reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posiew moczu

hemoglobina

Moderator
Dołączył(a)
25 Styczeń 2024
Postów
856
Hej, dziewczyny. Może któraś z Was wie, o co chodzi z tym posiewem? Byłam dziś u ginekologa i oczywiście nie uzyskałam odpowiedzi od kolejnego już lekarza. Mocz był pobrany poprawnie, już chyba bardziej poprawnie się nie da, a ciągle dostaję taki wynik, z którego nic konkretnego nie wynika. Stresuje mnie to. Oczywiście zbadam jeszcze w innym laboratorium, ale może któraś z Was też miała taki wynik i wie, co to może oznaczać? Już naprawdę nie wiem jak mam to pobrać, wszystko jest poprawnie robione, jednorazowy gazik do wycierania, myłam ręce z 5 minut, wargi sromowe były rozchylone, środkowy strumień…
 

Załączniki

  • IMG_3071.jpeg
    IMG_3071.jpeg
    67,7 KB · Wyświetleń: 359
reklama
Hej, dziewczyny. Może któraś z Was wie, o co chodzi z tym posiewem? Byłam dziś u ginekologa i oczywiście nie uzyskałam odpowiedzi od kolejnego już lekarza. Mocz był pobrany poprawnie, już chyba bardziej poprawnie się nie da, a ciągle dostaję taki wynik, z którego nic konkretnego nie wynika. Stresuje mnie to. Oczywiście zbadam jeszcze w innym laboratorium, ale może któraś z Was też miała taki wynik i wie, co to może oznaczać? Już naprawdę nie wiem jak mam to pobrać, wszystko jest poprawnie robione, jednorazowy gazik do wycierania, myłam ręce z 5 minut, wargi sromowe były rozchylone, środkowy strumień…
A masz sterylny pojemnik ?
Ja myję ręce + dezynfekuje je.
 
Hej, dziewczyny. Może któraś z Was wie, o co chodzi z tym posiewem? Byłam dziś u ginekologa i oczywiście nie uzyskałam odpowiedzi od kolejnego już lekarza. Mocz był pobrany poprawnie, już chyba bardziej poprawnie się nie da, a ciągle dostaję taki wynik, z którego nic konkretnego nie wynika. Stresuje mnie to. Oczywiście zbadam jeszcze w innym laboratorium, ale może któraś z Was też miała taki wynik i wie, co to może oznaczać? Już naprawdę nie wiem jak mam to pobrać, wszystko jest poprawnie robione, jednorazowy gazik do wycierania, myłam ręce z 5 minut, wargi sromowe były rozchylone, środkowy strumień…
Co prawda sytuacja dotyczyła mojego syna a nie mnie, ale pediatra kiedyś mi powiedziała, że jeśli wychodzi flora mieszana to raczej nie ma zakażenia. Po prostu była zanieczyszczona próbka. Niestety mocz do posiewu pobrać to jest jakiś kosmos.
 
A masz jakieś objawy zakażenia? Pieczenie, zaczerwienienie, ból brzucha?
Jesteś w ciąży? Ja chyba bym wzięła antybiotyk i potem powtórzyła badanie.

A w zwykłym badaniu moczu nie wychodzą Ci dodatkowo leukocyty czy erytrocyty?
 
A masz jakieś objawy zakażenia? Pieczenie, zaczerwienienie, ból brzucha?
Jesteś w ciąży? Ja chyba bym wzięła antybiotyk i potem powtórzyła badanie.

A w zwykłym badaniu moczu nie wychodzą Ci dodatkowo leukocyty czy erytrocyty?
Nie boli mnie nic, żadnych objawów. Jestem w ciąży. Leukocyty jakieś były, ale dwóch ginekologów mi powiedziało, że bez antybiogramu nie dostanę antybiotyku☹️ No i mój ginekolog powiedział, że „kilka leukocytów może być obecnych”
 
U mnie w drugą stronę z kolei. Bakterie w badaniu ogólnym moczu + białko, wysokie ph za to posiew ujemny. Bądź tu mądry 🤔 spróbuj może rzeczywiście z tym kwasem
 
Przede wszystkim, żebyś dobrze zebrać mocz na badanie to trzeba wleźć pod prysznic, umyć się, potem pobrać ze środkowego strumienia. Powtórz badanie podstawowe bo często źle pobrana próbka i za długo trzymana w domu powoduje fałszywy wynik
 
Przede wszystkim, żebyś dobrze zebrać mocz na badanie to trzeba wleźć pod prysznic, umyć się, potem pobrać ze środkowego strumienia. Powtórz badanie podstawowe bo często źle pobrana próbka i za długo trzymana w domu powoduje fałszywy wynik
Dokladnie tak zrobiłam. To jest już powtórzone. W 15 minut było w laboratorium.
 
reklama
U mnie w drugą stronę z kolei. Bakterie w badaniu ogólnym moczu + białko, wysokie ph za to posiew ujemny. Bądź tu mądry 🤔 spróbuj może rzeczywiście z tym kwasem
Ja też mam właśnie bakterie w ogólnym i śladowe ilości białka. Jutro zrobię w innym laboratorium w pudełeczku z kwasem.
 
Do góry