reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem ze snem u 3 miesięcznego dziecka

Dzięki, na pewno przeczytam :-)

A więc wczoraj wieczorem zaczęła histerię jeszcze przed kąpaniem wiec zaraz po kąpieli podałam jej paracetamol i gdzieś po pół godziny się uspokoila, co więcej sama zasnęła położona w łóżeczku (co nigdy się nie zdarzyło 😂), spala spokojnie do 4, przebudziła się tylko dwa razy na jedzenie, dopiero po 4 raz miała atak płaczu ale.to nie był aż taki atak bo udało nam się po chwili noszenia ją uspokoić. Wygląda na to że przeciwbólowy pomógł, tylko pytanie co w takim razie mogłoby ją bolec ...
 
reklama
Dzięki, na pewno przeczytam :-)

A więc wczoraj wieczorem zaczęła histerię jeszcze przed kąpaniem wiec zaraz po kąpieli podałam jej paracetamol i gdzieś po pół godziny się uspokoila, co więcej sama zasnęła położona w łóżeczku (co nigdy się nie zdarzyło 😂), spala spokojnie do 4, przebudziła się tylko dwa razy na jedzenie, dopiero po 4 raz miała atak płaczu ale.to nie był aż taki atak bo udało nam się po chwili noszenia ją uspokoić. Wygląda na to że przeciwbólowy pomógł, tylko pytanie co w takim razie mogłoby ją bolec ...
My kiedys tez probowalismy takiego sposobu. Pomoglo jednego dnia, kolejnego juz nie zadzialalo.
 
@Justynka28 Niestety jeśli córka ma refluks, to jest duża szansa, że wszystkie te bóle są z nim związane. U nas niestety do 1 r.ż. w zasadzie nic nie pomagało - a zaczęło się psuć ok 2 m.ż. Dziecku musiał dojrzeć układ pokarmowy i dopiero wówczas zaczęło się poprawiać.
 
Dzięki, na pewno przeczytam :-)

A więc wczoraj wieczorem zaczęła histerię jeszcze przed kąpaniem wiec zaraz po kąpieli podałam jej paracetamol i gdzieś po pół godziny się uspokoila, co więcej sama zasnęła położona w łóżeczku (co nigdy się nie zdarzyło 😂), spala spokojnie do 4, przebudziła się tylko dwa razy na jedzenie, dopiero po 4 raz miała atak płaczu ale.to nie był aż taki atak bo udało nam się po chwili noszenia ją uspokoić. Wygląda na to że przeciwbólowy pomógł, tylko pytanie co w takim razie mogłoby ją bolec ...
My tez mieliśmy noc ciężką i córeczka tez ma refluks. Jakie leki dajesz malutkiej, bo pisałaś, że dostaje. Ja karmię mm i co drugie karmienie dajemy zagęszczacz do mleka nutriton. Jak dawaliśmy do każdego to miała biegunkę. Po nutritonie ulewa mniej ale jednak zawsze i nie na znaczenia czy godzina czy dwie po karmieniu. Teraz w nocy jak jest taka niespokojna i się wierzga to problem się nasila. Jak spała sobie spokojnie to do 4 czy 5 się nie budziła a dzisiaj ledwo wytrzymała do drugiej ale w między czasie popłakiwała i kilka razy dostała smoczka na przeczekanie.
 
My tez mieliśmy noc ciężką i córeczka tez ma refluks. Jakie leki dajesz malutkiej, bo pisałaś, że dostaje. Ja karmię mm i co drugie karmienie dajemy zagęszczacz do mleka nutriton. Jak dawaliśmy do każdego to miała biegunkę. Po nutritonie ulewa mniej ale jednak zawsze i nie na znaczenia czy godzina czy dwie po karmieniu. Teraz w nocy jak jest taka niespokojna i się wierzga to problem się nasila. Jak spała sobie spokojnie to do 4 czy 5 się nie budziła a dzisiaj ledwo wytrzymała do drugiej ale w między czasie popłakiwała i kilka razy dostała smoczka na przeczekanie.
Córka dostaje debridat 3 razy dziennie i po każdym karmieniu oraz na noc Gastrotuss baby. U nas nutriton się.nie sprawdził, ponieważ karmię piersią próba podawania go z łyżeczki kończyła się pluciem i dławieniem się. Jestem na diecie bezmlecznej i bez jajecznej. Po tych lekach ogólnie jest spora poprawa, malutka w dzień jest spokojniejsza (wcześniej był płacz przez większość dnia), ulewa ale to już jest ulewanie a nie wymioty, rzadziej też ulewa nadtrawionym pokarmem, lepiej przybiera na wadze i już rzadko zdarza się jej krztusić cofniętym pokarmem. W nocy również wierci się i popłakuje i to od ma od początku, teraz martwią mnie te histerie, mam nadzieję że to faktycznie tylko skok rozwojowy 🙁
 
My tez mieliśmy noc ciężką i córeczka tez ma refluks. Jakie leki dajesz malutkiej, bo pisałaś, że dostaje. Ja karmię mm i co drugie karmienie dajemy zagęszczacz do mleka nutriton. Jak dawaliśmy do każdego to miała biegunkę. Po nutritonie ulewa mniej ale jednak zawsze i nie na znaczenia czy godzina czy dwie po karmieniu. Teraz w nocy jak jest taka niespokojna i się wierzga to problem się nasila. Jak spała sobie spokojnie to do 4 czy 5 się nie budziła a dzisiaj ledwo wytrzymała do drugiej ale w między czasie popłakiwała i kilka razy dostała smoczka na przeczekanie.
A podajesz zwykle mm czy jakieś specjane dla alergików? Nasza gastrolog powiedziała że ostatecznym krokiem jeśli leki nie zadziałaja będzie przejście na specjalną mieszankę, ale ja strasznie nie chciałabym rezygnować z kp :-/
 
A podajesz zwykle mm czy jakieś specjane dla alergików? Nasza gastrolog powiedziała że ostatecznym krokiem jeśli leki nie zadziałaja będzie przejście na specjalną mieszankę, ale ja strasznie nie chciałabym rezygnować z kp :-/
Pierwszy miesiąc było kpi plus dokarmianie mlekiem nan. Po miesiącu wysypka na buzi i lekarz podejrzewał alergie , a ja przestałam ściągać pokarm i wszedł bebilon pepti dla alergikow. Żadne mleko nie miało najmniejszego wpływu na ulewanie obojętnie jakie Piła ulewała po 20-30 razy na dobę , natomiast my nie dostaliśmy skierowania do gastrologa ponieważ od początku bardzo dobrze przybierała i przybiera nadal. Dosłownie nie nadążamy ze zmiana garderoby ☺️. Jak miska 10 tygodni to była prowokacja zwykłym mlekiem i nic się nie zadziało dlatego teraz dajemy bebilon comfort na zaparcia i kolki bo z tym był problem. Z mlekiem jest na pewno Ok bo dajemy już 6 tydzień i wcześniej nic się nie działo. Dawałam tez gastrotus jak była dużo mniejsza i zrezygnowałam bo było plucie i krzyk. Może spróbuje znowu bo teraz jednak jest większa i nie powinno być problemu z podaniem? A jaką ilość dajesz tego syropu i czy na noc tez się daje po jedzeniu ?
 
A podajesz zwykle mm czy jakieś specjane dla alergików? Nasza gastrolog powiedziała że ostatecznym krokiem jeśli leki nie zadziałaja będzie przejście na specjalną mieszankę, ale ja strasznie nie chciałabym rezygnować z kp :-/
Bo tak dobie myśle ze może faktycznie dokucza jej ten refluks, dziś na nic podam i zobaczę na syropu jest napisane że 5 ml
 
reklama
Do góry