reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

dziewczyny sorry ale nie nadążąm- o których szczepionkach Wy piszecie?? Bo te obowiązkowe to obowiązkowe i już. Maja poza tym miała tylko pneumo. Teraz za tydzień na jakieś mamy isc tylko ja w temacie szczepionek jestem zielona....
 
reklama
onanana teraz dzieciaki beda szczepione na odra-swinka-rozyczka :tak:
BTW czy u Was w miescie jest taki program darmowych szczepien przeciwko pneumokokom? Co prawda macie juz za saba pewnie 3 dawki.... ale wiem ze dzieci ktore chodza do żłobka czasem maja te szczepienia refundowane. Przynajmniej w Krakowie tak jest. maciek mial akurat 3 pierwsze dawki pneumo darmowe. mozesz zapytac lekarki ;)
 
Dzięki Nimfii:-D Te szczepionki są obowiązkowe z tego co wiem. Zresztą nie wiem czemu miałabym na nie nie szczepić...
Wiesz co ja w MOPSie pytałam o te szczepionki na pneumo to się odowiedziałam że jesli spełniam warunki do zasiłków rodzinnych itd to mogę dostać. U lekarki nci nie mówili ale dziś będę to koniecznie zapytam. już mi kiedyś helenka o tym pisała! Jak się okaże że tak to będę próbowała odzyskać kase za te poprzednie dawki!
 
onanana tak odra-swinka-rozyczka jest obowiazkowa i darmowa :tak:
Wiesz Maciek mial szczepienia w poradni przyszpitalnej Szpitala Dzieciecego w Krakowie i wiem ze tam maja ten program darmowych pneumokokow dla dzieci ze żłobków oraz wcześniakow. Nas poinformowala lekarka stamtad po prostu z emoze nam dac te darmowe dawki pneumo, jako ze Maciek po zamartwicy urodzeniowej byl. Nie wiem czy ktos by kase oddawal za te szczepionki, ale jesli tak to chyba trzebaby juz w Urzedzie Miasta w MPOS wlasnie sie starac. Ale warto by wiedziec bo moze 4 dawke bedziecie miec darmo :tak: Bierze sie pod uwage miesiac w ktorym dziecko poszlo do żłobka takze :tak:
 
Ja o pneumo nic nie wiem, zresztą juz mamy 3 dawki za sobą. Ale mi pediatra mówiła, że ospa sie należy za darmo dzieciom żłobkowym:tak:
 
Pneumo nalezy sie wczesniakom ale tylko z niska masa urodzeniowa tak sie wkurzyłam bo moj urodził sie 34 tydz ale za wazył ponad 3kg to sie nie nalezy....wiec musiałam kupic:tak:
 
agalodz ale to jest dobra wola lekarza ktory decyduje o tych pneumo.... :tak: no i zalezy tez od miasta - Krakow dysponuje spora iloscia szczepionek.
Nam tez sie to pnaumo nie nalezalo. Bo dzieciom po zamartwicy sie zwyczajowo go nie podaje. Mlody wazy prawie 4kg:-pwiec ze wzgledu na wage tym bardzie nie. Lekarka nam dala bo malo dzieci korzystalo z tego programu darmowych szczepien. Te 3 lata temu jeszcze rodzice o nim nie wiedzieli tak jak wiedza teraz ;-)
 
Dziewczyny, może powiecie mi jak to z tymi szczepieniami jest. Teraz jest ta potrójna, ale to jest jedno ukłucie? Ja Igora szczepiłam na pneumo i dostał trzy dawki od 6 tyg, ż, co 6 tyg, i wydaje mi się, że po roku mieliśmy przyjść na jeszcze jedną dawkę? Nie mogę zapytać mojego pediatry bo dopiero na początku grudnia idziemy ( nie ma terminów wcześniej) i wtedy szczepimy w sumie trzy tygodnie po urodzinach Igora bo on 17 listopada. No i tu pojawia się kolejne pytanie o szczepionkę przeciwko meningokokom, szczepicie teraz? Polecacie? Na coś jeszcze szczepicie w tym czasie? Z nieobowiązkowych? Bo już sama nie wiem jak to ustawić, zeby dziecka nie obciążyć, a jednak zaszczepić i na te obowiązkowe i na pneumo (jesli wogóle jest to szczepienie, i na meningo.

Angun - może ppodpowiesz mi coś?
 
syl teraz na odre swinke rozyczke jest najblizsze szczpienie- jedno uklucie skojarzone ;)
Na pneumokoki bedzie oczywiscie jeszcze 4 dawka a to juz ustalisz z lekarzem kiedy ale mysle ze do 18msc zycia mozna spokojnie z tym czekac :tak: Na meningokok ja bede szczepic kube wlasnie okolo 18msc zycia tylko jedna dawka. Jeszcze w tym okresie 18msc 9albo pozniej) moglabys wziasc szczepienie platne na ospe wietrzna jesl chcesz :tak: No a z obowiazkowych to okolo 18msc zostaje jeszcze dawka 5w1 i WzwB lub 6w1 - jedna dawka tego albo tego jak dobrze pamietam.
bedziemy sobie to zozkaladac co 6tyg oczywiscie zeby nie wszystko na raz.
 
reklama
syl tak jak nimfii pisze z tymi szczepieniami. Ja teraz bede szczepić na tą potrójną, a potem jeszcze planuję na meningokoki i ospę. A ta czwarta dawka pneumo jest już chyba po 18miesiacu razem z tymi obowiazkowymi.
 
Do góry