reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawdopodobieństwo ciąży

mzd

Dołączył(a)
28 Lipiec 2023
Postów
9
Cześć dziewczyny! Przez prawie dwa lata brałam tabletki antykoncepcyjne. Postanowiliśmy starac się o dziecko. Wraz z ostatnią pigułką w opakowaniu odstawiłam je. Ostatnia miesiączka była 03.07 (krwawienie wynikające z odstawienia). Dziś (28.07) powinnam dostać okresu ( wg cykli jakie miałam podczas brania tabletek) . Dodam, że przed tabletkami miałam nieregularne, dlatego do końca nie wiem, czy po odstawieniu wrócą one do nieregularności. Nie wytrzymałam i we wtorek (25.07) zrobiłam test płytkowy pink super czuły, wyszedł negatywny. Wiem, że to moglo być za wcześnie na test, ale nie wytrzymałam i zrobiłam. Od kilku dni mam powiększone piersi (nie są bolesne), czuję takie bulgotanie/przelewanie w brzuchu, delikatny ból w podbrzuszu i od dwóch dni biały gęsty śluz. Przez cały cykl nie mierzyłam temperatury, ale zmierzyłam po teście wtorek 36.6, środa 37.2, czwartek 37.3. wiem, że to mogą być zwykłe objawy miesiączki i za bardzo się nakręcam, ale czy moze to być ciąża? Poczekam z dzień, dwa i powtórzę test.
 
reklama
Cześć dziewczyny! Przez prawie dwa lata brałam tabletki antykoncepcyjne. Postanowiliśmy starac się o dziecko. Wraz z ostatnią pigułką w opakowaniu odstawiłam je. Ostatnia miesiączka była 03.07 (krwawienie wynikające z odstawienia). Dziś (28.07) powinnam dostać okresu ( wg cykli jakie miałam podczas brania tabletek) . Dodam, że przed tabletkami miałam nieregularne, dlatego do końca nie wiem, czy po odstawieniu wrócą one do nieregularności. Nie wytrzymałam i we wtorek (25.07) zrobiłam test płytkowy pink super czuły, wyszedł negatywny. Wiem, że to moglo być za wcześnie na test, ale nie wytrzymałam i zrobiłam. Od kilku dni mam powiększone piersi (nie są bolesne), czuję takie bulgotanie/przelewanie w brzuchu, delikatny ból w podbrzuszu i od dwóch dni biały gęsty śluz. Przez cały cykl nie mierzyłam temperatury, ale zmierzyłam po teście wtorek 36.6, środa 37.2, czwartek 37.3. wiem, że to mogą być zwykłe objawy miesiączki i za bardzo się nakręcam, ale czy moze to być ciąża? Poczekam z dzień, dwa i powtórzę test.
Niestety jednorazowe pomiary temperatury nic nam nie powiedzą. Jeżeli myślisz, że to objawy ciążowe to już test powinien wyjść, bo bez hormonu betahcg nie może być objawów. Wszystko różnież może wskazywać na pms i nadchodzący okres. Myślę, że jak dostaniesz okresu to powinnaś iść do ginekologa, żeby sprawdził czy jajniki pracują, czy jest owulacja, pobrać cytologię, itp. 🙂
 
Niestety jednorazowe pomiary temperatury nic nam nie powiedzą. Jeżeli myślisz, że to objawy ciążowe to już test powinien wyjść, bo bez hormonu betahcg nie może być objawów. Wszystko różnież może wskazywać na pms i nadchodzący okres. Myślę, że jak dostaniesz okresu to powinnaś iść do ginekologa, żeby sprawdził czy jajniki pracują, czy jest owulacja, pobrać cytologię, itp. 🙂
Tak wiem, właśnie, ze jednorazowe pomiary nic nie mówią. Dlatego, jesli miesiączka nadejdzie, zacznę od początku cyklu mierzyć. Cytologię miałam niedawno robioną, wszystko było w porządku. Być może nakręcam się niepotrzebnie, tymbardziej, że podobno po odstawieniu tabletek, ciężko zajść za pierwszym razem
 
Tak wiem, właśnie, ze jednorazowe pomiary nic nie mówią. Dlatego, jesli miesiączka nadejdzie, zacznę od początku cyklu mierzyć. Cytologię miałam niedawno robioną, wszystko było w porządku. Być może nakręcam się niepotrzebnie, tymbardziej, że podobno po odstawieniu tabletek, ciężko zajść za pierwszym razem
Po odstawieniu antykoncepcji organizm musi wrócić na swój tor i się ustabilizować.
Mówi się, że potrzeba około 3miesięcy .
Ale organizm człowieka to jedno wielkie pole niespodzianek. Ja np zaszłam już w drugim cyklu po zakończeniu antykoncepcji więc w sumie u mnie organizm załapał ciążę od razu.
Wiem też, że starając się, człowiek doszukuje się oznak na każdym kroku.
I tak samo u mnie w pierwszym miesiącu doszukiwałam się każdej najmniejszej oznaki, że coś się dzieje. A wtedy człowiek bywa wyczulony na najmniejsze zmiany 🙈, na które normalnie by się w życiu nie zwróciło uwagi .

