reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z tolerancją laktozy

Dołączył(a)
31 Październik 2015
Postów
7
Dziewczyny szukam porady odnośnie tabletek lub suplementów, które pomagają trawić laktozę. Nie wiem, czy coś takiego jest, ale mam problem z mlekiem i innymi mlecznymi produktami. Uwielbiam białą kawę, ale potem mam bóle. Są sposoby na takie dolegliwości, czy takie środki są na receptę? Pozdrawiam
 
reklama
Najpierw odstaw nabiał i sprawdź czy to on jest przyczyną Twojego bólu. Łykanie tabletek "bo tak mi się wydaje" nie jest dobrym pomysłem.
 
Sa produkty bezlaktozowe. Teraz cale multum.
Ale musisz byc pewna ze to laktoza jest winna.
W mleku jest tez kazeina ktora takze lubi mieszac w zoladku.

Proponuje odstawienie calego nabialu na minimum tydzien (do kawy mozesz dolewac mleka kokosowego ktore jest banalne w przygotowaniu ale roznie pyszne). A potem przerzucenie sie powoli na nabial bezlaktozowy. Ale zaczynajac od malych porcji.

No i koniecznie wizyta u lekarza i badania na nietolerancje pokarmowe.
 
Mam podobne dolegliwości i przerzuciłam się na mleko bez laktozy. Kupuję czasem sojowe. Na inne mleczne produkty nie znalazłam jeszcze zastępstwa. Jeśli chodzi o tabletki to biorę 4lacti. On ogólnie wspomaga trawienie. Jest probiotykiem, nie wiem jak inne, ale ten kupuję bez recepty.
 
Też proponuję na jakiś czas odstawić produkty zawierające laktozę,ewentualnie zrobić test na tolerancję laktozy...W razie konieczności udać się do lekarza w celu ustalenia diety opcjonalnie przepisania tabletek..
Osobiście bardziej bym była za stosowaniem produktów bez laktozy(tym bardziej jak piszą dziewczyny wcześniej jest ich teraz mnóstwo) niż stosowaniem leków ;) Ale to Twój osobisty wybór :)
 
Do góry