reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem ze snem noworodka

mariaantonina96

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Październik 2020
Postów
884
Cześć dziewczyny, mam problem z moją córeczką ktora ma 3 tyg.Malutka w dzień spi pięknie, w nocy jest masakra. Idziemy do łóżka o 20, zasypia dopiero koło 24... później resztę nocy ma turbo drzemki, usypiania 40 min żeby spała 30 min.. a ten sen ciągłe stękanie, już nie wiem co robić.
 
reklama
Tak też się zastanawiamy, ale wypróżnia się normalnie, jednak się pręży więc może to to
A brzuszek ma miękki? Oprócz tego płacze czy po prostu nie chce spać?
Niestety pierwsze miesiące mogą być ciężkie dla dziecka (rodzica przy okazji również 😅), bo wciąż przyzwyczaja się do nowych warunków. Maluszek intensywnie się rozwija, potem musi to jakoś odreagować. Nie odróżnia jeszcze dnia od nocy.
Malutka śpi sama czy z wami?
 
Niestety to jest normalne, noworodek nie wie, kiedy jest dzień, a kiedy noc. Przed spaniem nie karm jej w sypialni, tylko np. w salonie, po czym przejdź do ciemnej sypialni, może pomoże. Czy Twoja sypialnia jest dobrze zaciemniona? Możesz też wspomóc się szumem.
 
Co możesz zrobić : uzbroić się w ogromną dawkę cierpliwości i próbować cierpliwie wszystkiego co się da : szumisie, szum okapu, suszarka do włosów, odkurzacz ( nie za głośny ) , szumy z internetu: biały lub różowy .
A tak na dobrą sprawę : mój też w dzień spałjak aniołek a w nocy dawałmi zdrowo popalić 🙄
i nie działały na niego żadne szumy ani nic.
Cierpliwość. Ogromna dawka cierpliwości, aż układ nerwowy dziecka zacznie ciut lepiej pracować .
 
reklama
Myślę, że jest to standardowe pomylenie przez noworodka dnia z nocą. Pominno minąć do około 3 miesiąca. Musicie zadbać o codzienną rutynę i pokazywać dziecku kiedy jest dzień a kiedy noc. Czyli rodosne powitanie dnia, poranna toaleta, ubieranie i normalna aktywność w ciągu dnia czyli spacery i dużo eksponowania go na światło dzienne. Natomiast wieczory powinny być już spokojne, w ciszy. Karmić najlepiej po ciemku albo słabej lampce,
 
Do góry