodziłam w Rydygierze w sierpniu 2020.
Szczerze mogę polecić porodówkę w 100%.
Do szpitala trafilam z przypadku, z powodu panującego Covida w Narutowiczu trafiłam do Rydygiera i uważam, ze było to najlepsze zrządzenie losu.
Panie położne bardzo miłe, profesjonalne, z podejściem indywidualnym, czułam się super zaopiekowana.
Choć nie dostałam znieczulenia dożylnego, zaproponowany wachlarz naturalnych metod łagodzenia bólu świetnie poskutkował i nie było mi ono potrzebne.
Skorzystałam z piłki, prysznica ( pomógł mi dotrwać do 8 cm - ból zredukowany o kilka stopni z poziomu 8/10 do 5/10), gazu rozweselajacego.
Sam poród w pozycji wertykalnej, w przykucu. Gdy leżałam podczas badania rozwarcia bolało mnie okropnie więc bardzo sie cieszę ze nikt mnie do tego nie zmuszał podczas porodu wręcz przeciwnie.

Bardzo Dziękuję paniom położnym za ich profesjonalizm i wsparcie.
 
Nie znalazłam nigdzie tematu, a chciałabym zasięgnąć informacji. Czy któraś z Was prowadziła w ostatnim czasie lub prowadzi ciąże w szpitalu w Krakowie Rydygiera? Mam na myśli opiekę pod NFZ, do kogo chodzicie i czy nie ma problemu z wystawianiem skierowań na badania czy tylko wymagane minimum, czy jest problem z otrzymaniem L4, czy są długie kolejki do np. poboru krwi? Czy wszystkie wyniki można osobiście dostać do ręki czy wgląd ma tylko ten jeden lekarz z danej placówki? Czy któraś z dziewczyn obecnych tutaj np. prowadzi ciąże i robi badania na NFZ w Rydygierze i będzie chciała tam rodzic a i tak chodzi osobno prywatnie na konsultacje? Z góry dziękuje i pozdrawiam
Jeśli gdzieś jest już taki wątek, który odpowiada na moje pytania to proszę o przekierowanie.
 
reklama
Ja też chciałabym bardzo polecić szpital Rydygiera! Swój poród, który odbył się końcem maja, wspominam naprawdę bardzo dobrze, głównie za sprawa wspaniałych położnych! Pani Wiola i pani Gosia (załapałam się na 2 zmiany :) ) bardzo pomogły za co ogromnie im dziękuje. W trakcie porodu konsultowala mnie także pani oddziałowa - przesympatyczna osoba :) Znieczulenia zewnatrzoponowego nie miałam, ale była piłka, gaz, gorący prysznic. Panie położne otoczyły mnie ogromna troską równocześnie szanując, że chcemy aby ten moment był jak najbardziej intymny i współdzielony z partnerem. Naczytałam się na forach różnych strasznych historii z porodowek i szlam do porodu naprawdę bez większych oczekiwań, chciałam tylko żebyśmy wrócili szczęśliwie do domu. Nie spodziewałam się, ze mogę liczyć na tak profesjonalną opiekę. Na kolejny poród napewno wybrałabym również Rydygiera. Mimo ze byl to czas bez odwiedzin ze względu na covid (na szczęście poród rodzinny byl możliwy) czułam się tam naprawdę dobrze. Po porodzie na oddziale noworodkowym również można było liczyć na wsparcie Pań o każdej porze dnia i nocy, gdy np. Pojawiał się problem z karmieniem. Cierpliwe i empatyczne osoby. Zawsze będę wdzięczna wszystkim których w tym czasie spotkałam w szpitalu za wykazaną empatię, jestem chodzącą reklamą, która poleca szpital wśród wszystkich znajomych :)
 
Do góry