reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robiłaś to badanie?

Lesli

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Czerwiec 2023
Postów
124
Hej dziewczyny! Czy przed lub na którymkolwiek etapie ciąży lekarz zlecał Wam badanie w kierunku Cytomegalii? Czy może same postanowiłyście je wykonać?

O tym wirusie jest coraz głośniej chociaż badanie nie jest przesiewowe i zlecane przez lekarzy jak toksoplazmoza czy różyczka. Zastanawiam się właśnie jak to wygląda w rzeczywistości. Sama jestem w ciąży i czasami miałam kontakt z niemowlęciem (obecnie ma 3 miesiące), które nosiłam, dwa razy przewijałam, dotykałam jego rzeczy typu smoczek jednak zawsze dbałam o to, żeby porządnie myć ręce itd. Czy faktycznie tym wirusem tak łatwo się zarazić? Czy miałyście kontakt w ciąży z tak małymi dziećmi, czy wiedzialyscie, że trzeba ich unikać? Strasznie boje się, że mogłam w jakiś sposób zaszkodzić mojemu dzidziusiowi. Zamierzam wykonać to badanie, obecnie jestem w 22 tygodniu ciąży.

Dajcie znać, jak było u Was. Czy miałyście to badanie i czy zwracalyscie uwagę na kontakt z noworodkami/ niemowlętami będąc w ciąży.
 
reklama
Miałam robione badanie w 1 trymestrze zlecone przez lekarza prywatnego. Okazało się, że kiedyś już chorowałam bo mam przeciwciała w IGG stąd mam nadzieję, że pozwolą mi uniknąć zachorowania w najbliższym czasie :)
 
Badanie zlecil mi już kilkanaście lat temu ginekolog, więc dla mnie to żadna nowinka...

Ale nie rozumiem, dlaczego w ciąży masz unikać zajmowania się niemowlakiem 3-miesiecznym? To niemowlę ma cytomegalię?
 
reklama
Badanie zlecil mi już kilkanaście lat temu ginekolog, więc dla mnie to żadna nowinka...

Ale nie rozumiem, dlaczego w ciąży masz unikać zajmowania się niemowlakiem 3-miesiecznym? To niemowlę ma cytomegalię?
też mnie zastanowiło to pytanie. Nigdy nie słyszałam o tym, że ciężarna powinna unikać kontaktu z niemowlętami.
 
Do góry