reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

Ja miałam CC we wrześniu.
1. Mnie kazali zgłosić sie do szpitala na 7 rano, potem papierki, badania itd, na operacje zostaliśmy zaproszeni koło 11. Z tego co mówiła polozna byliśmy tego dnia 6 w kolejce, czasem w międzyczasie może wpaść jeszcze jakieś nagłe CC to kolejka sie przesuwa.
2. Nie do końca rozumiem o co chodzi w pytaniu „jak dbale”. Jeśli chodzi o znieczulenie to było podane przez miła panią anestezjolog która tłumaczyła dokładnie co będzie sie działo i co robi. Nie powinno sie czuć bólu, ewentualnie dyskomfort przy wyciąganiu dziecka. Mnie zrobiło sie na chwile niedobrze. Sama operacja była szybka i sprawna, widać ze robia to taśmowo i rutynowo, nie ma sie co oszukiwać ze dla nich to jakieś piękne dosiwadczenie, ot kolejny dzień w pracy. Lekarz który wykonywał cięcie nawet sie ze mna nie przywitał a po skończeniu operacji wyszedł z sali bez słowa.
3. Dziecko na sali operacyjnej nie pozostaje u matki w ogole, tuz po wyciągnięciu jest zabierane na stanowisko obok, następuje ważenie, ocena apgar itd i po paru minutach jest pokazywane mamie i przystawiane do policzka żeby można było sie przywitać. Ty masz rozłożone ręce na boki wiec nawet nie miałabyś jak chwycić i przytrzymać dziecka.
4. Kąpiel dziecka na Ujastku jest najwcześniej w 2 dobie życia, a jeśli sie nie chce to w ogole nie trzeba kapac. My wykapalismy pierwszy raz juz w domu aby cała maz płodowa zdążyła sie wchłonąć.

Ogólnie to mam porównanie z CC wykonywanym w szpitalu na Siemiradzkiego i gdybym miała polecać to jednak Ujastek. Bardzo sie cieszyłam ze mając operacje koło 11 jeszcze tego samego dnia wieczorem byłam pionizowana, polozna pomogła sie wykapac itd. Na Siemiradzkim mając CC o 12 prawie 24 h leżałam plackiem i czułam sie jak kupa, pionizowanie dopiero na drugi dzien i dziecko dostajesz duuuuzo pózniej. Wiem ze mówią o Ujastku ze to fabryka ale wlasnie ja uważam to za plus bo cała organizacja była doskonała, wszystko przejrzyście, z góry wiadomo i nie trzeba było dopytywać o informacje i sie prosić o wyjaśnianie co będzie dalej. Jedyne co mi sie nie podobało to nacisk na dokarmianie mlekiem modyfikowanym bo dziecko spadło z wagi.
Polecam bardzo wykupienie sobie apartamentu z pakietu dodatkowego, wtedy osoba towarzyszaca może byc z Tobą od samego początku do końca hospitalizacji (nie licząc oczywiście samej operacji) a także tuż po CC kangurowac dziecko kiedy Ty jesteś na sali pooperacyjnej. Rano prowadza Cię do Twojego pokoju i tam bierzesz prysznic i sie przygotowujesz itp. A kiedy wracasz z sali pooperacyjnej to w pokoju czeka juz dzidzius z tatą :)
No i w ogole inny komfort pobytu :)

A jeśli chodzi o łamanie praw pacjenta, to zycze Ci żebyś naprawdę była w stanie każdy drobiazg zgłosić na bieżąco. Bo niestety kiedy jesteś w sytuacji ze życie Twoje i Twojego dziecka zależy od obcych osób to ta perspektywa znacząco zmienia podejście.
Ile kosztuje taki apartament z pakietu dodatkowego?
 
reklama
Podbijam temat, bo ostatnia wypowiedź z maja 2021.
Dziewczyny, czy możecie powiedzieć jak tam teraz wygląda poród siłami natury, w trakcie pandemii? Czy może być mąż? Bardzo proszę o wskazówki, bo waham się między Ujastek a uniwersyteckim... 🙄
 
Hej annkaa :) według wytycznych na dzień dzisiejszy mąż może być z Tobą przy porodzie sn :)
Podbijam temat, bo ostatnia wypowiedź z maja 2021.
Dziewczyny, czy możecie powiedzieć jak tam teraz wygląda poród siłami natury, w trakcie pandemii? Czy może być mąż? Bardzo proszę o wskazówki, bo waham się między Ujastek a uniwersyteckim... 🙄
 
Hej annkaa :) według wytycznych na dzień dzisiejszy mąż może być z Tobą przy porodzie sn :)
Podbijam temat, bo ostatnia wypowiedź z maja 2021.
Dziewczyny, czy możecie powiedzieć jak tam teraz wygląda poród siłami natury, w trakcie pandemii? Czy może być mąż? Bardzo proszę o wskazówki, bo waham się między Ujastek a uniwersyteckim... 🙄
 
Ujastek - laktator
Hej ! Dziewczyny info ze strony Ujastka z przed kilku dni informuję ,że mamy które urodzą od 20 stycznia przez miesiąc otrzymają bezpłatnie laktator (prawdopodobnie firmy neno) oraz przed przyjęciem nie testują już pacjentek na COVID.
Dodam również link w którym opowiadam o pobycie w Apartamencie na Ujastku, jeśli macie ochotę zapraszam do obejrzenia :)
 
Dziewczyny, czy bylybyscie zainteresowane sesjami relaksacyjnymi w ciazy? Lub przygotowaniem do porodu z technikami hipnoporodu lub w ogole hipnoporodem? Sama tak rodzilam, zajawilam sje na to i mysle czy nie przeszkolic sie na instruktora ale nie wiem jak z zainteresowaniem 
 
W szpitalu byliśmy już 2 razy za każdym razem spotkaliśmy się z karaluchami na podłodze. Jeśli chodzi o sam poród to trafiliśmy na świetną położną, która naprawdę zachowywała się mega profesjonalnie czego nie można powiedzieć o lekarca, która była totalnie w innej rzeczywistości o wszystko pytała położnej wyglądała jak by nie wiedziała gdzie jest i co tam robi az doszło do sytuacji gdy podczas porodu zaczęło jej się robić słabo i została wyproszona z sali porodowej przez położną.
APARTAMENTY - - TO JEST HIT!!
Odradzam stanowczo korzystanie z tych usług ponieważ są totalnie nie adekwatne do ceny za jaką trzeba za nie zapłacić. Zespół położnych na apartamentach to jakaś totalna porażka, Panie mają o wszystko problem 3 razy prosiliśmy o zmianę cewnika bo wyglądał jak by miał eksplodować, jakie kwiek prośby kończyły się słowami zaraz zrobimy po czym położne wychodziły z sali i już nie wracały. Naprawdę więcej pomocy dostaliśmy od położnych z innych oddziałów. MAM NADZIEJĘ ŻE KTOŚ PRZECZYTA TEN KOMENTARZ I OGARNIE TEN "BURDEL". Panie na apartamentach robią sobie rewie mody i stękają jak by były tam za karę (są wyjątki) a mile są tylko i wyłącznie jak w okolicy pojawiła się jej przełożona.
Co do posiłków na apartamentach " a'la carte" jedzenie typowo szpitalne proszę nie spodziewać się nie wiadomo czego, ale porcję są w miarę duże a Panie które to ogarniają bardzo miłe zarówno jak sprzątaczki. Jeszcze raz przestrzegam aby przemyśleć decyzję o apartamentach bo wiadomo super ze jest opcja być razem ale kwoty jakie za to są podane totalnie nie są adekwatne do tego jakie usługi oferują i z jakim lekceważącym podejściem można się tam spotkać.
 
W szpitalu byliśmy już 2 razy za każdym razem spotkaliśmy się z karaluchami na podłodze. Jeśli chodzi o sam poród to trafiliśmy na świetną położną, która naprawdę zachowywała się mega profesjonalnie czego nie można powiedzieć o lekarca, która była totalnie w innej rzeczywistości o wszystko pytała położnej wyglądała jak by nie wiedziała gdzie jest i co tam robi az doszło do sytuacji gdy podczas porodu zaczęło jej się robić słabo i została wyproszona z sali porodowej przez położną.
APARTAMENTY - - TO JEST HIT!!
Odradzam stanowczo korzystanie z tych usług ponieważ są totalnie nie adekwatne do ceny za jaką trzeba za nie zapłacić. Zespół położnych na apartamentach to jakaś totalna porażka, Panie mają o wszystko problem 3 razy prosiliśmy o zmianę cewnika bo wyglądał jak by miał eksplodować, jakie kwiek prośby kończyły się słowami zaraz zrobimy po czym położne wychodziły z sali i już nie wracały. Naprawdę więcej pomocy dostaliśmy od położnych z innych oddziałów. MAM NADZIEJĘ ŻE KTOŚ PRZECZYTA TEN KOMENTARZ I OGARNIE TEN "BURDEL". Panie na apartamentach robią sobie rewie mody i stękają jak by były tam za karę (są wyjątki) a mile są tylko i wyłącznie jak w okolicy pojawiła się jej przełożona.
Co do posiłków na apartamentach " a'la carte" jedzenie typowo szpitalne proszę nie spodziewać się nie wiadomo czego, ale porcję są w miarę duże a Panie które to ogarniają bardzo miłe zarówno jak sprzątaczki. Jeszcze raz przestrzegam aby przemyśleć decyzję o apartamentach bo wiadomo super ze jest opcja być razem ale kwoty jakie za to są podane totalnie nie są adekwatne do tego jakie usługi oferują i z jakim lekceważącym podejściem można się tam spotkać.
 
reklama
Szpital Ujastek jest tak super, że będę się z nimi sądzić o błąd lekarski skutkujący śmiercią dziecka 🤷‍♀️ jak ktoś chce rodzić w krk to wszędzie byle nie tam.
 
Do góry