reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRZEDPORODOWO O PORODZIE czyli szkoły rodzenia, szpitale, ćwiczenia przed porodem itd

A ja trochę z innej beczki, tak mi się przypomniały ładne paznokcie Viki, no i chciałam się zapytać czy wam na szkole rodzenia nie mówili, że do szpitala trzeba zgłosić się z niepomalowanymi paznokciami? Bo mnie to utkwiło w pamięci, jak dziewczyna zmywała na IP. Choć bezbarwny lakier może nie przeszkadza, bo tu chodzi o ew. sinienie paznokci.

wydaje mi się że bezbarwny lakier można mieć na paznokciach bo wtedy widać czy sinieją czy nie gorzej z jakimś kolorkiem właśnie...
 
reklama
z tego co wiem to do porodu koniecznie trzeba zmyć lakier z paznokci choć bezbarwny lakier można sobie darować.
Objawy to i ja mam jakieś, ale sama już nie wiem. Najbardziej mnie przeraża fakt co ja zrobir z Olafem?!?! Rodzice i teściowie 100 km od nas mieszkają....
 
ja mam pytanie do tego bólu w plecach
bo mnie dzisiaj bolą ale tak tylko z prawej strony więc cały czas myślałam że krzywo wo nocy spałam dodam tylko że boli cały czas nie że raz silniej raz słabiej
 
moja gin. mowiła że nawet bezbarwny lakier lepiej zmyć bo może on w jakimś stopniu przeszkadzać w ocenie czy paznokcie sinieją czy nie

a tak z zupełnie innej beczki to dowiadywałam się co i jak w szpitalu w którym rodze i wiecie co mają całkiem fajny cennik:
700zł - obecność męża przy porodzie
coś koło 800zł - znieczulenie
i jak chce dodatkową położną to ona bierze 400 zł

i to się nazywa ciekawa sytuacja.... ciekawe jak to się ma do praw rodzącej
 
madiu to jakies nieporozumienie.... to jest panstwowy szpital??? Przeciez zarowno porod rodzinny jak i znieczulenie sa bezplatne! Juz tyle razy walkowali to w telewizji, a oni nadal swoje...
 
moja gin. mowiła że nawet bezbarwny lakier lepiej zmyć bo może on w jakimś stopniu przeszkadzać w ocenie czy paznokcie sinieją czy nie

a tak z zupełnie innej beczki to dowiadywałam się co i jak w szpitalu w którym rodze i wiecie co mają całkiem fajny cennik:
700zł - obecność męża przy porodzie
coś koło 800zł - znieczulenie
i jak chce dodatkową położną to ona bierze 400 zł

i to się nazywa ciekawa sytuacja.... ciekawe jak to się ma do praw rodzącej


Czy to cennik w prywatnym szpitalu??

U nas za poród rodzinny do niedawna płaciło się 200 zł ale tylko dostawało się bloczek i tak naprawde płacił kto chciał. Podobno 80% ludzi nie płaciło a ponoc z tych pieniędzy kupują w szpitalu te wszystkie łóżeczka dla dzieci, ciuszki i inne wyposażenie. Wiec jak wygląda oddział zależało od tego ile ludzi za to płaci. Teraz wprowadzili obowiązek zapłaty za poród rodzinny ale zmniejszyli stawkę 100 zł.
Wiem, że w innych szpitalach dookoła poród rodzinny jest za darmo i tak też powinno być.
Jestem w stanie zapłacic 100 zł, ale 700 to juz przesada. Nawet jeżeli nie będzie wolna sala rodzinna a chce potem byc na pojedynczej sali musze zapłacic 100 zł.
 
heh no to powiem, że to szpital państwowy... wrrrr oddalony ode mnie jakieś 15 km... z racji tego że do innego mam jakieś 50 został on automatycznie wybrany przeze mnie...
a ceny ... hih dla mnie to parodia... ale cóż bywa i tak
 
ale żeby za poród rodzinny płacić, to już masakra! Weź koniecznie fakturę ze szpitala po porodzie i prześlij do NFZ z podaniem o zwrot kosztów, podobno to działa :)
 
u nas też się płaci za poród rodzinny - 100 zł a za poród w wodzie - 250 zł
szpitale tylko nie nazywają tego opłatą za rodzinny, tylko na przykład pobyt w sali o niestandardowych warunkach,,, dupa blada, bo i tak na jedno wychodzi
 
reklama
Do góry