reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy styczniówek - smacznego!

Doggi jak tam Twój pieczarkowy krem, który jakiś czas temu robiłaś?
Bo zastanawiam się własnie nad taką zupą krem pieczarkowo-grzybową w 1 dzień świąt.
 
reklama
Alecta dobry był ale przepis jakiś z neta znalazłam i znów znaleźć nie mogę ;( ale wszystko generalnie na jedno kopyto w necie ;)
 
Ja robie zupę krem z grzybów, z groszkiem ptysiowym albo grzankami do wyboru. Jak by ktoś chciał przepis. I kapuche z grzybami i suszona żurawina:)

Jak by ktoś chciał to wrzucę później przepis na rybę po grecku mojej 92 letniej babci i siemieniotke:p ciekawe czy któraś wie co to, to ostatnie:p
 
Ostatnia edycja:
Ja swojemu na wigilię "strażacką" zrobiłam śledzie z rodzynkami. Chyba wyszły mi dobre. Jak ktoś ma ochotę na coś pikantnego to mogę wrzucić.
 
Jenn ja jem. Jakoś ostatnio nie umiałam się oprzeć. Ogólnie śledzi nie lubię za bardzo. Jedynie właśnie w śmietanie....


Dodaje przepis na zupę krem:

Składniki:
50dag świeżych grzybow (mogą być suszone, trzeba tylko wcześniej je namoczyć)
Marchew, pietruszka, ziemniaki
Cebula
Masło
Śmietaną (niekoniecznie)

Grzyby oczyścić, osuszyć, drobno pokroić i razem z cebulką dusić na maśle.

Marchew, pietruszke oraz ziemniaka
Pokroić tak by można było później zmiksować, zrobić bulion, można dodać bulionetke jeśli ktoś używa. Dodać do smaku przyprawy.

Do bulionu wrzucić grzyby z cebula i gotować na małym gazie, gdy wszystko juz będzie miękkie zmiksować blenderem, na sam koniec można zabielic śmietaną, podawać z grzankami albo groszkiem ptysiowym.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry