reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

Kotleciki ryżowe
1 szkl ryżu
2 jajka
starty żółty ser
przyprawy (jak kto lubi)
bułka tarta / mąka

ryż ugotować na b.miękko przestudzić dodać do niego jajka żółty ser (1/3 ilości ryżu) przyprawić i dosypać bułki tartej żeby się związało ja jeszcze dodałam łyżkę mąki bo nie przepadam za zbyt dużą ilością bułki tartej w kotletach wszelkiego rodzaju.formować kotlety obtaczać w bułce tartej i na patelnie ....najlepiej po każdym formowaniu opłukać ręce lepiej się będzie lepiło no i nie za szybko przewracać bo sie będą rozwalały czyli dać im sie porządnie przysmażyć :tak: mam nadzieję że się połapiecie ;-)
 
reklama
dziewczyny moze posmakujecie zapiekanke.....z brokulami ,serem zółtym i makaronem... wiec piers z kurczka 2,brokuły,pieczrki,cebulka,ser zólty,2 serki topione,smietana,czosnek,makaron,przyprawy.....gotuje makaron jaki chcecie swiderki,rurki,muszelki,brokula ugotowany,podsmazam piers,pieczarki,cebulke,roztapiam w garku 2 serki topione dolewam pol szklanki wody dodaje przyprawe kucharek lub kostke rosołowa i na koncu pol kubka smietany....na blaszke klade makaron pozniej brokuly na koncu klade kurczaka,zalewam sosem z serkow i smietany posypuje serem zółtym i wstawiam do piekarnika na jakies 40 minut.....u mnie wszyscy sie tym zajadaja....:-)pycha
 
dziewczyny moze posmakujecie zapiekanke.....z brokulami ,serem zółtym i makaronem... wiec piers z kurczka 2,brokuły,pieczrki,cebulka,ser zólty,2 serki topione,smietana,czosnek,makaron,przyprawy.....gotuje makaron jaki chcecie swiderki,rurki,muszelki,brokula ugotowany,podsmazam piers,pieczarki,cebulke,roztapiam w garku 2 serki topione dolewam pol szklanki wody dodaje przyprawe kucharek lub kostke rosołowa i na koncu pol kubka smietany....na blaszke klade makaron pozniej brokuly na koncu klade kurczaka,zalewam sosem z serkow i smietany posypuje serem zółtym i wstawiam do piekarnika na jakies 40 minut.....u mnie wszyscy sie tym zajadaja....:-)pycha
znam bardzo podobny przepis tylko bez kurczaczka,ale z kurka brzmi bardzo apetycznie!
:-pmniam ,mniam i koniecznie ketchupik do tego danka!
 
Julia,Renni,powiedzcie mi jak duże mają być serki topione do zapiekanki z brokułami.Mają być dwa serki takie prostokątne czy małe trójkąciki?I rozumiem,że o smaku śmietankowym?:happy2:

Ja daje 2-3 trojkaciki do sosu a na sam wierzch duzo mocareli i cheddaru, posypuje wszystko oregano.
 
Ostatnia edycja:
Podaje przepis na moja ulubiona salatke z pekinskiej.:-p

Salatka z kapusty pekinskiej i kukurydzy.
1 nieduza kapusta pekinska
puszka kukurydzy
maly por
trzy łyzki majonezu
trzy łyzki jogurtu naturalnego
1-2 zabki czosnku
1 łyzka posiekanej natki pietruszki
sok z polowy cytryny
sol, pieprz
mozna dodac troche startego żółtego sera
 
Ostatnia edycja:
Renni dzięki za przepis na suróweczkę,zostało mi jeszcze pół główki pekinki to zrobię jutro na obiad wg Twojego przepisu:tak:
Jeszcze raz zapytam o te serki:śmietankowe mają być?:blink:Dzięki jeszcze raz.
 
reklama
Dziewczynki, czy któraś ma jakis dobry i sprawdzony przepis na murzynek tak dawno nie jadłam, aż mi ślinka leci jak pomyślę :zawstydzona/y:
 
Do góry