reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z antykoncepcja. Spirala

Patii_666

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2018
Postów
4 234
Witam, jestem 8,5msc po porodzie po połogu dostałam tabletki jednoskladnikowe, niestety przez ponad 7msc krwawilam co półtorej tygodnia doszły bóle migrenowe które utrudniają funkcjonowanie.. I powtarza to się w kółko co półtorej tygodnia ból głowy, krwawienia, wkoncu wybrałam się do ginekologa, doradzil odstawienie tabletek zamienić na prezerwatywy dopóki karmie piersią i pomyśleć o spirali.. Co do tematu prezerwatyw nie chce ich używać, nie ten komfort i wiem że może skończyć to sie wpadka.. Co do spirali trochę czytałam na ten temat ale posty są stare.. Czy są osoby które mogą wypowiedzieć się o spirali miedzianej.?hormonalnej nie biorę pod uwagę, myślę że również będę się po niej źle czuła.. Czy samo zakładanie spirali boli.? I jak jest podczas stosunku? Czy można zachaczyc itd? Dziękuję za odpowiedz
 
reklama
reklama
Ja cytologie tez mialam robiona w ciazy, teraz powtorka byla. No ale to akurat wydaje mi sie rozsadne zeby zrobic te badania przed. Zreszta chyba i tak normalnie zaleca sie cytologie jakies 6 miesiecy po porodzie.
No wkladke najlepiej zakladac w trakcie okresu ale nie jest to wymog konieczny. U mnie bylo bez.
Ciezko niestety trafic na dobrego lekarza, chociaz ja akurat do tego mojego mam zaufanie. Ale tani niestety nie jest:/
Nie jest wymog konieczny jesli rodzilas naturalnie, a w innym przypadku to jest na sile.
 
Witam, jestem 8,5msc po porodzie po połogu dostałam tabletki jednoskladnikowe, niestety przez ponad 7msc krwawilam co półtorej tygodnia doszły bóle migrenowe które utrudniają funkcjonowanie.. I powtarza to się w kółko co półtorej tygodnia ból głowy, krwawienia, wkoncu wybrałam się do ginekologa, doradzil odstawienie tabletek zamienić na prezerwatywy dopóki karmie piersią i pomyśleć o spirali.. Co do tematu prezerwatyw nie chce ich używać, nie ten komfort i wiem że może skończyć to sie wpadka.. Co do spirali trochę czytałam na ten temat ale posty są stare.. Czy są osoby które mogą wypowiedzieć się o spirali miedzianej.?hormonalnej nie biorę pod uwagę, myślę że również będę się po niej źle czuła.. Czy samo zakładanie spirali boli.? I jak jest podczas stosunku? Czy można zachaczyc itd? Dziękuję za odpowiedz
Mam założona spiralę miedziana. W czerwcu założyłam już 3 raz jestem zadowolona. Nigdy nie zawiodła. Gdy chciałam 3 dziecko poprostu wyciągnęłam i bez problemu zaszłam w ciążę. Jest na 5 lat. Dla mnie nie ma lepszej antykoncepcji. Gdy chciałam założyć 2 wkładkę musiałam poczekać rok od cc, wtedy musiałam brać tabletki i to był koszmar fatalnie się po nich czułam, trzeba o nich pamiętać. A spirala zakładasz co pół roku do gina na kontrolę i po sprawie.
 
Ja bylam u gina zalozyc i okazalo sie, ze sie nie da !:/ Jestem taka zla. Okazalo sie, ze blizna po cc jest nadal slaba, a macica w totalnym tylozgieciu, stwierdził ze ciecie było wykonane dziwnie :/ moglby przebic sie do brzucha ta spirala i masakra..... Po tych tabletkach czuje sie znowu fatalnie. Az sie zastanawiam czy tak nie byloby tez przy spirali:/
 
Miałam dwa razy zmieniane, niestety żadnej ulgi.. Tymbardziej że karmie piersią więc myślę że to przez te jednoskladnikowe.. Myślę o karmieniu do roczku może po tych dwuskladnikowych będzie lepiej.. Implanty, muszę o nich poczytać najbardziej boję się że będzie to samo przez te cholerne hormony.. No poprostu mam ich dość..
A moze Twoj ? Moja kolezanka wyslala swojego meza na podwiazanie tzw.chyba ze planujecie dzieci jeszcze
Zabieg w dobrej klinice kosztuje ok 1000-1500
hchyflw1602e3u3h.png
 
Hej, raczej bym go nie wysłała na to jesteśmy młodzi więc taka opcja odpada, ja odlozylam tabletki, migrena pojawia się coraz rzadziej,póki karmie niestety zostają gumki.. Myślę też o kalendarzyku jeśli mi się okres ureguluję bo przed ciąża uzywalismy kalendarzyka i mnie nie zawiódł
 
Hej, raczej bym go nie wysłała na to jesteśmy młodzi więc taka opcja odpada, ja odlozylam tabletki, migrena pojawia się coraz rzadziej,póki karmie niestety zostają gumki.. Myślę też o kalendarzyku jeśli mi się okres ureguluję bo przed ciąża uzywalismy kalendarzyka i mnie nie zawiódł
Ja bralam zastrzyk Depoprovera w okresie karmienia
 
Hej. Zagląda ktoś tu czasami. Mam problem :(
W maju 2018 założyłam wkładkę Kyleena. Wszystko było pięknie ładnie. 0 skutków ubocznych. Same plusy.
Od jakiegoś czasu nie wyczuwam sznurków. Kontaktowałam się z moim lekarzem w celu sprawdzenia wkładki i przy okazji powiedziałam mu o tych sznurkach. Mam przyjść do niego we wt.

Od wczoraj boli mnie podbrzusze. Czasem kuje w jajnikach. Do tego doszedł ból w pachwinie. Naczytalam się w necie różnych rzeczy i chyba już zaczęłam trochę schizowac.
Podejrzewam przemieszczenie wkładki. Dzisiaj temp 37.6 a chora nie jestem. I już głupiej. Czy któraś z Was też tak miała i wszystko było ok?
 
reklama
Hej. Zagląda ktoś tu czasami. Mam problem :(
W maju 2018 założyłam wkładkę Kyleena. Wszystko było pięknie ładnie. 0 skutków ubocznych. Same plusy.
Od jakiegoś czasu nie wyczuwam sznurków. Kontaktowałam się z moim lekarzem w celu sprawdzenia wkładki i przy okazji powiedziałam mu o tych sznurkach. Mam przyjść do niego we wt.

Od wczoraj boli mnie podbrzusze. Czasem kuje w jajnikach. Do tego doszedł ból w pachwinie. Naczytalam się w necie różnych rzeczy i chyba już zaczęłam trochę schizowac.
Podejrzewam przemieszczenie wkładki. Dzisiaj temp 37.6 a chora nie jestem. I już głupiej. Czy któraś z Was też tak miała i wszystko było ok?
W pierwszej kolejności zrobiłbym test ciazowy
 
Do góry