Poczekaj cierpliwie z parę dni, zrób test.Chociaż wydaje mi się, że do tego czasu może już dostaniesz też okres.
Cierpliwości 😉 chociaż wiem że z tym bywa niełatwo bo sama w drugim cyklu test robiłam cały tydzień przez planowaną miesiączką 😄
 
Tak wiem, właśnie, ze jednorazowe pomiary nic nie mówią. Dlatego, jesli miesiączka nadejdzie, zacznę od początku cyklu mierzyć. Cytologię miałam niedawno robioną, wszystko było w porządku. Być może nakręcam się niepotrzebnie, tymbardziej, że podobno po odstawieniu tabletek, ciężko zajść za pierwszym razem
Różne są przypadki i oczywiście trzymam kciuki za starania ✊🙂
 
Jestem w tej samej sytuacji. Odstawiłam antykoncepcję w lipcu i czekam teraz czy się udało. Mam już dwoje dzieci, oboje z pierwszego cyklu po odstawieniu, więc wiem, że się da 🙂 problemem jest jednak to, że nie wiadomo kiedy powinna być owulacja więc trzeba po prostu czekać 😔 trzymam za Ciebie kciuki autorko ✊
 
Prawdopodobieństwo 50/50, no niestety żadna z nas nic tu nie wywrozy:) powtórzyłabym po prostu test na Twoim miejscu
 
Cześć dziewczyny! Przez prawie dwa lata brałam tabletki antykoncepcyjne. Postanowiliśmy starac się o dziecko. Wraz z ostatnią pigułką w opakowaniu odstawiłam je. Ostatnia miesiączka była 03.07 (krwawienie wynikające z odstawienia). Dziś (28.07) powinnam dostać okresu ( wg cykli jakie miałam podczas brania tabletek) . Dodam, że przed tabletkami miałam nieregularne, dlatego do końca nie wiem, czy po odstawieniu wrócą one do nieregularności. Nie wytrzymałam i we wtorek (25.07) zrobiłam test płytkowy pink super czuły, wyszedł negatywny. Wiem, że to moglo być za wcześnie na test, ale nie wytrzymałam i zrobiłam. Od kilku dni mam powiększone piersi (nie są bolesne), czuję takie bulgotanie/przelewanie w brzuchu, delikatny ból w podbrzuszu i od dwóch dni biały gęsty śluz. Przez cały cykl nie mierzyłam temperatury, ale zmierzyłam po teście wtorek 36.6, środa 37.2, czwartek 37.3. wiem, że to mogą być zwykłe objawy miesiączki i za bardzo się nakręcam, ale czy moze to być ciąża? Poczekam z dzień, dwa i powtórzę test.
Ja zaszłam w pierwszym cyklu po odstawieniu, a owulacja wtedy spóźniła się o 2 tygodnie! Ale ja mam pcos, więc dla mnie takie ruchome owulacje lub cykle bez owulacji zawsze były normą. A wtedy już myślałam, że właśnie owulacja nie wystąpiła i jestem mega rozregulowana. Ale jeśli mój organizm poradził sobie po 10 latach na tabletkach anty, to zdrowy organizm też sobie poradzi 😊
 
reklama
Cześć dziewczyny! Przez prawie dwa lata brałam tabletki antykoncepcyjne. Postanowiliśmy starac się o dziecko. Wraz z ostatnią pigułką w opakowaniu odstawiłam je. Ostatnia miesiączka była 03.07 (krwawienie wynikające z odstawienia). Dziś (28.07) powinnam dostać okresu ( wg cykli jakie miałam podczas brania tabletek) . Dodam, że przed tabletkami miałam nieregularne, dlatego do końca nie wiem, czy po odstawieniu wrócą one do nieregularności. Nie wytrzymałam i we wtorek (25.07) zrobiłam test płytkowy pink super czuły, wyszedł negatywny. Wiem, że to moglo być za wcześnie na test, ale nie wytrzymałam i zrobiłam. Od kilku dni mam powiększone piersi (nie są bolesne), czuję takie bulgotanie/przelewanie w brzuchu, delikatny ból w podbrzuszu i od dwóch dni biały gęsty śluz. Przez cały cykl nie mierzyłam temperatury, ale zmierzyłam po teście wtorek 36.6, środa 37.2, czwartek 37.3. wiem, że to mogą być zwykłe objawy miesiączki i za bardzo się nakręcam, ale czy moze to być ciąża? Poczekam z dzień, dwa i powtórzę test.
Wszystko możliwe. Ja w pierwszą ciążę zaszłam zaraz po odstawieniu tabletek.
Co do objawów - jak to mówią - na dwoje babka wróżyła 🙃
W każdym razie życzę Wam powodzenia i pozdrawiam 🙂
 
reklama
Do góry