reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowanie na narodziny wcześniaka

reklama
Wcześniaki to małe zmarzlaki warto mieć rożek 😉, małe ubranka na 50, pieluszki 0 kupowałam z Pampersa. Warto mieć wkładkę spłycającą do fotelika, by maluch w nim nie pływał.
 
@Rachelita witaj
Jak się przygotować... To, co teraz robisz, to właśnie przygotowywanie się. Rozumiem, że to trudne. Rozumiem, bo urodziłam w 26tc. Odeszły mi wody, całe, mój maluch wytrzymał 2 doby bez wód. Kiedy odstawili tokolize i zaczęło wzrastać crp, to zaczęła się akcja porodowa.
Jakie emocje? Cały kalejdoskop. Wiele takich, o których nawet nie miałam pojęcia i nie byłam w stanie ich nazwać. Wciąż nie jestem. Pozwól sobie na nie wszystkie. Odreagowywanie emocji to też działanie. Rozmawiaj w miarę możliwości o tym, co się z tobą i w tobie dzieje. Z całego serca już teraz polecam psychologa.
Jesteś w dobrym czasie. Jak wytrzymasz do 33tc lub 34 TC to wszystko, co najważniejsze w rozwoju malucha będzie już za wami. Oczywiście maluch z mniejszą ilością wody ma utrudniony naturalny rozwój, ale to naprawdę dobry czas, gratuluję, że tak dużo udało ci się osiągnąć. Wiem, że kusi, ale na razie odpuść kupowanie rzeczy ważnych. Ja miałam monitor oddechu w domu, ale go nie używałam. Mój kurczaczek miał niemal 3 kg jak wyszedł do domu. To, co ważne to fotelik.
Masz jeszcze czas na wyprawkę. Oglądaj sobie rzeczy w necie, patrz, co ci się podoba, zaznaczaj. Najpierw jednak niech się maluszek urodzi. Uwierz mi, że wszystkim zdążysz. Dopiero po porodzie będziesz wiedziała, co jest ci potrzebne i w jakich rozmiarach. To będzie zależało od stanu zdrowia. Może twoje przeczucia się nie sprawdza i doczekacie do 36tc. Tu już tyle pięknych historii było. Twoja dla mnie też taka jest bo mam inną perspektywę.
Rozumiem że się boisz, to naturalne i wręcz normalne w tej sytuacji. To, co najgorsze moim zdaniem już za wami. Oczywiście mam świadomość, że szystko się może zdarzyć, ale już jesteś bliżej spotkania z maluszkiem całym i niemal zdrowiutkim - tego ci w pełni życzę.
 
Dziewczyny dziękuję za rady:) dziś w nocy spanikowałam i zamówiłam chyba już wszystko:) trudno:) jedynie nie zamawiałam ubranek bo to loteria:)
A my trwamy:) dziś 32+2, CRP rośnie ale wciąż jest to granicach normy, AFI 4 i jeszcze trochę ale trudno było zmierzyć:) także jestem dobrej myśli:) odliczamy do 34 tygodnia:)
 
Piotruś pojawił się 25.07 o godzinie 12.20 po spędzeniu 33 tygodni i 2 dni w brzuszku. Ważył 2050g I mierzy 49cm. Na razie jest w inkubatorze i czekamy na dalszy rozwój wypadków. Mamy być dobrej myśli:)
 
Piotruś pojawił się 25.07 o godzinie 12.20 po spędzeniu 33 tygodni i 2 dni w brzuszku. Ważył 2050g I mierzy 49cm. Na razie jest w inkubatorze i czekamy na dalszy rozwój wypadków. Mamy być dobrej myśli:)
bądźcie dobrej myśli. Fajny czas wam wyszedł. Gratuluję ❤️ mam nadzieję, że szybko zacznie samodzielnie jeść i będziecie mogli być razem
 
Gratulacje! Oby jak najmniej komplikacji albo I wcale. Mój tez urodził się z 49cm, tyle że ważył 2490g. Jak będziesz miała chwilę, to napisz co u Was.
A jest na własnym oddechu? Udało się go nakarmić?
 
reklama
Będzie dobrze! Mój bratanek urodził się tydzień później i wyrósł na zdrowego, rezolutnego chłopca 😊 trzymajcie się, zdrówka! Mam synka o tym samym imieniu ❤️
 
Do góry