reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

Obiecałam napisać swoją opinię po porodzie na Ujastku- opinia pozytywna :-)
Miałam planowane cc ze względów okulistycznych. Operacja szybko i sprawnie, opieka bardzo dobra. Ordynator- Dr. Juszczyk-mistrz saklpela- blizna to cieniutka kreseczka ;-) dodatkowo przemiły człowiek!
Boł po operacji po ustapieniu znieczulenia niewyobrazalny:no: potem jeszcze pierwszy prysznic-masakra, ale potem już ok. :tak:
Jedyny problem u mnie to laktacja- po cc mi sie prawie nie uruchomiła mimo ze robilam dosłownie wszystko, to pokarmu mam na dobe jakies 80ml :zawstydzona/y: no coz...ale może to nie wina szpitala...choć może to że do cyca dziecięcie przystawiają dopiero następnego dnia po operacji...no coż...
Niemniej jednak porod w Ujastku polecam- mili lekarze, miły personel, opieka ok :tak:

Jeśli ktoś jest zainteresowany bardziej szczegółowym opisem to proszę na prive :-)
Powodzenia dla wszystkich niebawem rodzących :-)

Dzięki to dla mnie cenne info, zwłaszcza w kontekście czekającego mnie cc dokładnie za tydzień, też ze względów okulistycznych. Trochę mnie martwi ta laktacja, też przewiduję takie problemy. Powiedz mi jeszcze, czy tą zerową dobę spędza się na sali pooperacyjnej i generalnie leżysz jak kłoda, nie mogąc się ruszyć? I czy miałaś wrażenie, że Cię za szybko do domu wywalili? Mnie straszą, że tam czasem to już w drugiej dobie po cc wypisują. Choć to może i nie takie złe, ja na szpitale od dziecka mam alergię:-) Dobrze, że chwalisz opiekę poporodową, bo z tym też podobno różnie bywa.
 
reklama
ja póki co planuję rodzić sn na Ujastku. naczytałam się komentarzy i sama nie wiem, czy się bać, czy nie. poki co nastawiam się pozytywnie. a może któras z was mi powie ile kosztuje opłata położnej?. tak, żeby bardziej, zainteresowała sie moją / naszą osoba. z góry dziękuję za wiadomość.
pozdrawiam
 
Jedyny problem u mnie to laktacja- po cc mi sie prawie nie uruchomiła mimo ze robilam dosłownie wszystko, to pokarmu mam na dobe jakies 80ml :zawstydzona/y: no coz...ale może to nie wina szpitala...choć może to że do cyca dziecięcie przystawiają dopiero następnego dnia po operacji...no coż...
z tego co się orientuję (też niestety przewidują u mnie cc), to zawsze jest przystawiane w następnej dobie ze względu na narkozę matki, chyba nikt nie chce swojego maleństwa od pierwszego dnia na świecie faszerować narkotykami, a to niestety z pokarmem by dostał. :)
 
ja slyszalam jak dotad same zle opinie o tym szpitalu od znajomych ktore tam rodzily
A ja same dobre;) Sprawdzilam na wlasnym przykladzie. Mialo byc naturalnie ze znieczuleniem, a wyszlo cc, ale opieka w porzadku, warunki sanitarne rowniez. Jedno co nei do konca dopracowane, to trzeba sie dopominac o porady dotyczace karmienia (gdybym nie chodzila do fajnej szkoly rodzenia, to byloby przekichane).
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny!
Ja rodziłam na Ujastku i jestem bardzo zadowolona:) jest duży "ruch" więc trzeba się czasem o coś upomnieć samemu, ale polecam też ze względu na doświadczonych pracowników (podobno wielu przeszło z Kopernika), szczególnie Pani Fizjoterapeutka, która zajmuje się też doradztwem dot. karmienia, warto poprosić o jej wizytę będą już po (darmowa usługa, o której nie każdy wie)
 
Ja tez rodziłam na Ujastek, prawie rok temu (1.06.2010). Kilka moich koleżanek rodziło na Ujastek i to one poleciły mi ten szpital. Również dały mi kontakt do położnej, pani Joli Ł. W tamtym roku brała 700 zł, w tym już 900, bo właśnie przyjaciółka się umawiała. Nie jest to mało... W koncu jednak nie było jej przy moim porodzie, bo jak przyjechaliśmy do szpitala o 6 rano, to była akurat po nocce, zmęczona strasznie i przekazała mnie pani Krysi G. Pani Krysia jest jak najbardziej godna polecenia, nie chciała pieniędzy, bo miała dyżur. Przy porodzie była pani dr Koryga-Wszołek - świetna babka, bardzo mi pomogła. Generalnie męczyłam się dwie godzinki, jak tylko było odpowiednie rozwarcie, dostałam znieczulenie, mąż asystował, przecinał pępowinę. mamy super wspomnienia z Ujastek :)
Acha, w ogóle t byłam pacjentką dr. Gołąbka, który jest tam teraz wice-ordynatorem. Wcześniej przyjmował w Lux-Med przy ul. Wadowickiej, a teraz w prywatnym gabinecie Volumed (nie jestem pewna, czy dobrze napisałam nazwę). Dr jest bardzo kompetentny, spokojny, stonowany. Ja byłam z prowadzenia przez niego mojej ciąży bardzo zadowolona. Obecnie prowadzi ciążę mojej przyjaciółce, która też jest bardzo zadowolona. On od razu uprzedził, że przy porodzie go nie będzie, chyba, że będzie miał wtedy dyżur.
 
Ashika wiem wiem:-)i dziekuje bardzo za Twoja opinie.Wazne sa tez opinie negtywne,bo pokazuja prawdziwe oblicze szpitala, a nie przeslodzony falsz.
Ja szczerze powiedziawszy to przypalilam sie troche na Ujastek,bo w Zeromskim nie chce juz rodzic.Opieka tam jest dobra,tylko,ze ja tam poronilam i od tej pory ten szpital kojarzy mi sie wylacznie z tym,a narodziny dziecka to ma byc radosna chwila.Mieszkam w NH i zalezy mi na tym,zeby szpital byl w miare blisko.Po odrzuceniu Zeromskiego i Ujastka zostaje tylko Rydygier:hmm:

koleżanka mi polecała Rydygiera, była bardzo zadowolona. Ale znam tylko jedną, która tam rodziła.
 
Jestem wlasnie rowno 2 tygodnie po cc w Ujastku. Ciecie przeprowadzone bardzo fachowo, rana szybko przestala bolec, po wyjsciu ze szpitala juz nie potrzebowalam srodkow przeciwbolowych. W szpitalu byly na zadanie kroplowki, zastrzyki, pastylki. Ciecie wykonala moja lekarka prowadzaca ciaze, wiec czulam sie bezpiecznie.
Natomiast opieka po rozna. W pierwsza dobe, kiedy nie mozna bylo wstawac bardzo dobra. Pozniej stopniowo coraz gorsza. trzeba po prostu upominac sie o swoje, bo tam dziennie jest kilkanascie porodow, straszny mlyn. Ogolnie nastepny porod rozwazalabym rowniez w ujastku, ale to ze wzgledu na opieke swojego lekarza. W przeciwnym wypadku, wybralabym jakis mniej oblegany szpital.
 
reklama
ja chodzę z bliźniakami do dr Andrzeja Jarząbka,polecam go z kilku względów,podchodzi do pacjenta indywidualnie,jest bardzo dobrym specjalistą od wszelkich niuansów badan ultrasonograficznych i jednocześnie od cc.polecam!
 
Do góry