reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prężenie sie niemowlecia

Rosi79

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Styczeń 2010
Postów
807
Moja 11 miesieczna corka od ok 2 miesiecy podczas zasypiania silnie prezy nóżki i rączki.Raczki zaciska w piesci i prostuje w dół brzuszka.Trzyma tak dlugo poki nie uśnie.Brzuszek ma miekki przy tym.Czy powinnam sie niepokoic?

 
Ostatnia edycja:
reklama
Zapytaj o to pediatrę przy najbliższej wizycie. Dziecko raczej przy bólu brzuszka podkurcza nóżki.
Mój Filip ma 10 miesięcy i jak nie chce iść spać, to się pręży podobnie jak twoja, ale po kilku minutowej walce się poddaje i leży przytulony do mnie.
 
Nie wiem czy ją cos boli wtedy bo nie placze tylko tak wyciaga raczki w dol brzuszka i prostuje nogi a przy tym wygina grzbiet do tylu.I w takiej dziwnej pozie lezy przez kilka minut.
Pediatra ponagniatala brzuszek i powiedziala ze wmawiam w dziecko choroby jakies.Nie moglysmy sie dogadac jak to prężenie sie wyglada:(
 
Ja skonsultowałabym z innym pediatrą. Uwierz mi, ze ilu lekarzy, tyle moze być róznych poglądów, między innymi taki pogląd, ze szukasz na siłę choroby. Prężenie niemal zawsze ma jakąś przyczynę, więc dobrze byłoby jej poszukac.
 
Szanowni Państwo

Prężenia, nieprawidłowe ułożenie ciała, zwiększone lub obniżone napięcie mięśni rąk i nóg, problemy ze ssaniem, krztuszenie się, nieprawidłowa wielkość lub pulsowanie ciemiączka, drżenia kończyn, nieprawidłowe ustawienie gałek ocznych i problemy ze snem mogą być pierwszymi objawami zaburzeń neurologicznych. Rodzice jak najszybciej powinni zgłaszać wszystkie niepokojące objawy lekarzowi pierwszego kontaktu lub pediatrze. Wcześnie wykryte nieprawidłowości, szybka rehabilitacja lub – jeśli jest potrzebne – leczenie mogą sprawić, że dziecko w kolejnych etapach życia będzie rozwijać się zupełnie prawidłowo. Dlatego właśnie ogromne znaczenie w przypadku schorzeń neurologicznych ma czas. U małych dzieci centralny układ nerwowy rozwija się bardzo szybko i ważne jest, by odpowiednie postępowanie terapeutyczne lub rehabilitacyjne rozpocząć już w pierwszym półroczu życia.

Zespół poznańskiego szpitala i przychodni Med Polonia
 
moja niunia też tak robiła nie szło go utrzymać, potrafił robić tak godzinę, czasem to były bóle brzuszka...
ale sama nie wiem jaki był tego powód:sorry2:
 
reklama
U nas problem podobny. Zosia ma ponad 10 miesięcy, a problem rozpoczął się, gdy zaczęła mieć zaparcia. Początkowo właśnie obwiniałam o to problemy jelitowe iz wypróżnianiem, ale pozbyłyśmy się zaparć, a preżenie i napinanie pozostało. Mała świetnie się rozwija, więc wyeliminowałam problem neurologiczy. Po konsultacji z pediatrą dowiedziałam się, że może to być onanizm dziecięcy. Zosia robi tak tylko przed zasypianiem. Lekarz kazał nam jej przerywać to napianie, prężenie się i powoli widać efekty. Kładę ją też spać jak jest już dosyć mocno zmęczona...
 
Do góry