reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pytanie odnośnie ciazy

Jeśli po stosunku dostałaś miesiączkę to znaczy, że nie jesteś w ciąży i kończy Ci się teraz kolejny cykl. Chyba że w tym cyklu miałaś stosunek w dni płodne bez zabezpieczenia, wtedy w razie braku wystąpienia miesiączki zrób test.
w tym cyklu czyli ze po tamtym okresie ?
 
reklama
w tym cyklu czyli ze po tamtym okresie ?
Tak, po tamtym okresie jest ten cykl jak rozumiem z posta i za kilka dni jest termin miesiączki. Tak jak napisałam trochę chaotyczny ten post i może źle zrozumiałam. Zrozumiałam, że ponad 5 tygodni temu był stosunek, wystąpiła miesiączka i teraz jest termin kolejnej miesiączki za kilka dni.
 
Tak, po tamtym okresie jest ten cykl jak rozumiem z posta i za kilka dni jest termin miesiączki. Tak jak napisałam trochę chaotyczny ten post i może źle zrozumiałam. Zrozumiałam, że ponad 5 tygodni temu był stosunek, wystąpiła miesiączka i teraz jest termin kolejnej miesiączki za kilka dni.
tak, dobrze zrozumiałas
 
tak, dobrze zrozumiałas
Skoro dostałaś miesiączki to nie jesteś w ciąży. Plemniki mogą przeżyć 3-5 dni (rzadziej 5), ale żeby doszło do zapłodnienia, to musi dojść do owulacji, a z posta wynika, że stosunek odbył się tydzień przed wystąpieniem miesiączki, to kiedy miałaby być owulacja? Miesiączka występuje 11-16 dni po owulacji, zależnie od długości fazy lutealnej. Nie wiesz kiedy miałas owulację więc to wróżenie z fusów, ale okres dostałaś.
 
Skoro dostałaś miesiączki to nie jesteś w ciąży. Plemniki mogą przeżyć 3-5 dni (rzadziej 5), ale żeby doszło do zapłodnienia, to musi dojść do owulacji, a z posta wynika, że stosunek odbył się tydzień przed wystąpieniem miesiączki, to kiedy miałaby być owulacja? Miesiączka występuje 11-16 dni po owulacji, zależnie od długości fazy lutealnej. Nie wiesz kiedy miałas owulację więc to wróżenie z fusów, ale okres dostałaś.
własnie wedlug tego kalendarzyka doszlo do stosunku w dni plodne (stosunek w prezerwatywie)
 
reklama
własnie wedlug tego kalendarzyka doszlo do stosunku w dni plodne (stosunek w prezerwatywie)
Musiałabyś mieć monitoring owulacji żeby rzeczywiście znać swoje dni płodne i obserwować swój cykl od jakiegoś czasu na podstawie jakichś objawów typu śluz, położenie szyjki. Kalendarzyk w aplikacji nie jest żadnym wyznacznikiem niestety, ale dostałaś miesiączki, w dodatku teraz napisałaś, że miałaś zabezpieczenie, więc na jakiej podstawie teraz sądzisz, że mogłabyś być w ciąży na kilka dni przed terminem kolejnej już miesiączki? Zaczekaj na miesiączkę i ewentualnie jak nie przyjdzie to zrób test.
 
Do góry