reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prograf + Plaquenil (Hydroxychlorochina)

IZABELA 1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Sierpień 2022
Postów
193
Witajcie, bede zaczynac przygode z Prografem + Hydroxychlorochine (zamienna Plaquenilu) na wysokie komorki NK. Bede wdzieczna za podzielenie sie jak oceniacie dzialnie tych lekow i czy pomogly Wam donosic upragniona ciaze. Czy stosowalyscie te leki tylko w staranich czy w trakcie ciazy rowniez i jak dlugo. Chcialabym porownac swoje zalecenia. Jestem po 3 poronieniach. Z gory bardzo dziekuje za pomoc. :*
 
reklama
Witajcie, bede zaczynac przygode z Prografem + Hydroxychlorochine (zamienna Plaquenilu) na wysokie komorki NK. Bede wdzieczna za podzielenie sie jak oceniacie dzialnie tych lekow i czy pomogly Wam donosic upragniona ciaze. Czy stosowalyscie te leki tylko w staranich czy w trakcie ciazy rowniez i jak dlugo. Chcialabym porownac swoje zalecenia. Jestem po 3 poronieniach. Z gory bardzo dziekuje za pomoc. :*
Cześć, ostry zestaw od razu. Immunolog taki zapisał? Ja mialam Hydrochloroquine+ medrol+ intralipid. Beta 0 ale przestały mnie boleć plecy, które mi dokuczały od roku. Na mnie ten zestaw ewidentnie działa, choć ciąży brak. Może za krótko to brałam?; Mam też przewalone ANA więc muszę poszerzyć diagnostykę u reumatologa.
Nad tym prografem się mocno zastanawiam. Został mi ostatni mrozak...
 
Cześć, ostry zestaw od razu. Immunolog taki zapisał? Ja mialam Hydrochloroquine+ medrol+ intralipid. Beta 0 ale przestały mnie boleć plecy, które mi dokuczały od roku. Na mnie ten zestaw ewidentnie działa, choć ciąży brak. Może za krótko to brałam?; Mam też przewalone ANA więc muszę poszerzyć diagnostykę u reumatologa.
Nad tym prografem się mocno zastanawiam. Został mi ostatni mrozak...
Czesc. Tak, immunolog przepisal z racji bardzo wysokich kom NK. Przy 3 ciazy brałam encorton a accofil, ale one w ogóle nie pomogly i poronilam tak samo jak za pierwszym i drugim razem kiedy nie brałam nic oprocz progesteronu. Dlatego teraz mam program + chydroxychlorochine. I usunięty encorton z racji że ANA mam prawidłowe. Immunolog powiedziala ze za to mam zazywac cyclogest progesteron ktory ma w działaniu zastąpić wlasnie encorton.. Co do chydroxychlorochiny i prografu, to zaczynam drugie podejście bo zle znosiłam te leki. Mam je brac 2 miesiące przed cyklem ze staraniem. A jakie leki Ty zazywasz?
 
Czesc. Tak, immunolog przepisal z racji bardzo wysokich kom NK. Przy 3 ciazy brałam encorton a accofil, ale one w ogóle nie pomogly i poronilam tak samo jak za pierwszym i drugim razem kiedy nie brałam nic oprocz progesteronu. Dlatego teraz mam program + chydroxychlorochine. I usunięty encorton z racji że ANA mam prawidłowe. Immunolog powiedziala ze za to mam zazywac cyclogest progesteron ktory ma w działaniu zastąpić wlasnie encorton.. Co do chydroxychlorochiny i prografu, to zaczynam drugie podejście bo zle znosiłam te leki. Mam je brac 2 miesiące przed cyklem ze staraniem. A jakie leki Ty zazywasz?
Ja brałam Hydrochloroquine od grudnia, transfer był 14 lutego. ale ja prawie nigdy nie miałam pozytywnej bety (raz puste jajo płodowe) . Prografu nie miałam nigdy. Oprócz jadłowstrętu nic mi nie było po tym leku. Ja się bardzo dziwnie czuję za to po sterydach: jakieś wysypki, zatkany nos bez kataru itp.
Z jakiego miasta masz immunologa? Ja jestem z Poznania. Jest tu jeden ale średni. Byłam też w Łodzi na szczepieniach - kiepsko to oceniam. I w Katowicach - też nikt tam prochu nie wymyślił... Idę jutro do reumatologa. Zobaczymy czy to sensowna wizyta będzie...
 
Ja leczylam sie u Dr W. Sydora z Krakowa. Ale jego leki nie zadzialay na 3 ciaze, a na kolejna zlecil mi doslownie takie samo leczenie, co mnie zaniepokoilo gdzie tu sens jak nie pomoglo za 3 razem, nie chce ryzykowac 4 razu. Dlatego mialam wizyte u Dr K. Jankowskiej z Warszawy. No i ona wlaczyla mi Chydroxy. + Prograf. Mam stosowac juz od 2 miesiecy przed staraniami. Dlaczego oceniasz kiepsko szczepienia? Sama sie tez nad tym zastanawialam, ale jestem kompletnie zielona w tym temacie. Podpytam, co bedziesz sprawdzac u reumatologa? Jeszcze nie bylam. Bylam za to u laryngologa w nadzieji ze to chore migdalki, ale okazaly sie zdrowe i braklo mi juz pomyslow.
 
Ja miałam zestaw
Metered, prograf, hydroxychloroquine, acofil, equoral i nic nie pomogło. Beta 0
Najbliższy transfer będę podchodzić już bez tych wszystkich specyfików
Bo pierwszyvtransfer ładnie zaskoczył na minimalnej ilości leków, ciąża się zatrzymała przez wadę serduszka dziecka
 
Ja miałam zestaw
Metered, prograf, hydroxychloroquine, acofil, equoral i nic nie pomogło. Beta 0
Najbliższy transfer będę podchodzić już bez tych wszystkich specyfików
Bo pierwszyvtransfer ładnie zaskoczył na minimalnej ilości leków, ciąża się zatrzymała przez wadę serduszka dziecka
Hej, a na co lek Metered? Jakie mialas dawkowanie leku hydroxychlorochiny i prografu?
 
reklama
Do góry